Program do projektowania torowiska

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
michdom67

#1 Post autor: michdom67 »

Ciekawy jestem czy jest jakiś program do projektowania torowiska.

Volans

#2 Post autor: Volans »

Ano jest.
I nie przejmować się, że był projektowany w czasach Win 95, na XP śmiga jak trzeba :)
KLIK

Edit: Może by ktoś wydzielił dwa ostatnie posty do Stalowych Szlaków?
Ostatnio zmieniony 2009-10-14, 08:36 przez Volans, łącznie zmieniany 1 raz.

michdom67

#3 Post autor: michdom67 »

Tak, ten program odszukałem. Niestety jest w nim tylko rozróżnienie torów na 4,5; 12 i 9V. Nie ma natomiast oznaczenia torów RC. Będzie trzeba w takim razie umownie przyjąć, że 4,5 lub 12V to RC. Zaczynam projektować ;D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Temat wydzielony.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#5 Post autor: kle_on »

michdom67 pisze:umownie przyjąć, że 4,5 lub 12V to RC
akurat odwrotnie, RC to wierna kopia 9V tylko bez metalowych nakładek

Volans

#6 Post autor: Volans »

Ja projektowałem używając cały czas 9V, a potem oznaczyłem sobie tory w Paincie (:D) o tak.
michdom67 pisze:Niestety jest w nim tylko rozróżnienie torów na 4,5; 12 i 9V. Nie ma natomiast oznaczenia torów RC. Będzie trzeba w takim razie umownie przyjąć, że 4,5 lub 12V to RC
kle_on pisze:akurat odwrotnie, RC to wierna kopia 9V tylko bez metalowych nakładek
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :)
A kiedy TD został stworzony, nie było jeszcze torów RC... Wygląda na to, że od epoki 9V program nie był aktualizowany.

Edit: Kontynuując temat projektowania torowiska/makiet: natknąłem się ostatnio na BlueBrick. Ktoś korzystał i może coś o tym programie powiedzieć?
Ostatnio zmieniony 2009-10-14, 14:51 przez Volans, łącznie zmieniany 1 raz.

michdom67

#7 Post autor: michdom67 »

Ten Track Designer pokazuje, że nie można zrobić pętli którą robię na lajcie w realu;/// To pewnie dlatego, że połączenia posiadają pewne luzy i można je nagiąć (tory) o pewną wartość. TD natomiast pokazuje teoretyczne, idealne połączenie. Czyli albo znajdzie się jakiś lepszy program albo będzie trzeba zrobić fotki.
Ostatnio zmieniony 2009-10-14, 17:34 przez michdom67, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#8 Post autor: szarikm »

michdom67 pisze:Ten Track Designer pokazuje, że nie można zrobić pętli którą robię na lajcie w realu;/// To pewnie dlatego, że połączenia posiadają pewne luzy i można je nagiąć (tory) o pewną wartość.
Skoro wykorzystujesz luzy w połączeniach to nie może być mowy o budowie pętli "na lajcie".
michdom67 pisze:Czyli albo znajdzie się jakiś lepszy program albo będzie trzeba zrobić fotki.
Zrób fotki. Będzie szybciej.
JEstem bardzo ciekawy Twojej pętli.

ODPOWIEDZ