[MOC] Dom mieszczanina

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Jak Wam się podoba Dom mieszczanina?

Świetny
8
21%
Świetny
8
21%
Bardzo dobry
7
18%
Bardzo dobry
7
18%
Dobry
3
8%
Dobry
3
8%
Przeciętny
1
3%
Przeciętny
1
3%
Słaby
0
Brak głosów
Słaby
0
Brak głosów
Taki sobie
0
Brak głosów
Taki sobie
0
Brak głosów
Beznadziejny
0
Brak głosów
Beznadziejny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 38

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

[MOC] Dom mieszczanina

#1 Post autor: Lomero »

Obrazek

Domek mieszczanina. Na dole znajduje się kuchnia - szafki, kominek, beczki pod schodami. Na pierwszym piętrze jest jadalnia, w której właœciciel przyjmuje goœci. Natomiast na drugim piętrze znajduje się sypialnia. Dodatkowo jest również strych na którym dwóch rzemieœlinków naprawia dach.

Zapraszam do oglšdania
Ostatnio zmieniony 2010-05-04, 23:17 przez Lomero, łącznie zmieniany 1 raz.
Lomero

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Jak zwykle bardzo ładnie : o)
Ciekawie użyte łuki do góry nogami. Ładnie wkomponowany kwiatek na górze.
Przy wejœciu bym dodał kwiatki, albo jakieœ inne elementy, bo trochę smutno wyglšda.
Bardzo cwany pomysł z dachem, jeœli ma za zadanie ukryć brak czarnych dachówek ; o)
Jeœli właœciciel to ten na zdjęciu 10tym to jest on mało sympatyczny : oP
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
pieknykot
Posty: 19
Rejestracja: 2005-08-30, 18:06
Lokalizacja: Erathia

#3 Post autor: pieknykot »

Œwietny !! :) Wnętrze może troszkę gorsze , ale zespsuty dach wyglšda eXtra . Pewnie ci klocków na dach zabrakło ;P

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Co by tu się rozpisywać, model poprostu œwietny; wiele szczegółów; bardzo ładna przednia œciana, tył i boki również; ciekawie zrobione te łuki do góry nogami, po prostu brak słów aby opisać ten domek. Co model, to lepszy. Gratuluję stworzenia, poœwięcenia czasu, włożonego trudu w tš chatkę.
Pozdrawiam :)

gras1

#5 Post autor: gras1 »

mi sie bardzo podoba.
dobrze ci wychodzi zabawa snotami

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#6 Post autor: poskar »

:brawo:
Elegancko!
Kawałek solidnego budownictwa.
Jakieœ otoczenie by się zdało, jakaœ przekupka, stragan. Oczami wyobraŸni widzę wszystkie twoje domki na jednej ulicy, a raczej na jednym placu, poœrodku którego odbywa się ...jarmark? lub inna 'masowa impreza' z epoki.
Przedni pomysł z dachem. Czy rzeczywiœcie zabrakło ci dachówek? Miałem podobny problem.
Nie policzyłem ile ma narożnych dachówek i ... podpaliłem z jednej strony stajnie.
Wyszło to
co wstawić zamiast dachówek
Pozdrawiam :)
poskar

witus

#7 Post autor: witus »

Œwietny moc. Bardzo podoba mi się konstrukcja budynku, nieŸle zrobiłeœ ten dach oraz krokwie chociaż ja z reguły dach robie z plate oraz Hinge 1 x 2 Top :) 9/10

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#8 Post autor: Lomero »

poskar pisze:Czy rzeczywiœcie zabrakło ci dachówek?
Niestety tak. Musiałem się jakoœ ratować :)
poskar pisze:Nie policzyłem ile ma narożnych dachówek i ... podpaliłem z jednej strony stajnie.
Bardzo ciekawy MOC, widziałem go już wczeœniej na Brickshelfie i nigdy bym nie pomyœlał, że zabrakło Ci klocków.
poskar pisze:Oczami wyobraŸni widzę wszystkie twoje domki na jednej ulicy, a raczej na jednym placu, poœrodku którego odbywa się ...jarmark? lub inna 'masowa impreza' z epoki.
Może w ferie (jak będe miał więcej wolnego czasu) zbuduję moje wszystkie MOCe w LDraw, bo to narazie jedyna możliwoœć.


Pozdrawiam
Lomero

Awatar użytkownika
poskar
Posty: 113
Rejestracja: 2005-03-01, 09:20
Lokalizacja: z ziemi obiecanej...

#9 Post autor: poskar »

Lomero pisze: Bardzo ciekawy MOC, widziałem go już wczeœniej na Brickshelfie i nigdy bym nie pomyœlał, że zabrakło Ci klocków.
Dziękuję, :oops: dopiero zaczynam zabawę w MOCe, daleko mi jeszcze do twojego kunsztu i pomysłowoœci. Uczę sie od najlepszych.
Teraz już mam spoooory zapas dachówek, ale nie zamierzam w stajni cokolwiek zmieniać, niech płonie :twisted: .
Uważam, że twój domek wyglšda znacznie ciekawiej w obecnej formie, niż gdyby miał kompletny dach, więc jeœli zdobędziesz te dachówki, postaw innš chatkę.

U mnie miała być zwykła stajnia/stodoła z kompletnym pokryciem dachu. A pomysł przyszedł w trakcie budowy.
Czy planujesz swoje budowle, czy 'jedziesz na żywioł - ja tak robię :) ?
Najczęœciej 'planuję' przy okazji zabawy z synem i coœ na boczku składam po cichu :-D
Nie mam czasu na plany. Cud, jak znajdę chwilę by poskładać kilka klocków. Poza tym, dopiero zainstalowałem MLCada i powoli go rozgryzam, co niestety też wymaga czasu.
Pozdrawiam :)
poskar

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

poskar pisze:Czy planujesz swoje budowle, czy 'jedziesz na żywioł - ja tak robię ?
Częœć MOCy planuje, najczęœciej rysujšc szkice na lekcjach, tak było w tym przypadku ale i wielu innych. Natomiast częœć buduje bez żadnych wstępnych planów, czasami nawet nie wiem co to ma być :) Dach jednak musiałem wymyœlić podczas budowy, poczštkowo budynek miał mieć nieco inny kształt, a więc i dach musiał ulec zmianie.

Pozdrawiam
Lomero

Jodo Kast

#11 Post autor: Jodo Kast »

Lomero pisze:najczęœciej rysujšc szkice na lekcjach
Oj nie ładnie, chyba ze faktycznie te lekcje są taakie nudne :lol:
Moja ocena : bardzo ładny moc, ciekawie wykonany, komponująca kolorystyka, no poprostu 10/10 . A ten pomysł z dachem jest genialny :) :lol:

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#12 Post autor: liwnik »

Domek świetny.
Wiele ciekawych szczegółów jak okna na parterze, świecznik, dach.
Gratuluje!
Pozdrawiam, Liwnik

chiefie

#13 Post autor: chiefie »

Tradycyjnie moj Tudorek sie chowa, swietne dzielo, a i pomysl z dachem jeszcze lepszy, chyba jest to jeden z niewielu tych mometow, ze mozna byc zadowolony z brakow klockow :wink: .

Jodo Kast

#14 Post autor: Jodo Kast »

Dodam tez w wystroju wnętrza coś by się jeszcze przydało

Pozdrawiam : Kast
__________________________________________________________________

MISSY ELLIOTT RZĄDZI!!

AS_PL

#15 Post autor: AS_PL »

No no ciekawe,bardzo pomysłowe i podobne są w Anno 1503 Nowy świat :D .Zawsze chciałem coś takiego widzeieć :) .Wracając do MOCa to jest na prawdę na I miejsce w konkursie.

ODPOWIEDZ