6299 Pirates Advent Calendar

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

6299 Pirates Advent Calendar

#1 Post autor: nori »

Obrazek

6299 Pirates Advent Calendar

Kalendarz adwentowy w gorących klimatach Karaibów. Już od paru lat na święta, Lego prezentuje nam takie zestawy, jednak w większości przypadków dotyczyły one, albo bezpośrednio klimatu świąt, albo były utrzymane w stylistyce Town/City. Po niezwykle udanym, zeszłorocznym kalendarzu z Castle ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7598]zrecenzowanym[/URL] na forum przez lugominę) nadszedł czas na równie wdzięczny temat Piracki.

Rok produkcji: 2009
Ilość elementów: 148
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 38 x 26 x 7 cm
Figurki: 8
Seria: Pirates II
Ceny: 15.79 GBP, 19.99 EUR (Germany), 89.95 PLN

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

1) Pudełko

Przód pudełka zdobi oryginalne zdjęcie przedstawiające wybrane postacie i elementy które możemy znaleźć w zestawie. Oczywiście widocznego na horyzoncie statku, niestety nie znajdziemy w pudełku. Ciekawa jest aranżacja: mnóstwo śniegu, zamarznięta tafla wody, bobki choinkowe ozdobione trupimi czaszkami. Trzeba przyznać że graficy się postarali, okładka naprawdę cieszy oko.

Obrazek

Niestety o wiele gorzej jest już z drugiej strony, straszy pustka i nieumiejętne zagospodarowanie przestrzeni. Zdjęcie zdobiące tę stronę należy potraktować jako ogólną instrukcję, pokazano jak z okienek wyskakują postacie oraz tratwa.

Obrazek

Na jednej ze ścianek bocznych pudełka znajdziemy indeks elementów:

Obrazek

Pudełko posiada odchylaną do góry klapkę, pod którą znajdziemy ponownie całkiem ciekawą aranżacje, oraz okienka umożliwiające bezpośredni dostęp do elementów zestawu.
Przyjrzyjcie się zdjęciu, widać na nim wprost zatrzęsienie postaci w najróżniejszych, nierzadko komicznych, sytuacjach. Obawiam się, że dla co bardziej dociekliwych maluchów, taki obrazek może być powodem zawodu, gdy pod klapkami znajdzie tylko niewielką część tego co na nim przedstawiono...

Obrazek

Na obrazku widać szereg nieuporządkowanych liczb. Każda z nich wydrukowana została na odchylanej klapce, pod którą kryje się parę elementów pozwalających na zbudowanie małego modeliku lub postaci. Oczywiście założeniem takiego kalendarza jest by w danym dniu odchylać tylko jedną klapkę. No cóż, ja cierpliwością nie grzeszę, jednak jak ktoś zamierza wykorzystać kalendarz w słusznym celu dawkowania sobie przyjemności, proponuję przerwać czytanie niniejszego opisu. Po co psuć sobie niespodzianki?

Otwierając pudełko z boku, dokładnie tak jak każdy normalny zestaw, możemy od razu dobrać się do zawartości. Wyciągamy plastikową wytłoczkę z dwudziestoma czterema polami, każde przeznaczone na pojedynczy zestawik. Oczywiście sama wytłoczka dokładnie pozycjonuje zestawiki pod odpowiednimi klapkami.

Obrazek

24 woreczki. Jest co otwierać.

Obrazek

2) Instrukcja

Instrukcje do poszczególnych modeli zostały wydrukowane na wewnętrznej stronie opakowania, w taki sposób, by odchylając daną klapkę widać było od razu co można zbudować. Poniżej skan:

Obrazek

Obrazek

3) Zestaw

Zapraszam na małą, 24-etapową wycieczkę.

1
Dobrze znany Kapitan Piratów uzbrojony w szablę. Trzeba mu przyznać, że jest niezwykle obrotny, potrafi wkręcić się do większości zestawów.

Obrazek

2
Prościutki i malutki stolik na którym znalazło się miejsce na mapę prowadzącą do ukrytego skarbu, oraz całkiem fają lampę.

Obrazek

3
Papuga na stojaku. Za poidełko posłużył czerwony kubek.

Obrazek

4
Żołnierz w trójkątnej czapce, dzierżący w dłoni pistolet.

Obrazek

5
Malutka armata, wykorzystująca oryginalny pomysł z lontem. Niestety w tym rozmiarze wygląda bardzo komicznie.

Obrazek

6
Przepiękny i groźny ciemnozielony krokodyl. Będzie idealnie komponował się z choinką.

Obrazek

7
Przeurocza Piratka z gustownie upiętymi włosami. Gotowa na kolejną wyprawę o czym świadczy trzymana w dłoni luneta.

Obrazek

8
Prościutka tratwa z cieniutkim masztem na którym powiewa czerwony proporzec. Idealnie uzupełnia się z armatą, szkoda że tylko pod względem wspomnianego komizmu...

Obrazek

9
Kawałek skały w piaskowym kolorze (piaskowiec?) przyozdobiony zielskiem, a do tego uroczy, żółciutki krab.

Obrazek

10
Beczka z kilofem i łopatą. Chyba najsłabszy element całego zestawu.

Obrazek

11
Rewelacyjny rozbitek rozjaśniający sobie samotność pochodnią.

Obrazek

12
Udane ognisko nad którym piecze się smakowita rybka.

Obrazek

13
Wesoła małpa. Wesoła, bo z bananem ;)

Obrazek

14
Przepiękna, znana już ze statku, syrenka.

Obrazek

15
Skała przyozdobiona zieleniną, w cieniu której spoczywa muszla (perłopław? klejontopław?) z wielkim klejnotem. Warto przyjrzeć się zieleninie bliżej, jak widać na zdjęciu jest nieprzezroczysta, natomiast według instrukcji powinna być. Zmiana w ostatnim momencie?

Obrazek

16
Stolik z czerwonym kubkiem i udkiem indyka. Na udko ma chrapkę wygłodzony szczur.

Obrazek

17
Żołnierz z czako, pagonami i muszkietem. Popatrzcie na czako, brak jest nadruku!

Obrazek

18
Mała zbrojownia, czyli stojak na szablę i pistolet. Do kompletu kajdanki.

Obrazek

19
Pirat, niestety pozbawiony jakiegokolwiek wyposażenia.

Obrazek

20
Balia z jednym wiosłem. Idealna dla Pirata bez wyposażenia.

Obrazek

21
Rekin, a raczej ryba-piła. Rozmiary nowego rekina nie pozwoliłyby na jego umieszczenie w tymże zestawie, jednak nie ma co nad tym ubolewać, ryba-piła to naprawdę ciekawe i fajne stworzenie. Przynajmniej dopóki nie poczuje głodu...

Obrazek

22
Biały szkielet z towarzyszem w postaci zieloniutkiego węża.

Obrazek

23
Ruiny świątyni z czaszką, przyozdobione dwoma płomieniami.

Obrazek

24
Skrzynia pełna złota. Podkreślam słowo pełna, mamy tu kryształ i aż pięć różnokolorowych diamentów. Naprawdę trzeba się postarać by to wszystko zmieścić w skrzyni.

Obrazek

Dwadzieścia cztery modeliki. Jak widać, znajdziemy tu elementy powiązane ze sobą, takie jak Kapitan i wyposażenie kajuty, rozbitek z obozowiskiem, czy bujne życie podwodne.

W sumie otrzymujemy całkiem sporą gromadkę wesołych zwierzaków

Obrazek

przepiękne ludziki

Obrazek

i sporo dodatkowego wyposażenia.

Na chwilę udało się uspokoić to towarzystwo i zmusić do wspólnego zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Uzbierało się też trochę, zawsze przydatnych, elementów zapasowych. (Są nadliczbowe niebieskie pagony! Będę mógł uzupełnić braki w Tic Tac Toe !)

Obrazek

Osiem ludzików, w tym rewelacyjna syrena oraz rozbitek. Mnóstwo zwierzaków i całkiem przyzwoita liczba akcesoriów. Zestaw sprawia naprawdę dobre wrażenie, mimo że niektóre modeliki wyglądają nader ubogo. Ale jeżeli traktować go całościowo, a tak pewnie do niego podejdzie większość z nas, jest naprawdę doskonałym uzupełnieniem świata Piratów. Na koniec w sumie ważna informacja: wszystkie torsy posiadają zamalowanie na wypustce, a rączki pozbawione są wgłębień. Czyli ludziki są identyczne jak te z regularnych zestawów.
Ostatnio zmieniony 2009-11-03, 21:15 przez nori, łącznie zmieniany 3 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

crises

#2 Post autor: crises »

nori pisze:Czyli ludziki są identyczne jak te z regularnych zestawów.
I to jest sedno tej recenzji, ale dzięki za całość. Co prawda nie czytałem całej, bo mój zestaw jest w drodze, ale dobrze wiedzieć, że i ten kalendarz adwentowy jest udany.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Dzięki, czuję się przekonana do zakupu. :)

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

A ja po kalendarzy zamkowym jestem rozczarowany. Taki jakiś przeciętny mi się ten wydaje.

rh

#5 Post autor: rh »

Chyba jednak go sobie zakupię :) Recenzja jak zawsze świetna, bardzo pocieszające jest to, ze ludziki są normalnej jakości.

Inna sprawa, zastanawia mnie, kto tak naprawdę jest odbiorcą tego zestawu. Czy dzieci, czy dorośli?

A jeszcze mała ciekawostka.
Obrazek
Pytanie, w ilu jeszcze katalogach (normalnych, nie handlowych) znajduje się kalendarz adwentowy?

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

kris kelvin pisze:Taki jakiś przeciętny mi się ten wydaje.
Przecietny +1

Rewelacyjna syrenka i rozbitek trafiają na listę zakupów na BL, reszta - dziekuję, postoję.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#7 Post autor: Iskra »

kris, a masz już z innych źródeł piratkę, syrenkę albo kapitana? Jeśli tak, to masz trochę inny punkt widzenia. :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Kolejny kalendarz i kolejny "dawca" przydatnych elementów.
Zdecydowanie wypadałoby go kupić - dziecku oczywiście ;^)

Pozdrawiam (:

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

Właśnie otwieram swój kalendarz <3

PIRACI 2009 SKOMPLETOWANI! ! ! ! !

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Ither pisze:PIRACI 2009 SKOMPLETOWANI! ! ! ! !
A wiesz ile zestawów Technic 2009 czeka na skompletowanie? :]

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#11 Post autor: Ither »

Życzę powodzenia w zbieraniu Marek :P

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#12 Post autor: Piterko »

Ither pisze:PIRACI 2009 SKOMPLETOWANI! ! ! ! !
Miałem to samo z Vikings ;] fajne uczucie :D
Trochę drogawo, ale mnóstwo drobnicy i wspaniałe figurki po prostu muszą do mnie trafić. Zwłaszcza jasna małża, ciekawe kolory kryształów, kolejne liście, rozbitek z pochodnią (szkoda, że nie w brodzie tan :/), bardzo fajna lampa i stolik z mapą (może jakiś tile z otwartą książką?) no i kolejna syrena :) I piratka :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#13 Post autor: Ither »

i włosy Dumbleadora. To one, prawda?

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#14 Post autor: Piterko »

No tak... ale Dumbledora już miałem dawno więc dla mnie to nie jest nic wielkiego :D

Sorcerous Simon

#15 Post autor: Sorcerous Simon »

Nie do końca jestem w stanie zrozumieć czym, poza świąteczną oprawą, ten zestaw różni się od normalnego zestawu ludzików i akcesoriów do danej serii, których kiedyś było pełno, ale nic to - moim zdaniem takie zestawy zawsze są wartościowe - im więcej takich drobiazgów w kolekcji, tym lepiej.

ODPOWIEDZ