[MOC] Construction Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#16 Post autor: TT »

Mam na myœli właœciwoœci jezdne. Œlizga się... dodaj jeszcze jakiœ opór i klops :) ,ale to nie technic - to ma wyglšdać nie jeŸdzić!
Żeby poprawić właœciwoœci jezde powinieneœ:
1. spróbować docišżyć osie napędowe
albo
2. zrobić zawieszenie
albo
3. zmienic ogumienie
To tyle z mojego pouczajšco-przemšdrzałego "postu"... :P
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#17 Post autor: shaggie »

TT pisze:Mam na myœli właœciwoœci jezdne. Œlizga się... dodaj jeszcze jakiœ opór i klops :) ,ale to nie technic - to ma wyglšdać nie jeŸdzić!
Ano właœnie - napęd zainstalowałem jedynie, by dodać modelowi nieco smaczku, a nie żeby rozgrywać zawody. Ale budujšc następny wezmę Twoje wskazówki pod uwagę - oczywiœcie, jeœli będę jeszcze kiedyœ budował kolejnš ciężarówkę.
TT pisze:Żeby poprawić właœciwoœci jezde powinieneœ:
1. spróbować docišżyć osie napędowe
Próbowałem - postawiłem nawet aparat fotograficzny na siodle. Silnik nie wytrzymuje, jest za słaby.
TT pisze:albo
2. zrobić zawieszenie
Nie umiałbym w tak małym modelu... :(
TT pisze:albo
3. zmienic ogumienie
Nie mam innych kół ani opon pasujšcych rozmiarami do modelu w tej skali... :(
TT pisze:To tyle z mojego pouczajšco-przemšdrzałego "postu"... :P
Dzięki za wskazówki - jak wspomniałem, przydadzš się przy następnej ciężarówce.
shaggie.

Dr@GuN

#18 Post autor: Dr@GuN »

a ja bym sie poprostu pozbył dyferencjałów , przy takich oponach nie robi to różnicy , a napewno sie łatwiej da wszystko zrobić wtedy , ps co do zawieszenia podejżewam że wystarczyły by wachacze zwykłe i tyle 8)

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#19 Post autor: shaggie »

Dr@GuN pisze:a ja bym sie poprostu pozbył dyferencjałów , przy takich oponach nie robi to różnicy
I to jest to - wyjšłem dyferencjały i skończyły się problemy ze œlizganiem. Ciężarówka wjedzie teraz nawet na dywan - o ile nie zawiœnie na zbiornikach, które, jak słusznie zauważył Szejk, sš za nisko zamocowane.
Dostałem dzisiaj od Macieja szybę, więc niebawem przedstawię zdjęcia poprawionego modelu.
shaggie.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#20 Post autor: TT »

Dyfernecjały to taki fajny bajer! Po co się ich pozbywać, lepiej coœ dodać niż ujšć :)
Proponuje powiększyć model do dużo większej skali - zrobić zawieszenia i założyć lepsze koła. "i po co tylke krzyku?"
Myœle, że te modyfikacje to chwila, a efekt bęzie zadowalajšcy

edytowano z powodu naruszenia punktu 8 regulaminu
Pozdrawiam,
Tomek

Blaszy

#21 Post autor: Blaszy »

Bardzo ładna ciężarówka. Lecz nie jeŸdzi najlepiej (musiałes jš kopnšć raz czy dwa żeby zaczęła jechać) bo strasznie się œlizga.
A teraz OffTop: nie nauczyli cię żeby nie stać gołymi stopami na zimnych płytkach?! (lol)

ODPOWIEDZ