[MOC] Chrzaszcze i chrabaszcze

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Chrzaszcze i chrabaszcze

#1 Post autor: Misterzumbi »

Dobry wieczor!

Mysle ze prawie kazdy kto buduje z klockow, nawet jezeli nie lubi samochodow, juz choc raz probowal zlozyc do kupy garbusa. Czy to dla relaksu, albo dlatego ze znalazl w skrzynce z czesciami luki 1x3 czy z jakiegokolwiek innego powodu. Jezeli obejrzec galerie na BS to stwierdzamy ze taka sztuka udala sie bardzo dobrze tylko dwom osobom w duzej skali i dwom jako tako w skali mniej wiecej minifigowej. Jedna z tych osob jest Klaus Dobisch, a druga Uli Meyer. Obydwa ostatnie kuleja bo brakuje im specyficznej "kulkosci" orginalow, czy jakby to ujal Dmac "ogorkowatej miekkosci", pozatym sa "kruchoscia" o niebo swietlne za tym do czego zdazyl nas przyzwyczaic np. Michael Jasper i nie pasuja do reszty moich aut, dlatego trzeba bylo cos z tym fantem zrobic. Od kiedy zabralem sie za klocki zawsze calkiem na gorze mojej listy byl wlasnie garbus. Mam zdjecia jak siedzialem jako 10 miesieczny kurdupel na masce i za kiera auta mojego wujka, wlasnie czerwonego garbusa i chcac niechcac musialem miec cos takiego, wlasciwie od kiedy pamietam bylem pewiem ze garbus bedzie moim pierwszym prawdziwym autem, jako dzieciak i nastolatek ubostwialem to auto, i az trudno uwierzyc ze do dzis nigdy nie siedzialem za kolkiem takiego pojazdu... Obojetne. Klocki. No wiec, garbus jest czyms gdzie dokladnie wiadomo jakich klockow trzeba uzyc np. na maske (wspomniane luki 1x3), ale wlasciwie nikt niema pojecia jak je zlozyc do kupy tak zeby wygladalo jak sie nalezy. Ja tak mialem prez wiele lat, zaczatki garbusa leza po szafkach, w pudelkach, i nawet w robocie pochowane w szufladzie (mam ekstra szuflade tylko na pomysly i czesci do garbusa!). Wczoraj moglem w koncu pozbyc sie gratow z owej szuflady, bo w srode, bodajze z nikad wpadlem na pomysl zmontowania blotnikow calkiem inaczej niz do tej pory probowalem i cyk, poznym popoludniem mialem garbusa na biurku, wieczoram plik w L-Draw zeby pobawic sie kolorami, w czwartek rano pliki poszly do Jeraca i do Dmaca do oceny, wieczoram mialem juz trzy rozne auta, a wczoraj wieczor nastepne siedem... Na pierwszy ogien poszedl czerwony, potem bialy i na koncu szczurki. Mam tyle pomyslow dotyczacych tego samochodu ze moglbym zbudowac jescze dwadziescia...

To wszystko brzmi bardzo chamsko i "z gory", ale jestem nieprawdopodobnie dumy ze udalo mi sie zlozyc te kulke w taki sposob ze jestem z niej sam zadowolony...

Do budowy nima specjalnie wiele do gadania, od zlozony do kupy bez strasznych SNOTow albo niewiadomo czeo z calkiem normalnych klockow ktore prawie kazdy ma na biurku (nie liczac zoltego, gdzie na dzien dzisiejszy trzeba rzucic 9 USD za jeden z tych loczkow, i zielonego gdzie te luki chodza po 3 USD). Ciekawe jest moze to ze zbudowalem dwa rozne rodzaje dachow, wczoraj wieczorem okazalo sie ze ciemne auta z dachem zbudowanym jak w bialym i zielonym, uzywajac tej slope 2x4, wydaja sie za wysokie, dlatego niektore chrabaszcze maja dach zbudowany inaczej. Niewiem ktora wersja jest lepsza, mi osobiscie bardzo pochodzi dach bez tego slope, auta wydaja sie o wiele bardziej kragle i calusne...
Najciekawsze jest to, ze np. czerwone auto w obecnej postaci mozna by bylo zbudowac juz piec, szesc lat temu...


Tu sie podziwejcie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zdjecie specjalnie dla Karwika:

Obrazek


Galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=405012

Juz jest.

Dobranoc!
Ostatnio zmieniony 2009-10-10, 20:26 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 4 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Cóż...
A w zasadzie CÓŻ...
Ostatnio zmieniony 2009-10-10, 20:23 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Udala Ci sie niezla sztuka. Przod jest zupelnie genialny, szczegolnie widac to zdjeciu z niebieskim egzemplarzem. Sylwetka z boku tez swietna.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Kurcze!
Też chciałem robić garbusa: maskę miałem prawie idealnie taką jak Ty... Dobrze, że nie zbudowałem. Twój garbus jest genialny. Nadkola są niesamowite, tył też. Dach może za wysoki, ale to pikuś. Kurcze, to mi się podoba bardziej niż ten pakistański Isuzu.
Cytując pewnego dresa:
"Jesteś zaje...." (nic innego nie przyszło mi do głowy)

PS. Czarny najlepszy!
Ostatnio zmieniony 2009-10-10, 20:57 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

Nie wiem co ty palisz zanim siądziesz do klocków, ale daje to niesamowite efekty!:)
Najpierw Peel, którego jak zobaczyłem to zatkało mnie tak, że nie dałem rady napisać sensownego posta na jego temat, potem Isseta, także genialna, ale nie przepadam za tym autem.
A teraz TO! Widziałem wiele Garbusów z LEGO, bo to temat rzeka, ale dopiero Ty pokazałeś jak to zrobić porządnie.

P.S Zielony najlepszy!:P
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#6 Post autor: Webster »

Twoje garbusy są świetne! Sam głowiłem się kilka razy jak to wszystko złożyć do kupy. Mnie osobiście najbardziej podobają mi się wersje Cult i Rat style. Nie chcę kopiować dlatego mam prośbę - czy mógłbyś jeszcze zbudować wersję bez błotników w stylu amerykańskich rat rodów ?? Obniżyć szyby o jeden albo nawet dwa klocki żeby wyszedł choptop. Ogólnie coś w tym stylu http://images.thesamba.com/vw/gallery/pix/306431.jpg <love>:D
Ostatnio zmieniony 2009-10-10, 22:02 przez Webster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#7 Post autor: caro »

Widzę, że zacząłeś produkować MOCe masowo :P
Świetna konstrukcja ! To naprawde trzyma się wszystko kupy?
Mnie najbardziej przypadł do gustu kolor" zielony ogórek".
Spróbuje złożyć takiego garbuska z czystej ciekawości na bazie Twojego, chociaż i tak wiem, że nie dorówna Twojemu.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#8 Post autor: Filozof »

Świetne!
Był to mój ulubiony samochód - od zawsze.
Aż musze sobie zbudować identycznego na biurko!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Śliczne autka : o)
Ale te z grubym dachem mają zdecydowanie za gruby dach. Moje pierwsze skojarzenie było z Citroenem a nie z garbusem : o)
O co chodzi z tą srebrną kropeczką na środku przed szybą?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Ciamek pisze:O co chodzi z tą srebrną kropeczką na środku przed szybą?
Znaczek VW.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Lepszego się nie da, chociaż ja bym się skłonił ku wersji z dwupłytkowym dachem, bo trzypłytkowa jest nieco za gruba. Ale i tak moim faworytem jest szary... i czerwony... i niebieski....

Teraz musisz chyba zmienić opis szuflady - nie "pomysły i części do garbusa", tylko "garbusy różne i różniste" ;>

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

Re: Chrzaszcze i chrabaszcze

#12 Post autor: Benny »

Misterzumbi pisze:Mysle ze prawie kazdy kto buduje z klockow, nawet jezeli nie lubi samochodow, juz choc raz probowal zlozyc do kupy garbusa.
Oj tak, dobrze pamiętam ten moment i rozgoryczenie gdy nic mi z tego nie wyszło :D

A twoja zabawka jest niemalże idealna. Może dach faktycznie się wydaje ciut za wysoki, ale po mojemu tylko mu to dodaje takiej przyjemnej kreskówkowatości ;)
Ostatnio zmieniony 2009-10-11, 11:38 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Przód i błotniki są genialne. Tył wydaje się najsłabszy. Gdyby udało się uchwycić tę jajowatość tylnej klapy to nawet od tyłu autko byłoby rozpoznawalne.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Nie wiem co ty palisz zanim siądziesz do klocków, ale daje to niesamowite efekty!:)
Obrazek
czy mógłbyś jeszcze zbudować wersję bez błotników w stylu amerykańskich rat rodów
Takie cus nazywa sie Volksrod. I tak, nie tylko moglbym ale juz zaczalem.
Widzę, że zacząłeś produkować MOCe masowo
Bo najpierw nie moglem sie zdecydowac jaki klor, potem jaki dach, i tak wyszlo. No i w koncu to jest cos co wisialo u mnie bardzo wysoko na liscie "Chce zbudowac, chce miec", dlatego tyle tego wyszlo, i nie koniec, mozna je zbudowac w dwoch kolorach, tak jak ten Legowy, moze uda sie zlozyc ciemnoniebieskiego z jasnoniebieskim bokiem?
Ale te z grubym dachem mają zdecydowanie za gruby dach. Moje pierwsze skojarzenie było z Citroenem a nie z garbusem
Tez tak mysle, probowalem uzyc tych 2x4 curved slope i w srodku normalne kafle, ale wtedy auto wydaje sie za dlugie i za plaskie, to juz wole takie przerysowane. A na bazie tego mozna w dosc prosty sposob zlozyc 2CV, pomysl mam, ochoty na razie nie.
chociaż ja bym się skłonił ku wersji z dwupłytkowym dachem
Patrz jak wyzej, w niektorych jest dwuplytkowy dach, ale tych curved slope niema np czerwonych, szarych i jakich tam jescze. I ciemne naprawde dziwnie wygladaja z plaskim dachem. Moze kombinacja? Obnizyc szybe o te plytke, i zrobic jak np. bialego? Ale wtedy tylek nie trzyma sie kupy. Tak zle i tak niedobrze...
Tył wydaje się najsłabszy. Gdyby udało się uchwycić tę jajowatość tylnej klapy to nawet od tyłu autko byłoby rozpoznawalne.
Tak jest. Niestety, musze jakos zejsc z czterech studow na trzy, i jedynym pomyslem ktory mialem do tej pory bylo uzycie lightbrickow, pokombinuje jescze, jajowatej raczej sie nieda... Myslalem czy uzyc skrzydelek, ale wtedy caly tyl wystaje za bardzo. Strasznie boleje ze nie udalo mi sie chocby zaznaczyc kratek wentylacyjnych na tylnej klapie i brakuje rejestracji... Cokolwiek bym nie wymyslil jest zbyt grube... Eeechhhh
Ostatnio zmieniony 2009-10-11, 13:02 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#15 Post autor: pitrek02 »

Wprawiłeś mnie w kompleksy! :D
Są rewelacyjne!

ODPOWIEDZ