5541 Blue Fury / Hot Rod

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mat
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-17, 15:13
Lokalizacja: Polkowice

#16 Post autor: mat »

Recenzja jest bardzo dobra. Pamiętam jak byłem mały i oglądałem katalogi, to miałem wątpliwości czy model team jest zrobiony z tych samych klocków, były zbyt realistyczne ;].
Po przeczytaniu tego tematu widać, że troszkę za bardzo czepiacie się hezara, coś wam zrobił?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#17 Post autor: V1 »

To niebieskie 'coś' jest jedną z najbrzydszych i najbardziej niezgrabnych konstrukcji jakie Lego raczyło wypuścić. Szczerze wierzę, że napis 'Model team' znalazł się na pudełku nie celowo, lecz na skutek jakiegoś okrutnego wypadku. Jestem pełen podziwu dla tych, ktorzy są w stanie znieść jego widok na półce w swoim domu.
Parę ciekawych klocków - owszem, jest, ale można je było obudować czymś bardziej estetycznym.
\/1 ______________

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#18 Post autor: Hezar »

V1 pisze:To niebieskie 'coś' jest jedną z najbrzydszych i najbardziej niezgrabnych konstrukcji jakie Lego raczyło wypuścić. Szczerze wierzę, że napis 'Model team' znalazł się na pudełku nie celowo, lecz na skutek jakiegoś okrutnego wypadku. Jestem pełen podziwu dla tych, którzy są w stanie znieść jego widok na półce w swoim domu.
Myślę że Twoja opinia o tym zestawie jest co najmniej mocno przesadzona, skoro zdecydowana większość miłośników Lego ma na odnośnie tego zestawu zupełnie inne odczucia.
Na szczęście każdy ma prawo do własnego zdania, a poza tym - jak powszechnie wiadomo - o gustach się nie dyskutuje.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#19 Post autor: nori »

Hezar pisze:Na szczęście każdy ma prawo do własnego zdania, a poza tym - jak powszechnie wiadomo - o gustach się nie dyskutuje.
Ale my jesteśmy na forum, a na forum właśnie się dyskutuje, także o gustach.

A moje gusta mi usilnie podpowiadają że ten model jest wprost przepiękny. Ot może i trochę niezgrabny, może to tylko chromy nadają mu stylu, ale mi się podoba i już ;)

A poważnie, jak dla mnie ma w sobie to "coś". Podoba mi się zarówno sama bryła, jak i ciekawa kolorystyka, choć połączenia czerwonego z niebieskim raczej nie toleruję...

Dzięki za recenzję, chyba Ci "chwilę" czasu zajęła ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#20 Post autor: Hezar »

nori pisze:Dzięki za recenzję, chyba Ci "chwilę" czasu zajęła ;)
Starałem się ;^)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#21 Post autor: caro »

Bardzo dobry model. Kupiłem go jakoś na początku roku za 70 zł w idealnym stanie z pudełkiem, instrukcją i wszystkim.
Niestety musze się przyznać bez bicia, że nawet go nie złożyłem tylko od razu poszedł jako dawca. Dzięki niemu moje silniki zdobyły chromowane wykończenie.
A co do tekstu to wyszedł Ci bardzo fachowy :)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#22 Post autor: groblas »

Pamiętam że mój kolega miał ten zestaw i zawsze mu go zazdrościłem. Model jest piękny i realistyczny, i oczywiście pięknie prezentuje się na półce. Tak szczerze mówiąc to wolałem zawsze zabudowane pojazdy a nie jak w technic'u same szpary. Tam to od przeciągów to kierowca mógłby się nabawić chyba przeziębienia :D a tu pełna kultura ( żeby nie było do technica nic nie mam czasami znajda się perełki )

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#23 Post autor: caro »

groblas pisze:to wolałem zawsze zabudowane pojazdy a nie jak w technic'u same szpary
Przejdź na ciemną MT stronę mocy ;)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#24 Post autor: stpman »

Czytając tą recenzje coraz bardziej umacniam się w przekonaniu, że ten zestaw jest piękny;]. Choć jako dziecko nigdy nie wzbudzał u mnie emocji powodujących chęć zakupienia go... Teraz gdy ceny są nawet zadowalające, a chromy bardzo mi potrzebne rozważam zakup;] Martwi mnie niestety słaba wytrzymałość chromów na upływ czasu. Jednocześnie zastanawiam się, czy nie dałoby się ich odrestaurować jakimiś chałupniczymi metodami?
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#25 Post autor: caro »

Moje chromy z tego modelu są cały czas w całkiem niezłym stanie. A co do naprawy to nie wiem czy są jakieś metody. Może chrom w spray'u :P
Powoli Astra GSI

Mrutek

#26 Post autor: Mrutek »

V1 pisze:To niebieskie 'coś' jest jedną z najbrzydszych i najbardziej niezgrabnych konstrukcji jakie Lego raczyło wypuścić. Szczerze wierzę, że napis 'Model team' znalazł się na pudełku nie celowo, lecz na skutek jakiegoś okrutnego wypadku. Jestem pełen podziwu dla tych, ktorzy są w stanie znieść jego widok na półce w swoim domu.
Parę ciekawych klocków - owszem, jest, ale można je było obudować czymś bardziej estetycznym.
Dzięki, a już myślałem, że mam zaburzone poczucie estetyki. Paskuda. Ohyda. Alternatywa jeszcze gorsza. Kiedyś zakochałem się /po przeczytaniu recenzji, zresztą / w 4404 i zabiłbym każdego, kto uważa, że nie jest to najdoskonalszy zestaw na świecie. Po prostu każdemu podoba się co innego. Gdyby tak nie było, brzydkie kobiety nigdy nie znalazłyby amatorów i gatunek ludzki by wymarł. Proste.
Zdjęć ciut za dużo - część jest zupełnie zbędna, ale sama recenzja jest bardzo dobra.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#27 Post autor: stpman »

caro pisze:Może chrom w spray'u :P
Zastanawiałem się dziś podczas kąpieli nad metodą elektrotechniczną, ale cały problem jest w tym, że klocki są z tworzywa sztucznego i nie przewodzą prądu...
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#28 Post autor: Jerac »

Chromu w sprayu nie polecam. Po prostu nie działa i tyle.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#29 Post autor: stpman »

Jestem na gorąco po zbudowaniu tegoż zestawu. Będę szczery, kupiłem go tylko z jednego powodu. Potrzebowałem chromów do skończenia mojego MOCa. Dałem zań 80zł z przesyłką, stan igła z instrukcją. Za tę cenę otrzymujemy masę ciekawych części, oraz bardzo oryginalny pojazd. Zarówno kolorystyka jak i sposób zbudowania autka zasługują na pochwałę. Przyczepiłbym się jedynie do nieco filigranowej budowy pewnych elementów, ale to drobiazg. Polecam, każdemu zwłaszcza, że obecnie jest to jedyna opłacalna droga pozwalająca na kupno dużej ilości chromowanych elementów.
Ostatnio zmieniony 2010-12-17, 11:25 przez stpman, łącznie zmieniany 2 razy.
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ