[MOC] Parowy Wehikuł Leonarda

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Parowy Wehikuł Leonarda

#1 Post autor: ImpreSariO »

Nexus 7 pisze:W tym zleceniu nalezy pokazac srodek transportu z alternatywnej rzeczywistosci, w ktorej jedno odkrycie czy przelom technologiczny prowadzi do zupelnie innego rozwoju historii.
Gdy przeczytałem to pierwszy raz, pomyślałem że to już przesada. Do tego bonus za nieużywanie bricków i plateów to czarna magia. Miałem sobie dać spokój ale wczoraj jak przysypiałem przed tv, leciało coś o Da Vincim. Dzięki temu zbiegowi okoliczności Leonardo stworzył pojazd kołowy z silnikiem parowym. Jako że chłop miał głowę do wymyślania różnych wynalazków, wydało mi się to w pewnej mierze całkiem możliwe. Budowanie pozbawiony podstawowych elementów nie okazało się jednak wcale takie trudne. Problemem jest za to wytrzymałość konstrukcji.

Pytanie do organizatorów BTT. Czy to zdjęcie może być jako główne w zgłoszeniu? Wiem że powinien być widoczny ładunek a tu go ledwo widać. Całkowicie o tym zapomniałem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria FLICKR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Świetne, o to chodziło. Pojazd wygląda zupełnie uczciwie. Co do ładunku - tak, nam wystarczy, chociaż głosujący mogą stwierdzić że jest to niewystarczające ;)

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#3 Post autor: Flymbex »

Wygląda "realistycznie", ciekawa konstrukcja i ładna kolorystyka oraz pomysłowe wykonanie. Sprawia wrażenie na przeniesiony "z epoki" (pomijając to, że nie znano wtedy silnika parowego no ale miał być alternatywny rozwój więc trafiasz w sedno). Fajnie, że udało Ci się załapać na premię. Dodatkowy smaczek - figurka Leonarda. Aha - niektóre ze zdjęć, moim zdaniem, perfekcyjne. Ładunek wygłąda na dorzucony w ostatniej chwili (tak jakbyś wcześniej o nim zapomniał :) ale ciekawie. Może wersja z jakaś "paką"?
Pozdrowienia.
Ostatnio zmieniony 2009-10-29, 06:38 przez Flymbex, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Flymbex pisze:pomijając to, że nie znano wtedy silnika parowego
Silnik parowy znano już w I w.n.e. Stosował go Heron z Aleksandrii. Został użyty m.in do otwierania drzwi do świątyni po rozpaleniu "magicznego" ognia.
Przy okazji chciałbym zauważyć, że rozwój alternatywny był raczej niemożliwy. Kolejne wynalazki musiały być "wynalezione" w odpowiedniej kolejności. Warunkiem zawsze była odpowiednia technologia pochodząca z poprzednich odkryć. Z drugiej strony musiało zaistnieć zapotrzebowanie na dany wynalazek. Stąd tacy geniusze, którzy wyprzedzali swoje epoki jak Leonardo czy Heron nie mieli szans na pełną realizację swoich idei i ich pomysły szły do grobu razem z twórcami.
Sorki za taki mały OT, ale nosi mnie strasznie odkąd został zapowiedziany temat.

Co do samego pojazdu to podoba mi się. Więcej nie powiem bo staram się nie komentować konkurencji do czasu ogłoszenia wyników etapu.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

rh

#5 Post autor: rh »

glaz_pimpur pisze:Sorki za taki mały OT, ale nosi mnie strasznie odkąd został zapowiedziany temat.
Generalnie jest sporo racji w tym, co mówisz. Wszystko jest ciągiem skutkowo-przyczynowym. Aczkolwiek popatrz na to z drugiej strony, to tylko zabawa, gdzie można, a wręcz należy dać się ponieść fantazji, gdzie logika i realia wcale nie muszą iść w parze. Dlatego mimo wszystko nie ma co się denerwować na taki pomysł.

A samo wykonanie mi się podoba. Ciekawy pojazd, chociaż jesli już w I w. n.e. był silnik parowy, to się trochę zamotało. Zawsze można cofnąć sprawę o 2000 lat i już nie ma problemu...

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Bardzo fajny pojazd. Taki ledwo się trzymający ale przy tym wygląda dość ładnie - w ogóle nie czuje się, że budowany był z ograniczeniem "bez standardowych bricków" - jak dla mnie duży plus za to ;)

A co do przyczyn i skutków w odkryciach to kto by się tym przejmował przy budowaniu ;P
W Iw na pewno nie było pojazdów na taki silnik - a do zasilania drzwi pewnie był sporo za duży jak na mobilne zastosowania...

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#7 Post autor: Flymbex »

glaz_pimpur pisze:Silnik parowy znano już w I w.n.e. Stosował go Heron z Aleksandrii.
Sorka za nieścisłość miałem oczywiście na myśli maszynę parową. http://pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_parowa. Chociaż przyznam się bez bicia że nie miałem pojęcia o "bani Herona". To kolejny dowód, że klocki to hobby nie tylko przyjemne ale i wielce pożyteczne :)
glaz_pimpur pisze:Kolejne wynalazki musiały być "wynalezione" w odpowiedniej kolejności.
- mądrze prawisz.
Ostatnio zmieniony 2009-10-29, 06:37 przez Flymbex, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ