[MOC] Liebherr L 580

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#31 Post autor: Robson »

Ale w Łodzi są chyba do laserówek Jerac po te 4zł jak dobrze pamiętam ? Nie do atramentówek ...
Cb1100RR

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#32 Post autor: dmac »

M_longer pisze:Teraz naprawdę doceniam cierpliwość i chęci osób które składają skomplikowane modele wirtualnie :)
No, to czuję się doceniony :) .

M_longer pisze: Iiii tam. Zbieraj na pneumatykę :D
Pneumatyki to ja mam od cholery, tylko że ostatnio żółty jakoś nie w modzie na moim warsztacie... A siłowników śrubowych - ani jednego. A następny projekt Model Teamowo - Technicowy będzie potrzebował co najmniej trzech. Ale to daleka przyszłość.


Chciałem jeszcze dodać, że gdybyś zrobił gdzieś w industrialnym plenerku identyczne zdjęcie ładowarki z wywrotką jak to, które Cię zainspirowało, byłoby super.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Mrutek

#33 Post autor: Mrutek »

Jedyną rzeczą, do której mógłbym się przyczepić, jest to, że siłowniki psują nieco, nieziemski, skądinąd wygląd. Ale jak widzi się jak to pracuje, to ta drobnostka nie przeszkadza. Przynajmniej będę miał na co głosować, jak nie na deta.
Gratulacje - fajna zabawka.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#34 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Chciałem jeszcze dodać, że gdybyś zrobił gdzieś w industrialnym plenerku identyczne zdjęcie ładowarki z wywrotką jak to, które Cię zainspirowało, byłoby super.
Takich plenerków w mojej okolicy nie ma :(
A wywrotka po wczorajszej wizycie u sąsiada jest średnio kompletna ;)

A właśnie. Mój sąsiad (oficjalnie zaniosłem przedwczoraj ładowarkę, a wczoraj wywrotkę, by pokazać ją braciszkowi jego żony) BARDZO się zainteresował tym jak działa pneumatyka i wydaje mi się, że gdyby mu tak pokazać jeszcze kilka modeli moooże by się nawrócił, bo wiem że miał kiedyś jakieś (małe) zestawy Technic. I oczywiście nie przeszedł testu "zatrzymaj XLa palcami" :D
Ale ma najlepszy wynik jak do tej pory wśród osób na których to testowałem. Zatrzymał go na całą sekundę, potem go zaczęły palce boleć (na osi była z12 double bevel) ;)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#35 Post autor: Żbik »

"Very good, young padawan, but you still have much to learn." :D

Żeby nie było nudno, to ewidentne plusy pominę i zajmę się od razu minusami:

- jeździ za szybko, widać, że są problemy ze sterownością.
- dlaczego się giba na boki przy podnoszeniu łyżki?
- jak Sariel słusznie zauważył:
Sariel pisze:Osobiście nie jestem przekonany do tego mechanizmu skrętu, bo nie jest on ani trochę realistyczny
tym bardziej, że startujesz w MT.

I dalej:
Sariel pisze:ale sam we własnych ładowarkach jeszcze nie doszedłem do realistycznego skrętu więc zamilknę.
to poczekajcie jeszcze czas jakiś... Niebawem nadjedzie moja odpowiedź na ten ostatni wysyp ładowarek ;)

=====

Aha i nie podobają mi się te gięte flexy nad tylnymi kołami, bo widać załamania...
Ostatnio zmieniony 2009-09-30, 14:32 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#36 Post autor: Jerac »

- jeździ za szybko, widać, że są problemy ze sterownością.
Nie ma czegoś takiego jak za szybko. Nie ma! Nie ma nie ma nie ma nie ma nie maaaaaaaa i już!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#37 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:jeździ za szybko, widać, że są problemy ze sterownością.
Nie widzę żadnych problemów ze sterownością ;)
Problemy wynikają z powodu kasowania komend pilota z regulacją prędkości przez starszą wersję. Jeśli chciałbym mieć efektywny skręt podczas jazdy wolniej, musiałbym dorzucić trzecią wieżę IR.
Poza tym, Jerac ma rację :D

A na filmie widać, że może też poruszać się w tempie ślimaka - podczas ładowania Iveco jest to dobrze widoczne :)

Po prostu aby skręcać podczas wolniejszej jazdy silnik od skrętu musi mieć własną wieżę i osobny kanał. A skręcanie pilotem z regulacją prędkości jest do bani :/
Żbik pisze:- dlaczego się giba na boki przy podnoszeniu łyżki?
Bo XL od podnoszenia łyżki ma duży moment obrotowy ;)
Wynika to z tego że tył jest na kolebce i ma odrobinę luzu. XL od podnoszenia przechyla ładowarkę w prawo lub w lewo, w zależności od tego w którą stronę się kręci. Aby to wyeliminować, trzeba by zrobić sztywne podwozie bez kolebki.
Żbik pisze:Sariel napisał/a:
Osobiście nie jestem przekonany do tego mechanizmu skrętu, bo nie jest on ani trochę realistyczny

tym bardziej, że startujesz w MT.

Ale żeście się czepili tego skrętu...
No dobra. PRAWDOPODOBNIE dałoby się tam wstawić dwa siłowniki śrubowe. Ale:
- Nie mam więcej siłowników
- Osłabiłoby to ramę
- Śruby są długie, a z tego co kojarzę siłowniki od skrętu są raczej krótkie? :P
- I tak wolę skręt przez racka
- Brak więcej argumentów

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#38 Post autor: Emilus »

Dla mnie wygląda świetnie, zresztą moje zdanie już znasz...

Mechanika o tyle prosta co skuteczna.
Karol pisze:A i łycha jest za mała!
A łyżka na to: niemożliwe!

A żeby nie było samych ochów, ą, ę i pełen wersal, to powiem, że wygląd za bardzo MT (cokolwiek to znaczy). Proszę, jest minus...
Ostatnio zmieniony 2009-09-30, 16:30 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#39 Post autor: Fistach »

Ale się uczepiliście tego skrętu. Naprawde jest dobrze zrobiony. Osobiście jeżeli miałbym wybór między słabszą ramą i lepszym wyglądem a mocniejszą ramą i gorszym wyglądem wybieram to drugie.

świetna robota - masz mój głos !

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#40 Post autor: ManiekManiak »

Wszedłem sobie wczoraj na BS'a i widzę ładowarkę. No to wbijam, oglądam, i oglądam i jeszcze i... się zdjęcia skończyły. A potem patrze do góry i co widzę? Toć to nasz człowiek to popełnił:)

Dla mnie malina.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#41 Post autor: spacelord »

To jeszcze ja, trochę achów i ochów ;)
Wygląda super! Kolorów już chyba nie można było lepiej dobrać (czerwonym klockom nie jest smutno?? ;P ). Kształt też bardzo udany... ogólnie wizualnie super!

Zawsze lubiłem oglądać technicowe wnętrzności - tu ich nie ma wprawdzie, ale za to wirtualne schematy są - co tylko podnosi końcowe wrażenia...

Czy dobrze działa, czy źle - to nie wiem, bo się nie znam na tym... ale dla mnie działa po prostu fajnie :)

Eh... no i te barierki z flexów i łapek... ciekawe kiedy będzie pierwszy MOC z samych flexów i łapek? (chyba że już po fakcie i przegapiłem....) ;)
Ostatnio zmieniony 2009-09-30, 17:26 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#42 Post autor: M_longer »

spacelord pisze:czerwonym klockom nie jest smutno?? ;P
Czerwone klocki stoją obok :P
spacelord pisze:Eh... no i te barierki z flexów i łapek... ciekawe kiedy będzie pierwszy MOC z samych flexów i łapek?
Te barierki były jeszcze bardziej zamotane:
Obrazek
Ale coś takiego jak wytrzymałość tam nie istniało...
Żbik pisze:Aha i nie podobają mi się te gięte flexy nad tylnymi kołami, bo widać załamania...
Oczywiście że widać :) Zrobione celowo. Akurat wersja na której się wzorowałem miała je prowadzone równoległe z linia nadkoli, więc w sumie powinny być jeszcze bardziej zgięte :)

A tak w ogóle jeśli ktoś jest ciekaw jak ta ładowarka powstawała, to zapraszam TU.

Widać tam między innymi prototyp kabiny szerokiej na 8 studów. Ostatecznie skończyło się na 10 :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#43 Post autor: Hezar »

Zdecydowanie jedna z najciekawszych i najładniejszych ładowarek na forum.
Bardzo fajnie udało ci się odwzorować oryginał, choć widać również duże podobieństwo do tegorocznego zestawu 8265.
Jeżeli chodzi o funkcjonalność, nie ma podstaw do żadnych zastrzeżeń - jedyne co rzuca się w oczy, to chyba tylko zbyt szybka jazda maszyny.
Co by nie napisać - świetny MOC!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#44 Post autor: dmac »

Bardzo przepraszam za OT.

Ale jesteście! Napisałem a propos ścieżki dźwiękowej do filmiku ukazującego model Longera, że Moby to jest to - i nikt mnie nie poprawił!
Toż ja od lat żyłem w błędzie, bo ktoś kiedyś na składankę Moby'ego nagrał mi właśnie ten utwór, autorstwa całkiem innej osoby - (Rob D - Clubbed to death)!

Pewnie lepiej zorientowani mieli uciechę z mojej głupoty :) .
Ostatnio zmieniony 2009-10-08, 20:28 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#45 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Bardzo przepraszam za OT.
A ja przepraszam za odkopanie wątku, ale powód mam chyba dobry ;)

Gdy budowałem Liebherra zastanawiałem się jakby wyglądał w porównaniu z 8265. No i hmm... coś mnie podkusiło i kupiłem tego Technica...

Porównanie wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek

Mały ten zestaw :D
Ostatnio zmieniony 2010-01-01, 21:14 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ