[MOC] SU-100

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mrutek

[MOC] SU-100

#1 Post autor: Mrutek »

Działo samobieżne SU-100 powstało za wschodnią granicą podczas drugiej wojny światowej, stanowiąc rozwinięcie SU-85. Po wojnie strzelało jeszcze do Izraelczyków w '67 i '73 oraz do Amerykanów w Wietnamie, gdzie, podobno, jeździ do dzisiaj.

Obrazek

Kolejne czołgowate. Miało być podobne do oryginału i jeździć. Jest podobne i jeździ nie rozsypując się.
Ma też ruchome działo oraz 3 ruchome włazy, a także przedział silnikowy - nudny jak w oryginale:
Obrazek
Przedział załogi okupują baterie i kable. Gdyby nie kable można by coś tam jeszcze odwzorować.
Przez te wszystkie sztudy wygląda trochę kosmicznie. Ale jest podobne.
...Prawda?

Galeria

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Skoro jeździ to nie masz wyjścia, musisz zrobić film :P

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Ładny, zgrabny no i do tego Jeździ :) świetna atrapa silnika. Czekam na film!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Mrutek pisze:Ale jest podobne.
...Prawda?
Prawda : o)

Ale nie za bardzo wiem co to jest ten daszek nad jarzmem lufy ?

Lud chce filmu.
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Wystarczy pierwsze zdjęcie i już wiadomo o co chodzi, a to najważniejsze.
Bardzo zgrabniutki model, dobra robota panie Mrutek.
No i jak jeszcze jeździ w tej skali to już w ogóle bomba.
A teraz dawaj film :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#6 Post autor: caro »

Jak zobaczyłem już nazwe to wiedziałem, że to Twoja praca :)
Cały model jest wykonany starannie i dzięki temu wygląda bardzo "wojskowo".
Widzę tu każdy szczegół,nawet kilof jest ciekawie umiejscowiony!
Fakt,gdyby był wykafelkowany byłby na pewno ładniejszy, ale i tak powala na kolana. Gratuluje :)
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 08:13 przez caro, łącznie zmieniany 1 raz.

Grand

#7 Post autor: Grand »

Bardzo fajny, od momentu kiedy zobaczyłem jedno zdjęcie podwozia w Twojej galerii czekałem aż go pokażesz. Model szczegółowy jak na tą skalę no i ten V12. :-) W Poznaniu mamy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych IS-2 z podobnym V12 (jako jedyni na Świecie na chodzie!). Gdy go naprawili, w TVP Poznań był mały reportaż, ten dźwięk... ten ryk... normalnie ekstaza, miniwylew, ciarki po plecach w jednym. ;-)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Czarujący :-) A przypadkiem jego poprawna nazwa to nie ISU? Chciałbym się tylko upewnić...

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Dzięki za komentarze.
Sariel pisze:Skoro jeździ to nie masz wyjścia, musisz zrobić film :P
Żebyś mógł powiedzieć, że za wolno jeździ? :-)))
PatrykZ pisze:Czarujący :-) A przypadkiem jego poprawna nazwa to nie ISU? Chciałbym się tylko upewnić...
Nie, nie było czegoś takiego. Było SU-85 i SU-100 oraz SU-122. Wszystkie na podwoziu T-34. Z czego SU-85 i SU-100 to niszczyciele czołgów, a SU-122 to (raczej) haubica. SU-152 było na podwoziu KV, a ISU-152 oraz ISU-122 na podwoziu IS-2.
Ciamek pisze:Ale nie za bardzo wiem co to jest ten daszek nad jarzmem lufy ?
Lud chce filmu.
Żeby do środka nie nakapało ;) Ruscy tak wymyślili. Początkowo tłukli go jak popadnie. W późnych wersjach jest już malutki i zgrabniutki.
Jazda, na razie, na słowo. Zdjęcia zrobione przed częściową rozbiórką - mam tylko 2 takie silniki, a życie ucieka...
Grand pisze: Gdy go naprawili, w TVP Poznań był mały reportaż, ten dźwięk... ten ryk... normalnie ekstaza, miniwylew, ciarki po plecach w jednym. ;-)
A mnie ciarki przeszły po plecach gdy usiadłem w IS-2 na miejscu kierowcy. Po lewej zbiornik z paliwem, po prawej zbiornik z paliwem. Dolny właz ewakuacyjny poniżej poziomu gruntu... W przypadku trafienia, kolejka do ucieczki przez wieżę. Pomyślałem sobie wtedy o wszystkich spalonych żywcem czołgistach. To nie dla mnie.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Mrutek pisze:Było SU-85 i SU-100 oraz SU-122. Wszystkie na podwoziu T-34. Z czego SU-85 i SU-100 to niszczyciele czołgów, a SU-122 to (raczej) haubica.
Dodajmy jeszcze, że zgodnie z sowiecką logiką SU-100 wszedł do służby później niż SU-122, i szybko zajął jego miejsce.

Grand

#11 Post autor: Grand »

Mrutek pisze:A mnie ciarki przeszły po plecach gdy usiadłem w IS-2 na miejscu kierowcy. Po lewej zbiornik z paliwem, po prawej zbiornik z paliwem. Dolny właz ewakuacyjny poniżej poziomu gruntu... W przypadku trafienia, kolejka do ucieczki przez wieżę. Pomyślałem sobie wtedy o wszystkich spalonych żywcem czołgistach. To nie dla mnie.
Oj tam prawie 50 ton stali dookoła :-) i ta dyrektywa dla dowódców niemieckich: Nie podejmować walki jeśli nie dysponuje się siłą większą niż plutonu. ;-)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Grand, w tym miejscu przypomina mi się rekord niemieckich dział samobieżnych podczas drugiej wojny światowej, jakim było zniszczenie T-34 jednym strzałem z odległości 3 kilometrów :P
Poza tym SU-100 waży niewiele ponad 30 ton. To dość duże "PRAWIE 50".
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 11:32 przez Sariel, łącznie zmieniany 3 razy.

Grand

#13 Post autor: Grand »

Sariel pisze:Grand, w tym miejscu przypomina mi się rekord niemieckich dział samobieżnych podczas drugiej wojny światowej, jakim było zniszczenie T-34 jednym strzałem z odległości 3 kilometrów :P
Poza tym SU-100 waży niewiele ponad 30 ton. Pomyliłeś się o niecałą połowę.
Jakiś czas już temu czytałem w internecie wspomnienia niemieckiego czołgisty, który był świadkiem jak jeden IS-2 podczas jednej potyczki zniszczył lub ciężko uszkodził 18 niemieckich czołgów, dopiero centralne trafienie z bliskiej odległości z Tygrysa go zniszczyło. To był dobry czołg, nie miał co prawda takich celowników jak niemieckie działa i trafienie czegoś z odległości 1500 metrów było nie lada sztuką ale bardzo dużo zależało od załogi i dowódcy, który czasem musiał uspokajać swoich kompanów prawym sierpowym po tym jak panikowali z powodu dymu w przedziale czy odgłosów uderzeń pocisków o pancerz.

Sariel ale ja nie pisałem o SU-100 tylko o IS-2 :-P
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 11:38 przez Grand, łącznie zmieniany 2 razy.

Mrutek

#14 Post autor: Mrutek »

Sariel pisze:
Mrutek pisze:Było SU-85 i SU-100 oraz SU-122. Wszystkie na podwoziu T-34. Z czego SU-85 i SU-100 to niszczyciele czołgów, a SU-122 to (raczej) haubica.
Dodajmy jeszcze, że zgodnie z sowiecką logiką SU-100 wszedł do służby później niż SU-122, i szybko zajął jego miejsce.
Zgodnie z sowiecka logiką to naprodukowano dużo SU-100 ale już nie wyprodukowano wystarczającej ilości amunicji 100mm... Coś jak w filmie "Wróg u bram": 5 naboi do ręki i goń za kumplem z karabinem, aż go zabiją.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#15 Post autor: Hezar »

Jak zwykle bardzo ciekawy MOC - nie dość że ładny, to jeszcze jeździ (podobno).
Do próśb o film dołączam również swoją.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ