8014 Clone Walker Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

8014 Clone Walker Battle Pack

#1 Post autor: V1 »

8014
Clone Walker Battle Pack

czyli
Zestaw Szturmowców-Klonów i Maszyna Do Chodzenia (zgrabnie wyszło?)
Obrazek Obrazek
72 klocki, 4 ludziki, dwie naklejki.

Peeron: 8014-1
Bricklink: 8014-1
Allegro: 8014 - w styczniu 2009 najtaniej był po 46zł, w lutym już jest po 42zł.

Kolejny zestaw ludzików z Gwiezdnych Wojen. Czterech szturmowców, dysponujących dwumiejscową Maszyną Do Chodzenia.
Nie dawałem jeszcze tego zestawu dziecku (na wszelki wypadek mam w zapasie drugi zestaw), ale spodziewam się że siedmiolatek, który oglądał wszystkie 3 części Gwiezdnych Wojen (tak, wiem że razem jest 6, ale dla mnie słowo 'wszystkie' oznacza w tym wypadku '3', i to one były PIERWSZE) oszaleje z zachwytu, tak jak ucieszył się z poprzednich zestawów - 7667 Imperial Dropship i 7668 Rebel Scout Speeder.
Z reguły nie buduję nic z instrukcji, ale ostatnio wymyśliłem sobie, że jednak zacznę, i każdy zestaw, który wpadnie mi w ręce (liczące w większości do 100 klocków) buduję, ale bez instrukcji, a jedynie patrząc na pudełko. To trochę uatrakcyjnia budowę, kiedy trzeba czasem chwilkę pogłówkować. Choć tutaj jest wyjątkowo łatwo. Ciekawe jak pójdzie z myśliwcem Vadera - już do mnie leci :)

Maszyna jest ciekawie zbudowana - boki stanowią skrzydełka przyczepione bokiem, nogi z zawiasów są dosyć naturalnie wygięte (jak na robota :) , maszyna stabilnie stoi na dwóch łapach. Można w niej łatwo umieścić dwóch ludzików.
Obrazek Obrazek Obrazek
Maszyna sama decyduje, dokąd iść, ponieważ kierowca nie dysponuje żadnym urządzeniem sterowniczym.
Na dwa okrągłe kafelki są przewidziane naklejki:
Obrazek
Słabo, bo już produkowano te klocki z nadrukowanym właśnie takim znakiem rozpoznawczym (sam mam parę), więc dlaczego tutaj nagle naklejki? Minus, ha!

Ciekawe części:
8 szarych zawiasów, kilka jasnoszarych skrzydełek, 2 nowe jasnoszare łuki, 2 piny z patyczkiem. Choć cholery dostaję jak widzę że to ma być pocisk w wyrzutni do pstrykania palcem. Kompletnie nietrafiony pomysł, i tu i w rycerzach.

Ludziki wyglądają tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

4 takie same biało-czarne nóżki, 2 różne rodzaje brzuszków (3 'zwykłe' i 1 z pancerzem i szarymi rękawami), 4 jednakowe główki, 2 rodzaje hełmów (3 zwykłe i 1 z rzadkobrązowym rzucikiem).
Szkoda że wszystkie główki są takie same, choć jedna inna dodatkowo uatrakcyjniłaby zestaw. Ale wiadomo - to mają być KLONY :)

Wyposażenie jest tym, co mnie w tym zestawie skusiło. Kilka maleńkich elementów, które w założeniu są przyczepiane do hełmów. Młoteczek i wibrator. Myślę że znajdą szerokie zastosowanie przy budowie różnych małych konstrukcji dla ludzików.
Z wyposażenia jest jeszcze fartuszek, kołnierzyk, klapki na oczy, pistolety i karabiny:
Obrazek
Młoteczek wg mnie dużo lepiej wygląda przekrzywiony pod brodę - wtedy jest niby mikrofonem, czy innym komunikatorem.

Dla formalności przykładowa strona z instrukcji:
Obrazek

Dałem za to 46 złotych i jestem bardzo zadowolony. A ludziki zawsze można puścić do dziada :)

I na koniec - mój ulubiony ludzik z tego zestawu
Ostatnio zmieniony 2009-09-10, 16:23 przez V1, łącznie zmieniany 4 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo fajna recenzja i zestaw. Miło że w końcu Klony doczekały się twarzy ;)
V1 pisze:Maszyna Do Chodzenia (zgrabnie wyszło?)
Maszyna Krocząca - tak być powinno.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Za czterdzieści parę złotych to może i ja kupię sobie ten zestawik. Co prawda jakieś ćwierć wieku temu przestałem być entuzjastą SW, ale intrygują mnie tu niektóre części, czy się z nich da wystrugać jakiegoś ptaszka.

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#4 Post autor: V3speer »

Z reguły nie buduję nic z instrukcji, ale ostatnio wymyśliłem sobie, że jednak zacznę, i każdy zestaw, który wpadnie mi w ręce (liczące w większości do 100 klocków) buduję, ale bez instrukcji, a jedynie patrząc na pudełko. To trochę uatrakcyjnia budowę, kiedy trzeba czasem chwilkę pogłówkować.
Złóż tak coś z Technica :D

Zestaw ciekawy. I ta maszyna krocząca całkiem zgrabna.

Szkoda że wszystkie główki są takie same, choć jedna inna dodatkowo uatrakcyjniłaby zestaw.
To są klony, muszą mieć takie same główki ^^
Ostatnio zmieniony 2009-02-03, 19:50 przez V3speer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

Jak duże jest to pudełeczko? Wielkości Cannon Battle czy większe? (porównując do pudełek poprzednich battle packów wydaje się byc mniejsze)

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#6 Post autor: kenobi8 »

Od kiedy go zobaczyłem na lego.com chciałem go mieć, myślałem, że dotrwam aż pojawi się w sklepach. Ale po przeczytaniu tej recenzji ctrl+t >>www.allegro.pl i jazda :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

To są klony, muszą mieć takie same główki
O żesz no faktycznie :)))) Dlaczego to do mnie nie dotarło wcześniej...
\/1 ______________

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Prawdziwa gratka dla fanów "SW", jak i "zbieraczy" części.
Świetna recenzja - to tak przy okazji.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#9 Post autor: Piterko »

I już ludziki sprzedaje xD Ledwo recenzował zestaw :P
Dopiero teraz się przyjrzałem, ze ich facjaty są łudząco podobne do tej, jaką ma Anakin w nowej, odświeżonej wersji. No ale i tak teoretycznie nie ma prawa im widać buziek, z tego względu, że to klony.
Ciekawe jak na tle "battlepacków" wypadną assasin droidy...

rh

#10 Post autor: rh »

Piterko pisze:I już ludziki sprzedaje xD Ledwo recenzował zestaw :P
Wcale się nie dziwię :D Sam bym tak samo zrobił.
W sumie fakt faktem, najciekawsze tu są te wszelkie akcesoria. Chociaż w tym drepczącym stworzeniu też widzę parę ciekawych klocków. Zestaw prawie wart zainteresowania :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem nową wersję EPII Clonetroopera (inspirowaną nowymi Clone Warsami), pomyślałem: POKRAKI! Hełmy wydały mi się zbyt duże, niezgrabne i w ogóle... Wolę Phase II ze starego 7655. Ale coraz bardziej się do nich przekonuję. Powiem więcej: właściwie to oni już bardzo mi się podobają. Żebym tylko dorwał gdzieś za mniej niż 50zł... Kupiłym go dla samych figurek. Może się dogadamy? Ile za nich chcesz? :)

Pomarudzę za to na nowy Droid Battle Pack. Czemu nie dali więcej B1? 7654 już prawie na wyczerpaniu, nigdzie w sklepach nie mają, a ja potrzebuję standardowych, piaskowych Battle Droidów!

Bardzo dobra recenzja.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Ile za nich chcesz? :)
Ja?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#13 Post autor: ImpreSariO »

V3speer pisze:Cytat:
Szkoda że wszystkie główki są takie same, choć jedna inna dodatkowo uatrakcyjniłaby zestaw.

To są klony, muszą mieć takie same główki ^^
To prawda ale jednak były między nimi różnicę. Niektórzy zapuszczali brody, inni mieli wymalowane barwy wojenne a niektórzy chodzili z bliznami.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Oui - pan, panie V1! ^^
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#15 Post autor: Thangor »

Moim zdaniem ten fartuszek wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem jest tragiczny, ogranicza ruch rąk figurek i wygląda beznadziejnie, jednak pewnie przyda się jako zupełnie coś innego.

ODPOWIEDZ