[MOC] Rollin' robot

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

[MOC] Rollin' robot

#1 Post autor: Atros »

Rollin' Robot

Obrazek

Oj dawno nie było w tym dziale mocy. Czas to zmienić.

Robocika zbudowałem ponad rok temu jako projekt na uczelnię. Darzę go dużą sympatią bo to właśnie on wyciągnął mnie z dark age'u.

Wiem, że jest to prosta konstrukcja ale pamiętajcie, że jest to mój pierwszy moc po kilku latach. Kiedy go budowałem miałem tylko zestaw 8527, toteż robot jest zbudowany tylko z części zawartych w tym zestawie.

Ciekawe rzeczy tam zastosowałem to idea śledzenia trójkolorowej linii dzięki robot czemu jest zdolny, wyposażony w tylko jeden sensor natężenia światła, dość szybko śledzić linię.

Drugą ciekawą rzeczą jest mechanizm podnoszenia rolek. Dla niektórych może się wydać bardzo prosty ale wielu ludzi musiało się przyjrzeć z bliska żeby załapać jak to działa na tylko jednym silniku.

Trzecim ciekawym rozwiązaniem jest mechanizm wykrywania czy robot faktycznie chwycił przedmiot. Dzięki niemu, robot może też chwytać przedmioty różnych wielkości i kształtów, chociaż najlepiej radzi sobie oczywiście z rolkami.

Multimedia

pamiętajcie o włączeniu opcji HQ i audio

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wqYpeNIZnR0[/youtube]

Galeria BS
Ostatnio zmieniony 2009-11-02, 14:30 przez Atros, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Okej, poszło łatwo. To teraz spróbujmy bez kolorowej linii :]
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

ODPOWIEDZ