The End Scania 144L 460 + Naczepa.

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

The End Scania 144L 460 + Naczepa.

#1 Post autor: TiTo & Anakin »

Wiecej fotek w najbliższym czasie...

zmienione zdjecie na odnosnik - naruszenie reg. w pkcie 6
http://maj.com/gallery/tito-anakin/MTM2005/dscn0765.jpg

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

fajnie sie prezentuje !
zmniejszcie ta fotke tak, zeby sie forum nie rozwalalo (max 640x480)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#3 Post autor: TiTo & Anakin »

Dzieks :) w najbliższym czasie będš fotki jak co wyglada :) a
aaa to photo z MTM :)
http://maj.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=97639

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#4 Post autor: TT »

Gdzie odbywało się to MTM?
Pozdrawiam,
Tomek

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#5 Post autor: TiTo & Anakin »

Syców :)

[ Dodano: Czw Wrz 15, 2005 21:38:24 ]
A to taka sesja :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


No i jeszcze jak ktoœ chętny to filmik krótki do pobrania: podnoszenie przedniej osi w naczepie :)

http://www.d1v.internetdsl.pl/scania/DSCN0808.MOV
http://www.d1v.internetdsl.pl/scania/DSCN0806.MOV
http://www.d1v.internetdsl.pl/scania/DSCN0807.MOV

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Musze poruszyć nie miły wštek dotyczšcy niby „Waszej” Scani... Na poczštku zarzut: T&A nie zrobili całej Scani sami! Zgapili kabinę... Tak właœnie... Chłopaki zgapili kabinę...

A oto zdjęcia Scani, która została zrobionš ok. 2 lata przed Scaniš T&A:
http://brickshelf.com/gallery/Legotruck ... 03_14.jpeg
http://brickshelf.com/gallery/Legotruck ... 03_15.jpeg
http://brickshelf.com/gallery/Legotruck ... 03_16.jpeg

A oto Scania T&A:
http://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1390749

Zwróćcie uwagę na takie szczegóły jak:
-lusterka
-lampy w górnej częœci kabiny
-schodki
-profilowanie dachu
-profilowanie boku - dół

To tylko niektóre szczegóły... Jak to możliwe, że takie szczególiki sš identyczne? W Scani T&A nie otwierajš się drzwi tylko dlatego, że w Scani z której zgapili też się nie otwierajš...

Jeœli chodzi o różnice to:
-nieco inaczej zmontowana jest rejestracja
-boki za szybš sš zabudowane na czarno
-no i na dachu T&A dodali jakieœ lampki

Oczywiœcie tył jest inny – dłuższy itp.

Zakładam, że na pierwszy rzut oka i tak nie widzieliœcie żadnej różnicy.

Nie było by nic w tym złego gdyby T&A na wstępie powiedzieli, że się na kimœ wzorowali. Jak ich o to pytałem to twierdzili, że jest tyle różnic, że aż żadnych podobieństw.
Niestety my bardzo nie lubimy jak ktoœ sobie przywłaszcza czyjeœ dzieła...

Co o tym sšdzicie?
Nie będę przepraszał T&A za to, że tak jawnie o tym pisze, ale piszšc z nimi o tym na GG – zostałem zbombardowany przekleństwami, mówili też o rzekomych wadach mózgu i wzroku...
Pozdrawiam,
Tomek

Dr@GuN

#7 Post autor: Dr@GuN »

T&A zawsze was lubiłem , ale to ... nie spodziewałem sie nawet ... wstyd.....wstyd.....te szczeugły to przesada, niewykrecajcie sie bo nie ma wykretu , nie mozliwe zebyœcie nie zgapiali
prawda zawsze wyjdzie na jaw

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#8 Post autor: TiTo & Anakin »

!! co ty sobie k[ocenzurowano]a wyobrazasz !! ja widze duze roznice miedzy naszym a tym ale wy wiecie lepiej !! k[ocenzurowano]a ze długoœć kabiny i swiateł na dachu wynika z tego ze sa zgodne wymiary !! przypatrzcie sie dobrze a pozniej gadaj !! nie znasz sie na cieżarówkach i tyle bo to jest ciezarówka skalowana zrezsta co ja bede tłymaczył !! jestesc c[ocenzurowano]a do kwadratu aaa ty maciej nie pisz ze bede mogł sobie teraz zkopiować petka el-caracho tez zachowałeœ sie nie wporzadku ! !! co do dachu policzcie co ile my zchodzimy a co ile on długoœć kabiny wynika z przeskalowania ich zmierz sobie na parking jak bedzie coœ stało, atrapa inna, skad wiesz jak wyglada silnik jak zrobił rame wnetrze i ty nam to zarzucasz :brawo: chcesz mamy fotke jak sie otwirały drzwi w naszej .... spoko niechcie nas to nie jezeli admin tak zadecyduje to niech zrobi

Przepraszam Adminów za to co tu wynikło

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#9 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:aaa ty maciej nie pisz ze bede mogł sobie teraz zkopiować petka el-caracho tez zachowałeœ sie nie wporzadku !
to jakie uwagi wymieniamy na PW to nasza sprawa, nie forumowiczow.

prawde mowiac kilka razy pytalem was o wzornictwo Waszej scani, ale temat byl urywany. przyznam, ze zaskoczyl mnie TT piszac dwa posty wyzej, ze zwyzywaliscie go na GG. nie wiem co chcecie udowodnic i komu, ale ton Waszej odpowiedzi i uzyte slownictwo najpierw wprawily mnie w oslupienie, potem wyprowadzily z rownowagi.

z jednej strony sa niezbite dowody, ze Wasz model jest niemal identyczny z innym, zrobionym 2 lata wczesniej. raczej jestem sceptyczny co do teorii, ze inaczej sie nie dalo klockow poskladac do kupy, bo wymiary. sposob waszej odpowiedzi na post TT poparty wypowiedzia Dr@guna utwierdza mnie w przekonaniu, ze poprostu nie potraficie sie przyznac, ze na czyms sie wzorowaliscie. tym bardziej wypadalo by, bo z takim modelem startujecie w jakichs konkursach...

watek blokuje bez cenzurowania, zeby administrator mial okazje zobaczyc oryginalna pisownie. ode mnie dostajecie ostrzezenie.
kazdy ma prawo do zadawania pytan i nikt nikomu nie zabrania odpowiadac, na tym polega swoboda wypowiedzi. to, jak sie z tych praw korzysta, to zupelnie inna bajka. obowiazuja zasady dobrego wychowania, elementarne !

szkoda ze w sumie fajny klasyczny model, nie jakies bog wie ilu kolowe zestawy balastowe, doczekal sie takiego finalu. nie potraficie inaczej bronic swoich racji ? pytanie retoryczne, do wlasnych przemyslen.

[ Dodano: 24-10-2005 ]
watek odblokowany. jest szansa spokojnie bronic swoich racji. swoista proba demokracji...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#10 Post autor: dmac »

TiTo & Anakin pisze:!! co ty sobie k[ocenzurowano]a wyobrazasz
Czy tylko na takš odpowiedŸ Cię stać?
Taki ton nie poprawia Twojej wiarygodnoœci. Ktoœ Cię oskarża, to się broń, ale nie jesteœ w oborze, więc panuj nad językiem. Poza tym, jeżeli TT wylicza podobieństwa, to wskazywanie różnic również nie działa na Twojš korzyœć. Bardziej mnie ciekawi, co masz do powiedzenia na temat niewštpliwych podobieństw Waszej ciężarówki do znacznie starszego modelu. Czyżby boskie natchnienie?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

chiefie

#11 Post autor: chiefie »

Hmmm co do podobienstwa i "zgapiania" moze nie odrazu bym ustalil wyrok, gdyz czasem zdaza sie, ze cos moze byc zludnie podobne, mialem tak kilka razy ale raczej jesli chodzio jakies systemy w technicksie, myslalem ze opatentowalem cos nowatorskiego i moge si tym pochwalic jedak (na szczescie) potem zauwazylem ze jednak nie bylem pierwszy.

Choc tutaj odpowiedz na zarzuty T&A ktore im postawiono, okazala sie wyjatkowo hmm... jak to ujasc moze... niestosowna, i to jak by bardziej przekonalo mnie do tego, ze jednak mogli sie wzorowac i niechca sie przyznac. Ale moze sie wypowiedza jakos na obrone tym razem bez wyrazow na k... i ch... . Zawsze warto wysluchac jesli ktos ma cos na obrone.

gras1

#12 Post autor: gras1 »

ja bardzo chetnie obejrze fotki dokumentujšce różnice - bardzo prosze o publikacje.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#13 Post autor: TT »

Czekam na argumenty przeczšce mojemu oskarżeniu. Jeœli jest to plagiat to przynajmniej się przyznajcie, że zrzynaliœcie... Będzie to w lepszym tonie niż Wasza poprzednia wypowiedŸ...
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#14 Post autor: Korn »

Tego się nie spodziewałem :-x takich rzeczy się nie robi! To jest tak prymitywne jak tylko prymitywne być może! Jeżeli naprawdę się nie worowaliscie na tamtym modelu to po co takie słowa! Ja jak się pytałem Grasa czy się inspirował jakimœ modelem odpowiedział że tak, i to było spoko bo wszystko wyjaœnione! Ale tak, to powinieneœ się zastanowić! Przecież tu sš 10 i 11 latkowie! A potem wyrastajš tacy co pod blokami siędzš plujš na chodniki i klnšł! (bez obrazy dla nikogo) Więcej nie chcę się wypowiadac bo to normalnie jest szczyt chamstwa!
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#15 Post autor: Pietruch »

Zgadzam sie ze wszystkimi, zwłaszcza z TT i Maciejem
A wy T&A chyba bardzo przeginacie i to juz nie pierwsze takie numerki :evil: :evil: :-x :-x
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ