[MOC] Terex RH400

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#46 Post autor: Jerac »

Dodać między kafla a gąsienicę cienkiego liftarma 1x5?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#47 Post autor: Misterzumbi »

Naprzyklad.

Edyta podpowiada ze po obejrzeniu zdjec jescze raz, takie rozwiazanie bylo by nie tylko efektowne, bo poszerzylo by itak juz duze gasienice, ale i dodalo by maszynie "miesni". ewentualnie mozna by uzyc 1,6 cienkiego liftarma.

Marysia kaze sie zapytac kiedy Zbik wezmie sie za taka ciezarowke zeby nie bylo wiecej wstydu pokazac takiego pudla obok tego zalosnego zestawu Nibywywrotki...
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 17:55 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#48 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Dodać między kafla a gąsienicę cienkiego liftarma 1x5?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak dla mnie to te 'schodki' pojawiające się na kole wyglądają... średnio.
Misterzumbi pisze:Marysia kaze sie zapytac kiedy Zbik wezmie sie za taka ciezarowke zeby nie bylo wiecej wstydu pokazac takiego pudla obok tego zalosnego zestawu Nibywywrotki...
Ja obiecałem Żbikowi że na Kielce zrobię do kompletu jedną na kołach 24x43 ;)
A skoro w tym roku Kielc niet... Będzie na 2010 ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 18:01 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#49 Post autor: Misterzumbi »

Nikt sie ciebie nie pyta o zdanie! Obrazek

















Obrazek Zartowalem. Wybacz Marku.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 18:01 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#50 Post autor: Jerac »

Jakby te liftarmy były czarne, to to nawet nie wyglądało by źle, hm. A koła też można na bank czymś zakryć.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#51 Post autor: Misterzumbi »

Kola musza byc pomaranczowe. Nie ma mocnych.
Ostatnio zmieniony 2009-08-06, 06:49 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#52 Post autor: Żbik »

Misterzumbi pisze:Do poprawy:

- Chocby niewiem jak nienawidzil naklejek to obkleil bym Silowniki kawalkiem czerwonej tasmy.
- Poszerzyc gasienice 1x6 kaflami nia krotkich Pinach.
- Zmienic kola napedowe na pomaranczowe ktore nie beda gryzly mnie tak strasznie w oczy
- Powolutku zbierac pomaranczowe klocki i zmienic czerwony na pomarancze.
- ze masz od cholery miejsca, mozesz Wysnotowac to O&K.
Ot i głos estety! :) Odpowiem i ja od myślników:
- proszę nie poruszać więcej tematu naklejek, taśm itd. - nie i koniec.
- poszerzenie gąsienic Twoim z Jerac'a sposobem sprytne ale z praktycznego punktu widzenia mało przydatne... Jeden bączek w miejscu i wszystko leci.
- co do kół napędowych, to ja poczekam aż ktoś tam wpadnie na pomysł produkcji czarnych. Wpadnie?
- a co ma kolor pomarańczowy do czerwonego O&K, bo nie czaję? I tak uciekłem z malowania białego w czerwone.
- a co chciałbyś tu SNOT-ować?
Marcin Wielec pisze:A tak jeszcze apropo... a może pokazałbyś wnętrze tzn chodzi mi o jego "bebechy"??
No dobra, wieczorkiem cyknę ze dwie dodatkowe foty bebechów i podwozia ale nie spodziewaj się cudów - mimo sporej kubatury wieży jest tam bardzo ciasno, bo kompresor na silniku RC (sprzężony z wentylatorami znajdującymi się po prawej stronie wieży za tymi kratkami) i BBox i autozawór...
Ale nawalacie tymi postami, nie nadążam odpisywać ;)
Misterzumbi pisze:Marysia kaze sie zapytac kiedy Zbik wezmie sie za taka ciezarowke zeby nie bylo wiecej wstydu pokazac takiego pudla obok tego zalosnego zestawu Nibywywrotki...
Mamy tu rzesze specjalistów w tym temacie i żaden nie pokusił się na taką górniczą wywrotkę... A ja się za to nie zabieram, bo nie chcę narobić im wstydu!! :))))))))
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 18:07 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#53 Post autor: M_longer »

Misterzumbi pisze:Zartowalem. Wybacz Marku.
Funmode ON? :P
Luz :)

A może bricki 1x6 zamiast liftarmów + tile? Grubość była by w sumie taka sama, ale gąsienice miałyby dziury...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#54 Post autor: Misterzumbi »

Ot i głos estety! :) Odpowiem i ja od myślników:
- proszę nie poruszać więcej tematu naklejek, taśm itd. - nie i koniec.
- poszerzenie gąsienic Twoim z Jerac'a sposobem sprytne ale z praktycznego punktu widzenia mało przydatne... Jeden bączek w miejscu i wszystko leci.
- co do kół napędowych, to ja poczekam aż ktoś tam wpadnie na pomysł produkcji czarnych. Wpadnie?
- a co ma kolor pomarańczowy do czerwonego O&K, bo nie czaję? I tak uciekłem z malowania białego w czerwone.
- a co chciałbyś tu SNOT-ować?

- Czerwony papier na klej Butapren?
- Jesczem nie widzial, zeby takie pudla krecily baczki w miejscu. Potrafia w ogole?
- Nie wiem czy wpadnie. Sa pomaranczowe. lepsze niz zolte. Nie kluja tak w oczy, powiedzmy ze czarne, ino wyblakle od slonca.
- Na pierwszym zdjeciu prawdziwej jest bardziej pomaranczowa niz czerwona. Ja nawet nie wiem co O&K znaczy, jakich kolorow uzywaja to juz w ogole...
- Jak to co O&K? Masz tyle wolnej sciany, pobawilbys sie troche. Mi sie udalo napisac klockami Maersk na lokomotywie, to i O&K mozna by bylo wybudowac. Tylko tak, zeby bylo mozna by zrobic naklejke, ino jakos watpie ze cie przekonam :D...

Edyta twierdzi ze jak im narobisz wstydu to moze sie w koncu zabiora i jedna bedzie ladniejsza od drugiej. Przypuszczam ze Longer by umial. Niestety jestem zbyt daleko coby go przekonac kijem i zapalniczka... :P
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#55 Post autor: Żbik »

Misterzumbi pisze:- Czerwony papier na klej Budapren?
Budixem po Lego? Odejdź siło nieczysta!!! :)))) Skąd Ty masz takie dziwaczne pomysły? Wpadnij nad morze na jodochytanie, to może te dolegliwości ustąpią! :)))
Misterzumbi pisze:- Jesczem nie widzial zeby takie pudla krecily baczki w miejscu. Potrafia w ogole?
Co ja Ci tu będę gadał... Zwyoglądaj to.
Misterzumbi pisze:- Niewiem czy wpadnie. sa pomaranczowe. lepsze niz zolte. Nie kluja tak w oczy, powiedzmy ze czarne, ino wyblakle od slonca.
A żółte, bo Szarik obsikał ;))))
Misterzumbi pisze:- Na pierwszym zdjeciu prawdziwej jest bardziej pomaranczowa niz czerwona.
No to zerknij tu.
Misterzumbi pisze:Ja nawet niewiem co O&K znaczy, jakich kolorow uzywaja to juz w ogole...
Więc: dawniejsze O&K to dziś Terex, który najnowsze wersje RH400 maluje tak.
Misterzumbi pisze:mozna by zrobic naklejke, ino jakos watpie ze cie przekonam :D...
i słusznie! :))) A co do SNOT-a z napisem, to wezmę to pod rozwagę.
Misterzumbi pisze:Edyta twierdzi ze jak im narobisz wstydu to moze sie w koncu zabiora i jedna bedzie ladniejsza od drugiej. Przypuszczam ze Longer umial by. Niestety jestem zbyt daleko coby go przekonac kijem i zapalniczka... :P
Tak, Longer się nadaje, da radę! :) Niniejszym namaszczam go na funkcję budowniczego do-pary-wywrotki ;)) To jak, towarzyszu Longin, przyjmujecie nominację? :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-10, 00:01 przez Żbik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#56 Post autor: M_longer »

Misterzumbi pisze:Edyta twierdzi ze jak im narobisz wstydu to moze sie w koncu zabiora i jedna bedzie ladniejsza od drugiej. Przypuszczam ze Longer umial by.
A czy Edyta mogłaby używać opcji cytuj? Czasem trudno zrozumieć o co jej dokładnie chodzi ;)
A co do robienia drugiej koparki: Opcja pod tytułem żółte na czerwonym jedzie po czerwonym? Mam mało białego, a siłowników też bym raczej nie obklejał ;)
Misterzumbi pisze: Niestety jestem zbyt daleko coby go przekonac kijem i zapalniczka... :P
Mam resista na ogień i potrzebowałbyś naprawdę długiego kija :P
Żbik pisze:To jak, towarzyszu Longin, przyjmujecie nominację? :)
Towarzysz Longin chyba nie ma wyjścia ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 18:39 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#57 Post autor: Jerac »

Hm. Jeśli halfpin + tile za słabo się trzyma, proponuję 2x jumper plate do góry nogami (taka płytka z jednym studem na górze), a na to zwykła płytka 1x6. Powinno trzymać się o niebo lepiej, a przy okazji będzie tańsze.

A naklejki ze zwykłego papieru przylepiam od dawna najzwyklejszym podłym klejem do papieru. Trzyma się nieźle a odchodzi bez najmniejszego śladu na klockach.
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 18:43 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#58 Post autor: Żbik »

Jerac pisze:Hm. Jeśli halfpin + tile za słabo się trzyma, proponuję 2x jumper plate do góry nogami (taka płytka z jednym studem na górze), a na to zwykła płytka 1x6. Powinno trzymać się o niebo lepiej, a przy okazji będzie tańsze.
Dobry pomysł. Spróbuję.
Jerac pisze:A naklejki ze zwykłego papieru przylepiam od dawna najzwyklejszym podłym klejem do papieru. Trzyma się nieźle a odchodzi bez najmniejszego śladu na klockach.
Ja nie dyskutuję ze sposobem wykonania "oklein", ja odrzucam samą możliwość robienia czegoś takiego :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#59 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Hm. Jeśli halfpin + tile za słabo się trzyma, proponuję 2x jumper plate do góry nogami (taka płytka z jednym studem na górze), a na to zwykła płytka 1x6. Powinno trzymać się o niebo lepiej, a przy okazji będzie tańsze.
V1 proponował to już przy ratraku Sariela ;)
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=94116&highlight=#94116

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#60 Post autor: Kubrick »

A ja mam pytanko: co to za czerwone pacholki sobie wisza za lycha?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ