mam przedni i tylny most do trialówki... tylko jaka buda...?

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#16 Post autor: Pietruch »

W lekkim pojeździe bevele nie przeskakują, wiem to z doświadczenia. :P
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#17 Post autor: TT »

No cóż ja powoli przechodzę na bevele. W 8x8 nie będzie ani jednego knooba. Da się! :-) Jednak z tego co widzę na Twoich zdjęciach to będzie przeskakiwało.

Powodzenia!
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#18 Post autor: m4rc1n »

TT: gdzie sądzisz, że będzie najbardziej przeskakiwało? postaram się wzmocnić te miejsca :)

wszelkie rady mile widziane, ale jak na razie są zastrzeżenia tylko do zębatek... :)
czyżby reszta była ok...??
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#19 Post autor: TT »

Słuchaj Marcin zrób taki test: na wejściu napędu do mostu zamontuj dość długą belkę np. liftarm 15 w taki sposób, żeby móc nią napędzać most. Na wyjściu (tzn. tam gdzie będziesz koła wsadzał) również zamontuj taką belkę lub w ogóle zablokuj możliwość obracania się ośki. Testuj potem taki układ blokując obroty na wyjściu i jednocześnie starając się dużą siła napędzać most. Jeśli nic, a nic nie przeskoczy to będzie okej. Jeśli będzie skakać to też szybko się zorientujesz w którym miejscu (miejscach :-).
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#20 Post autor: DonArkada2 »

Knoby knoby i jeszcze raz knoby. Od biedy double bevele. Chociaż i knoby czasem nie wyrabiają. Ja chyba tylko złamałem żółtego knoba(ponoć najmocniejsze) i to w zdublowanym układzie. Ale bez knobów to by moja ciężarówka nie ruszyła. Kup sobie z 10 na dobry początek. Ja tak zrobiłem.
I do kolegów bardziej doświadczonych: jak jest z czarnymi knobami? Bo widziałem na allegro.
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#21 Post autor: Emilus »

W teorii żółte najmocniejsze jak zauważyłeś...

Szare np. są uznawane za słabe, ale mój maz 537 przy wadze (po zmianach) ponad 8 kg na nich jeździł i nic się nie działo a 4 kilogramowy ginaf zmielił żółtego :)

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#22 Post autor: m4rc1n »

hmmm.... zrobiłem jak mówiłeś TT, tzn na wyjścia założyłem dwa lift army 5st łamany 4-1, ze względu na axle hole na końcu, a na wejście do belki 13 podpiąłem kolejne dwa te lift army i zacząłem nimi kręcić. o to wyniki:

w przodnim moście zaczyna przeskakiwać po przekroczeniu około 135-160 stopni (redukcja w moście wynosi 2.7:1, tzn wejście:wyjście) tak więc chyba nie jest źle :) oceńcie sami

z tylnym mostem sprawa wygląda gorzej bo przeskakuje przy 45 stopniach i to w tym miejscy gdzie się tego spodziewałem, tzn. przeskakują bevele które wprowadzają napęd do mostu.

z przedniego jestem zadowolony, jeśli chodzi o tylny to czekają na niego poprawki :)

edit// stopnie są odnośnie belki na wejściu napędu do mostu//
Ostatnio zmieniony 2009-10-15, 16:47 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#23 Post autor: Emilus »

m4rc1n pisze:w przodnim moście zaczyna przeskakiwać po przekroczeniu około 135-160 stopni (redukcja w moście wynosi 2.7:1, tzn wejście:wyjście) tak więc chyba nie jest źle :) oceńcie sami
Jest źle, bo przeskakuje. Powinno nie przeskakiwać wcale, bo w trasie most zaczyna pracować i "rozłazić" się nieco czyli tzw.docierać. Wtedy jest gorzej, tak więc na wstępie nic nie może przeskakiwać...

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#24 Post autor: m4rc1n »

no cóż, zaczęło przeskakiwać po jakiś 10 próbach.... ale jak mówicie, że nie może to poprawię :) postaram się jakoś wzmocnić :)
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#25 Post autor: TT »

Jak przeskakiwało w takich próbach to naprawdę też przeskoczy. Do poprawy :-)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#26 Post autor: m4rc1n »

sukces! :D przód już nie przeskakuje :) wzmocniłem mocowanie axla który przekazuje napęd po pierwszej redukcji do beveli przy zwrotnicach :) zębatki się nie miały gdzie ruszyć i belka się wysunęła. jeszcze jej mocowanie poprawie i powinno być już git :)

nad tyłem jeszcze popracuję :)
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#27 Post autor: Kubrick »

m4rc1n pisze:wzmocniłem mocowanie axla który przekazuje napęd po pierwszej redukcji do beveli przy zwrotnicach
zabudujesz nadwozie, to i tak bedzie strzelac ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#28 Post autor: m4rc1n »

no cóż... przynajmniej będzie śmiesznie... :D
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#29 Post autor: m4rc1n »

okej... mam juz stworzony zaczątek podwozia, oto foty:
http://www.brickshelf.com/gallery/m4rc1 ... 850553.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/m4rc1 ... 850548.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/m4rc1 ... 850542.jpg

tylny most został przebudowany, ale to w zasadzie jest II (znaczy środkowy) most, bo na III (czyli tylny) nie mam klocków, zabrałem się więc za to, na co mam klocki :D

efekt widać wyżej. również widac jaki to to ma prześwit. opona pod przednim mostem to 67.8x34R przy czym oba mosty mają dokładnie taki sam prześwit

no i zapomniałbym. w miejscu cięgien 6st miedzy podwoziem a II mostem będą cięgna 9.
zamiast sztywnych axli połączonych łącznikami, będą wały kardana, z zamontowanym czymś w stylu kiełbasy, to znaczy axle pomiędzy kardanami będzie mógł zmieniać długość

edit// już poprawione, przepraszam//
Ostatnio zmieniony 2009-10-19, 15:41 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5419
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Dałeś linki do niepublicznych obrazków. Dużo sobie nie pooglądamy.

ODPOWIEDZ