[MOC] Podatki

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Podatki

#1 Post autor: zgrredek »

Co prawda do końca kwietnia zostało jeszcze trochę czasu, ale lepiej wcześniej rozliczyć się z fiskusem, a nie odkładać to na ostatnią chwilę.
Życzę wszystkim, żeby odbyło się to bez takich dramatów jak poniżej.


Obrazek


A tu galeria.


MOC ten lęgł się w mojej głowie od dawna, bo od czasu Kielc. Wtedy to byłem w skansenie w Tokarni i od tamtego czasu szukałem okazji, żeby wpleść do jakiegoś MOCa wiejską zabudowę. Stamtąd właśnie pomysł na wapnowane ściany i żuraw.
Gdzieś tak na jesieni wpadł mi do głowy pomysł na ten MOC. Pomyślałem, że mógłby być niezły do CCC-VI, więc nie śpieszyłem się z nim. W końcu okazało się, że nie ma kategorii, do której by pasował. No bo chyba nie do "Czyn rycerski". Ale z początkiem grudnia zacząłem przy nim dłubać z myślą o kategorii "Miscellaneous". Jednak jakoś tak nie miałem czasu dokończyć go, bo w międzyczasie obmyślałem zestawy na 2011r. No a w styczniu pomyślałem, że jak już tyle czeka, to niech jeszcze poczeka aż będę miał prawdziwą krowę, bo jakoś mi tu pasowała. W końcu zrobiłem bez krowy, bo okazało się, że nieprędko stanę się jej posiadaczem, a bałem się, że za którymś razem zwalę to z półki i nie będzie mi się chciało tego odbudowywać.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

masz chlopie zdolnosc przedstawiania figow w ruchu

nie znam sie na castlowych klimatach ale podoba mi sie - kotlowanina na wozie, uciekajacy ptak, wyrostek z proca (dobrze odczytuje?)

baran - na piatke!!! szegolnie rogi
bociek na 4 :) - po chwili jednak 5 - za pletwe !

owce ciut ta dlugie szyje chyba maja

to tak na szybko bo pewnie nie wszystko jeszcze zauwazylem :)
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 17:51 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

To ja zapytam tak - czy studnia działa?

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#4 Post autor: bartek_mi »

Sariel pisze:To ja zapytam tak - czy studnia działa?
chyba dziala - woda w niej jest... ale bardzo jej duzo :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

bartek_mi pisze:owce ciut ta dlugie szyje chyba maja
Są świeżo strzyżone, dlatego tak wyglądają ;)
Sariel pisze:czy studnia działa?
Tak. Ma napęd ręczny. Nie proście o film.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#6 Post autor: djtermoz »

To jest po protu genialne. Świetnie odwzrowane szczegóły. Plus za pomysł na młodzieńca z procą, owce i barana (choć owce chyba na diecie bo straszne chudzielce) i bociana (piękny!).

Dwóch rzeczy chyba tylko nie rozumiem: co to jest to fioletowe w ogródku? Kapusta? No i dlaczego buda jest zakryta patelnią? Pies się sam zabarykadował?

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#7 Post autor: misiek »

naprawde atrakcyjny MOC, zwierzęta pierwsza klasa chociaż z początku miałem problem ze znaleznieniem owiec :)
djtermoz pisze:co to jest to fioletowe w ogródku? Kapusta? No i dlaczego buda jest zakryta patelnią? Pies się sam zabarykadował?
to raczej jest czerwona kapusta, juz gdzieś kiedyś widziałem taki patent. a pies sam sie boi że go zabiorą, a patelnie zakosił z balii z naczyniami do mycia :D
FREE HUGS :D

pfolti
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-19, 22:00
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: pfolti

 

#8 Post autor: pfolti »

Nic dodać nić odjąć.... Świetna praca ! Dbałość o każdy szczegół ! Aż sie żal robi biednych mieszkańców wsi, heh .... nie ma co ale oddaje ten klimat !

bartemo

#9 Post autor: bartemo »

to raczej jest czerwona kapusta
To u Was czerwona kapusta nie jest standardem? :-)

Żeby nie było offtopu. Podoba mi się! Z jednym szczegółem: studnia w środku jest jakaś taka kanciasta.
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 20:10 przez bartemo, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Świetne zgredku jak zwykle zresztą.
Zazdroszczę Ci umiejętności robienia takich małych rzeczy.
Najlepszy jest rzecz jasna pies barykadujący się w budzie :)
Ja bym jednak ten film nakręcił.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Naprawdę świetny MOC - bardzo fajnie pomyślany, niesamowicie szczegółowy i piękny konstrukcyjnie.
Sporo się tu dzieje, praca jest "żywa", czytelna i znakomicie oddaje klimat średniowiecznej "czynności urzędowej".
W wątpliwość poddaję jedynie fakt istnienia w "tamtych" czasach budy i przywiązanego doń łańcuchem psa, który "papu" dostaje do miski.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

Praca jak zwykłe świetna i zawiera naprawdę kupę szczegółów (u Ciebie zawsze było ich wiele, ale tu bijesz swoje rekordy). Podziwiam Cię za twoje zwierzaki. Nie podoba mi się tylko kolor (jeśli wzorowałeś się na jakiś zdjęciach obrazach czy czymś podobnym to ci ludzie mieli szare życie przez duże "SZ"). Tam aż się prosi żeby poupychać trochę brązowego, np brązowe titlesy w ramie i okiennicy, brązowy daszek nad składzikiem drewna przy stajni. Szkoda że nie mieszkam gdzieś w twojej okolicy, mam akurat zameczek zbudowany i chętnie bym sobie jego fotkę cyknął przy twoich zabudowaniach ....:(.

Acha... jeszcze jedno: jak nie zrobisz filmiku działającej studni to nie uwierzymy że działa...:P
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 21:11 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Łał, łał, łał.
Ależ śliczna wiocha! : o)

Te szczegóły, ta dynamika.
Dach chatki! Chyba niełatwo było go poskładać do kupy?
Ptactwo, bocian, gniazdo - super.
(co jest nóżką bociana? Flex jakiś?)

Zdjęcie 24.jpg pt. "Pochwycenie ptaszora" wygląda świetnie.

Owce faktycznie są takie jakieś biedniutkie ze spuszczonymi uszkami : o)
(Jak im się mordki trzymają? Na fleksie?)
A baran jakiś z piekła rodem : oP Ale to tylko wina jego kolorów.

Ogólnie rewelacja : o)
<brawo>
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:W wątpliwość poddaję jedynie fakt istnienia w "tamtych" czasach budy i przywiązanego doń łańcuchem psa, który "papu" dostaje do miski.
A kto by się tym faktem przejmował? Ważne że jest to bardzo humorystyczny detal :D
Kury wyszły świetnie, bociek też. A ostrzyżone owce wcale nie są chude ;)

rh

#15 Post autor: rh »

M_longer pisze:Kury wyszły świetnie, bociek też
Fakt, zwierzęca część prac zgrredka jest niesamowita. Skąd Ty bierzesz te pomysły? :) Czapki z głów :)
Swoją drogą, jak widzę, że pojawia się cokolwiek, czego autorem jest zgrredek to się spodziewam czegoś, co będzie "wymiatało", czegoś świetnego. I nie zawiodłem się po raz kolejny :) Dynamika sceny jest powalająca, miny figów idealnie dobrane, czy polowanie na ptaka, czy przerażony osobnik uciekający przed baranem (czy co to jest?). Świetne!

PS: Ja się tylko boję, jak będą wyglądały Twoje prace, kiedy będziesz wychodził z założenia, że należy wykorzystać jak najwięcej studów na detale ...

ODPOWIEDZ