8259 Mini Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

8259 Mini Bulldozer

#1 Post autor: Bricksley »

Obrazek
Recenzja 8259 Mini Bulldozer

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok produkcji: 2009
Waga zestawu (brutto): 161g
Liczba klocków: 165
Liczba figurek: 0
Spis cześci: Bricklink
Cena: MSRP: Brak danych, Polskie S@H 39.95PLN, Allegro: od ok. 34zł

Zestaw kupiłem w sklepie zabawkowym za 45.5 zł, ale patrząc na ceny z Allegro + wysyłka to nie przepłaciłem.

Opakowanie i instrukcja
Pudełko jak na mały zestaw jest średniej wielkości. Jego wymiary to: 19cm x 14cm x 4.5cm. Wykonane z cienkiej tektury, łatwo możemy je pognieść. Otwierane tradycyjnie z boku. Z frontu pudełka mamy pokazany model główny, oraz jego miniaturkę przedstawiającą funkcje buldożera. Na opakowaniu znalazła się także informacja, że z zestawu możemy zbudować 2 modele. Na odwrocie znajdziemy zdjęcie modelu alternatywnego – koparkę gąsienicową, a także jej miniaturę przedstawiającą funkcje modelu. Na bocznej ściance mamy żółtego liftarma 1 x 7 w skali 1:1. Na pozostałych ściankach, to co standardowo jest.

Obrazek
Obrazek

Klocki znajdują się w 3 woreczkach. W jednym same ogniwa gąsienicowe, zaś 2 pozostałe zawierają klocki ułożone według wielkości.

Obrazek


W opakowaniu znajdziemy 3 instrukcje. Dwie do buldożera i jedną większego formatu do koparki. Ostanie strony drugiej instrukcji buldożera to spis elementów, reklama innych zestawów Technic na pierwszą połowę tego roku oraz reklama strony Technic na Lego.com Instrukcja koparki także zawiera reklamy. Instrukcje standardowo na niebieskim tle.

Obrazek
Obrazek


Klocki
Ciekawsze elementy to:
Obrazek Black Technic Link Tread, 53szt. (w tym 1 zapasowa)
Obrazek Light Bluish Gray Technic Liftarm 1 x 2 Thick with Pin Hole and Axle Hole, 5szt.
Obrazek Light Bluish Gray Technic Gear 16 Tooth, 4szt.
Obrazek Light Bluish Gray Technic Gear Worm Screw, 1szt.

Modele
Z zestawu możemy zbudować 2 modele: buldożer i koparkę gąsienicową.

Mini buldożer. Dzięki zachowaniu proporcji model bardzo ładnie się prezentuje. Prawie w całości zbudowany z części nowego typu, wyjątek stanowi lemiesz. Jeżeli już jesteśmy przy wyglądzie, to brakuje niestety mu zrywaka. Ale jeżeli popatrzymy przez pryzmat funkcjonalności to staje się to zrozumiałe, ale dla chcącego nic trudnego dorobić własny.
Co do funkcjonalności, to wiele tu nie znajdziemy. Za pomocą pokrętła z tyłu buldka możemy podnosić i opuszczać lemiesz. Zakres ruchu jest naprawdę spory, zaczynając od podniesienia buldka do aż podniesienia lemiesza na równo z kabiną. Podnosząc lemiesz podnoszą się razem z nim imitacje siłowników. Komin został zamontowany tak, że możemy go ustawić pod takim katem jak nam pasuje. Dzięki gąsienicom oczywiście możemy naszym buldkiem pojeździć, ale niestety tylko na czymś szorstkim, gdyż ogniwa się ślizgają.

Po budowie zostaje kilka części, w tym jedno ogniwo gąsienicowe. Co ciekawe w moim zestawie brakuje zapasowego żółtego Busha

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Koparka gąsienicowa. Niestety jej na razie nie budowałem, ale patrząc na ilość funkcji, to śmiało mogę stwierdzić, że model alternatywny wyjątkowo udany i przemyślany.
Obrazek

Podsumowanie
Ogólnie 8259 jest jak ktoś kiedyś powiedział maskotką Technic i idealnie nadaje się na postawienie choćby obok komputera. Może tez być dobrym zestawem dla Systemowców, którzy potrzebują gąsienice.

Za
  • przydatne części
  • ładna prezentacja
  • mały, a pobawić też się można :)

Przeciw
  • nie widzę :)

Więcej zdjęć w mojej Galerii
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 08:56 przez Bricksley, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#2 Post autor: mienso123 »

Zestaw, wg mnie, bardzo udany, chyba jeden z lepszych w tym roku.
Zbuduj model alternatywny, koniecznie chce go zobaczyć. Brak tych zdjęć jest chyba jedyna wadą recenzji :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

To był mój pierwszy zakup w tym roku:)
Model podstawowy jest fantastyczny. Model alternatywny... mi się nie spodobał. Ruchomy jest tylko fragment ramienia, resztę trzeba poruszać ręcznie:(
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#4 Post autor: Majek »

Fajny jest. ;) Zdecydowanie, jakbym miał
więcej kasy to od razy byłby mój.
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#5 Post autor: kenobi8 »

Fajny zestaw. Tanie gąsienice. 40zł = 54szt.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#6 Post autor: bartek_mi »

stoi u mnie na biurku od 2 tygodni :)

kazdy wspolpracownik musi do reki wziac jak przechodzi - nie moga sie oprzec :D

udany model

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#7 Post autor: SeezSQ »

Karol pisze:Light Bluish Gray Technic Liftarm 1 x 2 Thick with Pin Hole and Axle Hole, 5szt.
zwrócę na to uwagę, jak nie będę miał na co wydać 40 zł :)
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

rh

#8 Post autor: rh »

A ja tylko żałuję, że go w tesco nie ma, bo bardzo chętnie bym go kupił. Szczególnie, że bardzo mi się podobał od samego początku - tylko zostaje teraz odbudować dużego buldożera i dorobić się buldożera city, i będzie piękna kolekcja ;)

Ciekawe, zakres ruchu lemiesza jest naprawdę bardzo duży w tym maleństwie. I te ciekawe części w nim ... kusi :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Bardzo sympatyczny zestawik, który pomimo niewielkich rozmiarów zadziwia funkcjonalnością.
Z pewnością upiększy on niejedno biurko, zasili zbieraczy części o nowe elementy, bądź sprawi przyjemność bawiącym się nim dzieciakom (i nie tylko).
Cena umiarkowana, choć bez fajerwerków. Kto wie, może kiedyś powiększy również i moje zbiory ;)
Dzięki za recenzję!

Pozdrawiam (:

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Czy tylko ja uznaję go za najsłodzy z zestawów technic?
Jak tylko się u nas pojawi zaraz go capnę! :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#11 Post autor: Piterko »

Najmniejszy zestaw technic ma szansę podbić rynek zagorzałych systemowców...a to niby od Super Cara/ Space Shuttle/ Tow Trucka/ Off-Roadera się zaczyna xD
Fajny, zgrabny i funkcjonalny modelik.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Piterko pisze:Najmniejszy zestaw technic ma szansę podbić rynek zagorzałych systemowców...a to niby od Super Cara/ Space Shuttle/ Tow Trucka/ Off-Roadera się zaczyna xD
Zaczyna się od małego modelu, żeby oswoić się z zębatkami :]
Najlepsze źródło ogniw w historii? Nieee, Bat Tank lepszy ;)
I jeszcze te Liftarm 1 x 2 Thick with Pin Hole and Axle Hole...
Wypada mieć ;)
Ostatnio zmieniony 2009-02-13, 22:40 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#13 Post autor: rh »

- Ale Pani nie może płacić tą kartą.
- Ale to moja karta!
- A przepraszam, myślę, że kobieta, bo długie włosy, a tu na karcie Rafał.

Jak ja lubię przejścia z kasjerkami :)
rh pisze:A ja tylko żałuję, że go w tesco nie ma, bo bardzo chętnie bym go kupił.
Samego siebie cytować, no cóż ;)
Pomimo choroby cieszę się, że postanowiłem zwiedzić wrocławskie hipermarkety, aby się przekonać, jak w nich wygląda zapas LEGO i ceny. Okazało się, że w wrocławskim E'Leclercu ceny są znośne, a i wybór niemały. Ale podobnie jak w innych sieciach - z nowości to zdecydowanie mniejsze zestawy do 100 zł (listę cen, które mi się wydały ciekawe, gdzieś tu na forum zamieszczę później). Na widok minibuldka za 32,49 zł niestety nie dało się go nie kupić.
M_longer pisze:Wypada mieć ;)
Niezaprzeczalnie :) Jest świetny :)

PS: Koparki jeszcze nie zbudowałem, bo "bulduś" mnie zauroczył sobą ;)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#14 Post autor: Piterko »

Kurcze...większe technice stoją na półeczce a buldożer wymieciony...podobnie jak piraci xD Ale we wtorek nowa dostawa to zapoluję na swój pierwszy zestaw techniców (i barbeque stand bo widziałem impulsik)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#15 Post autor: Ither »

to jest takie ładne, że aż sobie chyba kupię. Jako pierwszy i ostatni Technic, ale kupię :D

ODPOWIEDZ