[MOC] Ładowarka kłód drewna

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

[MOC] Ładowarka kłód drewna

#1 Post autor: intech »

Witam!

Pragnę zaprezentować Wam mój nowy MOC, którego budowałem by się zrelaksować, a jest nim Ładowarka kłód drewna.

Obrazek

Dane wytyczne:

Długość: bez wideł ok. 38s, z widłami 50s
Szerokość: ok. 21s wraz z kołami
Wysokość: ok. 22s (do świateł na kabinie)
Napęd: 1x PF XL z redukcją 4,2:1 na przednią oś (brakło miejsca na 4x4)
Skręt: 1x PF M z redukcją 9:1 i sprzęgłem na tylną oś
Inne: podnoszenie i regulacja wideł z dwóch siłowników śrubowych regulowanych każdy poprzez PF M z redukcją 3:1 bez sprzęgła, światła, kabina z fotelem i atrapą kierownicy, luster oraz drabiną;

Jak wygląda, każdy widzi ;P
Model budowałem przez weekend, zajęło mi to mniej niż 20 godzin. Jest on cały zdalnie sterowany z wyłączeniem świateł- je włączamy przełącznikiem z lewej strony modelu. Box wisi z tyłu z powodu totalnego braku miejsca wewnątrz, podobnie z wieżyczkami. Sama rama ma zaledwie 7s szerokości, dopiero wyżej nieco się rozszerza. W tylnej części mieści się silnik do skrętu, a dwa widoczne silniki odpowiedzialne są za pracę wideł. Centralnie pod kabiną, na samym dole, znajduje się silnik napędowy, PF XL ma 5s szerokości, a rama jak już pisałem 7s, stąd pasuje tam idealnie :) Sądzę, że to by było na tyle. Dodam, że model ma na przedniej osi kolebkę, stąd można wysunąć stwierdzenie, że model posiada zawieszenie niepełne kolebkowe. Czego nie napisałem, sądzę, że widać na słabym, bo słabym, filmie ;)

Galeria (czeka na upublicznienie)

Więcej zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qiaRwzSx0x4[/youtube]

Pozdrawiam, intech!

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#2 Post autor: SeezSQ »

Bardzo funkcjonalny MOC i napewno bardzo bawialny! tylko gdzie te kłody :D
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#3 Post autor: intech »

SeezSQ pisze:tylko gdzie te kłody :D
Z chwilą, gdy go zbudowałem, brat radośnie oznajmił, że je spalił :D

rh

#4 Post autor: rh »

intech pisze:Z chwilą, gdy go zbudowałem, brat radośnie oznajmił, że je spalił :D
To się nazywa ironia losu :)
Pojazd mi się bardzo podoba i widać, że się przyłożyłeś do prezentacji - oby tak dalej :)

craxa

#5 Post autor: craxa »

wreszcie widze coś fajnego (typowy technic) miodzio , jak dla mnie to wygląda jak ze sklepowej półki.
Ostatnio zmieniony 2009-02-01, 23:12 przez craxa, łącznie zmieniany 1 raz.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#6 Post autor: djtermoz »

Świetny, ale pozwólcie że się tak głupio zapytam bo się na tym nie znam - czy ładowarka do kłód drewna nie powinna mieć przypadkiem takiego chwytaka na górze do przytrzymywania podnoszonych kłód tak, żeby nie zsuwały się z podnośnika?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Sympatyczna konstrukcja :)

Ale bardziej przypomina mi coś w rodzaju Forklifta Sariela. Ładowarki do drewna mają chwytaki które zaciskają się wokół ładowanych pni ;)

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#8 Post autor: intech »

djtermoz pisze:czy ładowarka do kłód drewna nie powinna mieć przypadkiem takiego chwytaka na górze do przytrzymywania podnoszonych kłód tak, żeby nie zsuwały się z podnośnika?
Otóż trafiłeś w sedno. Jednakże są dwa powody, dla których moja tego nie ma:
1) Za mało miejsca, powód beznadziejny
2) Inspiracją była ładowarka jaką zobaczyłem na własne oczy, a ta takowego "chwytaka" nie miała :)

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#9 Post autor: Antek »

o kurcze, to jest świetne. Naprawdę chciałbym takie MOCe nazywać rekreacyjnymi :), gratuluję bardzo udanej pracy :).
Miłej nocy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Ciekawy, funkcjonalny i - co ważne - bawialny MOC.
Wygląd co prawda nie powala, jednak zważywszy na fakt, iż jest to typowy Technic a nie MT (w dodatku zbudowany dla relaksu), wszelkie tego typu stwierdzenia stają się bezpodstawne.

Pozdrawiam (:

STING

#11 Post autor: STING »

M_longer pisze:Sympatyczna konstrukcja :)

Ale bardziej przypomina mi coś w rodzaju Forklifta Sariela. Ładowarki do drewna mają chwytaki które zaciskają się wokół ładowanych pni ;)
Też mi się wydaje że mają chwytak inny. Ale co tam. I tak super konstrukcja (choc mogłeś pokusić się o upchnięcie battery boxa gdzie indziej a nie z tyłu). Ale to tylko moje zdanie. Gratuluje pomysłu i wykonania.

Grand

#12 Post autor: Grand »

Bardzo ładna konstrukcja, wykonana estetycznie, wytłumaczyłeś się z barku kłód więc praktycznie nie ma się do czego przyczepić. :-)

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#13 Post autor: Bartex0805 »

Bardzo ładny MOCyk podoba mi się i taki mały, a jaki funkcjonalny.

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#14 Post autor: intech »

Marcin Wielec pisze:choc mogłeś pokusić się o upchnięcie battery boxa gdzie indziej a nie z tyłu
Wierz mi, bądź nie, ale się nie da (jak na moje oko), na którymś zdjęciu widać, że nawet kable spokojnie nie siedzą ;)
Astrzalkowski pisze:o kurcze, to jest świetne
M_longer pisze:Sympatyczna konstrukcja :)
djtermoz pisze:Świetny
Bardzo mi miło, że taka prosta konstrukcja zbiera takie opinie :)
Astrzalkowski pisze:Naprawdę chciałbym takie MOCe nazywać rekreacyjnymi :)
Naprawdę nie jest to duży problem, potrzebne jest tylko natchnienie ;D Jak pisałem, nie budowałem go więcej niż 20 godzin, sądzę, że zamknąłem się w 16 :)

Pozdrawiam, intech!

ODPOWIEDZ