Dyskusja nad przydatnością kół pomysłu DMACA w LEGO TrTr

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

Dyskusja nad przydatnością kół pomysłu DMACA w LEGO TrTr

#1 Post autor: Emilus »

Dmac pokazał koła swojego pomysłu, o średnicy większej niż te z zestawu 8466 i się zaczęło...
Obrazek
Smyk stojący na straży GPM zareagował i pisze:Natomiast założenie opon wg przepisu dmaca to już tworzenie monster trucka. W standardowym off-roadzie nie występują maszyny o tak wielkich kołach*.
Jeśli nie chce się budować monstera, a chce się użyć tych kół, to trzeba zmienić skalę.

-----------
* No może Maz 537 na takich nie nie wyglądałby irracjonalnie
Dodatkowo inni:
Kubrick pisze:Cos mi mowi, ze wlasnie podpowiedzieliscie Emilowi z czym przyjedzie na nastepne zawody :P
Skąd, już dawno byłem podpowiedziany...:)
Sariel pisze:Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć Emilowego potwora, choć wolałbym Maza 543. Ciekawsza kabina.
Musisz cierpliwie czekać na następny sezon.

Więc jak to jest koledzy? Smyku? Moim zdaniem pasują, zresztą odnieśmy się do jedynego chyba w skali* maza 537 do TrTr, którego VIP umieściłem na brickshelfie. Jego skala i rozmiary pretendują go do posiadania nawet większych kół (przy okazji galeria VIP maza, którą wygrzebałem ze starych zasobów, stad cud zdjęcia):

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Wada kół ze zdjęć (czyli standardu z 8466) była taka, że z racji masy ciężarówki równej prawie 8kg opony złaziły z felg. Potem wewnątrz tych opon umieściłem oponki 94,8 z offka najnowszego i mimo, ze lepiej, to koła wyginały osie jak złoto (z racji dużej odległości punktu styku koła z ziemią, od jego osi. Co do kół Dmaca lub podobnych, mam nadzieję uniknąć tych problemów.

Przy okazji zdjęcia łożyskowania tamtych kół:

ObrazekObrazek


GALERIA po cenzorze

Podsumowując:
Ja już się napaliłem!
Może nie do końca na identyczne koła. Może na innej feldze i inaczej wypchane.
Ale najprawdopodobniej maz będzie.
To jak, można będzie??

-------------------------------------------------------------------------
*o którym wiem

PS. W związku z aluzjami zawodników, ten maz na zdjęciach już daaawno nie istnieje. To historia. Galeria przedstawia VIP ale to auto powstało w zeszłym sezonie. Ale będzie kolejny nowy maz właśnie na Dmaco-podobnych kołach.

EDYTA. Pietruch, a pamiętasz wpychanie nitek w gniazda osiek w kołach? Bez trzymania tego gnoja przez Ciebie bym wymiękł:))) dzięki ech :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-10, 18:36 przez Emilus, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Chyba się uda, nie?
Tylko koniecznie z niezależną zawieszką!
Załączniki
kółeczka-miniaturki.jpg

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#3 Post autor: TT »

Emil to będzie piękna maszyna. Na takich kołach powinna świetnie wyglądać i przy takiej średnicy koła powinna genialnie pokonywać przeszkody.
Zrób to!

Ja w ramach solidaryzacji z Tobą również zrobię duże 8x8 w przyszłym sezonie :-)
Pozdrawiam,
Tomek

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#4 Post autor: Mistakes »

Świetnie u ciebie sprawdziłby się pomysł Lomero - zwolnice praktycznie w kołach i punkt łamania zwrotnic blisko koła. Napędzaniem takiego potwora musiałyby się zająć co najmniej 2 xl ze skrzyniami (tak myślę). Musiałbyś bardzo zredukować wagę bo 8 kilo wygnie każde mocowanie. Taki 'potworek' miałby pewnie prześwit koło 7st. No i zawieszka musiałaby być naprawdę mocna. Gdyby udało Ci się zmieścić z wagą około 4kg to myślę że byłoby to cudo.
Życzę powodzenia i kibicuje twojemu projektowi. Proszę pokazuj fotki czegokolwiek :P
Ostatnio zmieniony 2010-09-11, 18:13 przez Mistakes, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#5 Post autor: Pietruch »

Emilus pisze:EDYTA. Pietruch, a pamiętasz wpychanie nitek w gniazda osiek w kołach? Bez trzymania tego gnoja przez Ciebie bym wymiękł:))) dzięki ech :)
Tego się nie zapomina Emil, ciężkie bydle było, przy ostatnim kole już rąk nie czułem. Ale teraz liczę na więcej, mam nadzieję że będzie cięższa ciężarówka, a nawet dwie mogą być. ;)

Co do samego patentu, banalne-genialne!
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#6 Post autor: szarikm »

Mogę się wtrącić?

Dziękuję :D

"Dyskusja nad przydatnością kół pomysłu DMACA w LEGO TrTr na przykładzie maza 537" - to bedzie praca magisterska czy doktorska? Kto będzie recenzentem? :D

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#7 Post autor: Emilus »

Szarikm pisze:Mogę się wtrącić?
Ależ proszę.
Szarikm pisze:"Dyskusja nad przydatnością kół pomysłu DMACA w LEGO TrTr na przykładzie maza 537" - to bedzie praca magisterska czy doktorska? Kto będzie recenzentem? :D
Habilitacja, co do recenzenta, cóż liczyłem na Ciebie ale daleko od GPM jesteś... Może Kris?

ODPOWIEDZ