8397 Pirate Survival

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

8397 Pirate Survival

#1 Post autor: Ither »

Obrazek

TECHNICZNIE:
Liczba klocków: 16, zapasowych brak :) peeronowy spis
liczba figurek: 1minifig
rok premiery: 2009
seria: PIRATES II
przedział cenowy: Allegro: 10-13 zł
S@H 9.95
BL: 4,20-10 $
peeron wycenia na: 3,50$

Zestaw kupiony w sklepie MIMI przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu, za cenę, której nie podam od razu. Okoliczność dość trywialne. Uciekł mi tramwaj, którym miałem dojechać na basen. Mogłem albo biec na inny, albo czekać 10 minut i jakoś ten czas sensownie spożytkować. Ponieważ MIMI znajduje się 30m od przystanku, poszedłem zobaczyć czy mają zestawy na 2009 i jeśli tak, to po ile. Wchodzę, patrzę: są piraci. Nawet się nie połapałem, kiedy Cannon Battle i Pirate Survival znaleźli się w mojej ręce, a ja płaciłem pieniążkami, które miałem przeznaczyć na wodę, soki, pieczywo, słodycze i szeroko pojęte środki czystości...

PUDEŁKO i INSTRUKCJA

Obrazek
Obrazek

Nie ma się nad czym rozpływać :) Pokazane krok po kroku jak złożyć konstrukcjęna którą samo pudełko by wystarczało. Godny uwagi jest jednak tył, nad którym można pomarzyć i rozpływać się nad całą nową serią Pirates pokazaną na małym zdjęciu.

Jeśli chodzi o pudełko to generalnie bym tego zdjęcia nie robił, gdyby nie jedna piękna rzecz w nowych impulsach.

Obrazek

przepiękna, wymagająca powiększenia:

Obrazek

Tak, cena. Powalająca moim zdaniem. Niższa od impulsów z 2008 i 2007 o 4zł (Czasem o 2, czasem o 3). To zasługuje na poświęcenie dłużej chwili i opisanie zestawu, ponieważ klocki są w bardzo dobrej jakości, a minifig bardzo schludny, mimo kołtunów na klacie :)

MINIFIG
Oto i on, nowy Pirat 2009:

Obrazek

Obrazek

Jestem zachwycony figurkami piratów. Malowane plecy, oryginalne minki, tatuaże i szczegóły takie jak guziki czy dziurki na nie, dodają figurkom smaczku i afolowskiego, pełnego przecież potrzeby uszczegóławiania, klimatu (korsarz ma nawet włochaty pępek ;)).

ELEMENTY I CAŁA KONSTRUKCJA

Obrazek

Obrazek

Jak widać - sama drobnica, ale za to jaka! Nowa ryba (srebrzysta), dwa klejnoty, skrzynka, kilof, wężyk, figurka. Klocki bez większych uchybień czy wad fabrycznych (tylko już chyba legendarna kropka na chuście pirata, identyczna jak w zestawie Cannon Battle, gdzie też takiej wady się dopatrzyłem, to zdecydowanie nie jest pech ;)).

PLUSY:
+ Cena
+ Design figurki
+ Masa przydatnych klocków
+ Poręczność i bawialność

MINUSY:
- klocki to niestety, sama drobnica, żadnych konkretnych cegiełek itd.
- kolejny zestaw, który nie uniknął drobnych uchybień fabrycznych

OCENA CENA/JAKOŚĆ: 6/6
OCENA CAŁOŚCIOWA: 5+/6 właśnie za tę wadę chustki i brak konkretnych klocków
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 15:16 przez Ither, łącznie zmieniany 4 razy.

Goldbrick

#2 Post autor: Goldbrick »

Świetny zestaw pod każdym względem, począwszy od nowej figurki i kilkunastu przydatnych akcesoriów a skończywszy na cenie. W sobotę będę w Krzysiu = zestaw będzie mój:)
Ither pisze:nie-e słabym aparatem, ale i tak dołożyłem wszelkich starań, żeby jakoś wyszły :)
Te kolory takie przekłamane:)
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 21:03 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 2 razy.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

nie-e słabym aparatem, ale i tak dołożyłem wszelkich starań, żeby jakoś wyszły :)

pfolti
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-19, 22:00
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: pfolti

 

#4 Post autor: pfolti »

Już ze 3 razy wahałem się z kupnem tego impulsu... Teraz to nie ma bata jutro trzeba odwiedzić sklep i zaopiekować się rozbitkiem ;) A recenzja ma wszystko co mieć musi !
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 21:40 przez pfolti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

w merlinie taniej bo a 9 50 xD

Niestety ani u mnie w sklepie nie ma ani w domu towarowym a na merlinie jeszcze nie mają (wysyłamy w ciagu 14 dni)

Zapewne będę posiadał ten impuls, być może tak jak i żołnierza

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

nie wiecie ja ceny tego zestawu mają się w Tesco lub innych tego typu sklepach.. jeżeli w ogóle są?!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

rh

#7 Post autor: rh »

Piterko pisze:w merlinie taniej bo a 9 50 xD
A raz na allegro jeszcze taniej, bo 9 zł :D
A impuls jest świetny - szczególnie ta rybka mi przypadła do gustu :)

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

U mnie w mieście najtaniej jest za 11zł.. Ale i tak pewnie się wybiorę, bo ryby piechotą nie chodzą :D

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Fajne uzupełnienie dla miłośników serii - impuls ciekawy i z przydatnymi częściami.
Cena 9,99zł nie jest niczym niezwykłym, zależy to jednak w dużej mierze od sklepu.
Dzięki za recenzję!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#10 Post autor: kenobi8 »

Fajny impuls. Pasuje do tego z żołnierzem(swoją zapasową broń pożycza piratowi :) ). Fajne klocki: ryba, czerwony klejnot, i dla mnie super główka pirata. I jeszcze ta cena. Szkoda, że u mnie jeszcze nie ma nowych piratów...

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#11 Post autor: Piterko »

Na merlinie niestety (albo stety) aktutalnie można zamówić tylko żołnierską fortecę. Na resztę zestawów czekam...oby pojawiła się jak najszybciej.
Piraci ostatnio mają coś mało szabelek (rybką i kilofem nie powalczysz), za to nadrabiają siłą ognia. Warty kupienia impuls, jeśli jeszcze nie masz rybki ew nowego rodzaju skrzynek.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#12 Post autor: grevious27 »

Ciekawy impuls, fajny pirat, wąż no i ryba :) Wart zakupu.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ramzes »

Kurcze, Ither uprzedziles mnie z ta receznja, ale z drugiej strony mam teraz wiecej czasu na budowanie:)
Dla mnie ten zestawik to chyba jeden z najladniejszych impulsow jakie wyszly w tym roku, Pirat ma swój urok, s mimo, że klockow jest nie wiele to polaczone doskonale oddaja rozbitkowy klimat
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Pitia

#14 Post autor: Pitia »

Mam ten zestawik. Kupiłem go dwa tygodnie temu, na półce było ich z chyba 15-20 sztuk. Wczoraj powtórnie wybrałem się do sklepu patrzę ,,przepraszamy-chwilowy brak towaru". :). Pirat i ryba to najlepsze części.

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#15 Post autor: Kasia »

Ither pisze: Zestaw kupiony w sklepie MIMI przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu
Dzięki Ither za informację, przejeżdżam obok tego sklepu codziennie i nigdy tam nie wchodziłam, bo wydawał mi się, że będą tam bardzo wysokie ceny, a tu takie zaskoczenia. Oczywiście dziś rano pognałam do sklepu i też kupiłam sobie ten mały impulsik. Pomimo niedużego rozmiaru zestaw jest bardzo ciekawy, a ryba i wąż urocze. Mam tylko jedno ale - mój pirat ma niestety dwie duże kropki (ślady po odlewie) na swoich pośladkach. W żadnym wcześniej zestawie nie zdarzyło mi się trafić na minifiga ze śladami po odlewie, chustka też nie jest bez skazy, jednak na niej jest to mniej widoczne.

ODPOWIEDZ