[MOC] Jelcz 272MEX "Ogórek"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

Co to, zemsta? Teraz ja nie będę musiał czegoś budować bo lepiej się nie da?

Brawo, jest doprawdy genialny. Nawet mimo iż jakiś Longer mi marudzi zza GG że "proporcje skopał" i tłumaczy się że chodziło mu o coś innego :D

Tylko z oknami bocznymi poszedłeś troszkę za bardzo na łatwiznę. Musi się jakoś dać zrobić słupki z klocków...

Webster: Jest głośny, podłoga tak wysoko że trudno nie rąbnąć głową o sufit, spaliny odprowadzane są do wnętrza kabiny, a osiągi pozwalają dogonić malucha który się zepsuł. Ot, klasyczny stary autobus.
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 11:05 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Brawo, jest doprawdy genialny. Nawet mimo iż jakiś Longer mi marudzi zza GG że "proporcje skopał" i tłumaczy się że chodziło mu o coś innego :D
Jerac się nie wyspał i coś tu smęci bez sensu...
Jerac pisze:podłoga tak wysoko że trudno nie rąbnąć głową o sufit
To oznacza że ja miałbym do wyboru nie wsiadać, albo jechać klęcząc? :>

Bardzo fajne autobusy :)

A ile tam miejsca na PFy...

Mrutek

#18 Post autor: Mrutek »

Nexus 7 pisze: Najpierw stwierdzilem "tego sie nie da zrobic". Po jakims czasie wrocilem do tematu i wyszlo mi ze "tego sie absolutnie nie da zrobic".
No bo się nie da. Przynajmniej nie do końca. Nie na wszystkich zdjęciach jest rozpoznawalny - np przód. Mimo to jest rewelacyjny. Bardzo podoba mi się przegubowiec i ten z przyczepą. W tym przypadku można już się domyślić, bez czytania tytułu, co autor miał na myśli. Biorąc pod uwagę, że zadanie wydawało mi się zawsze niewykonalne, jest to naprawdę świetna praca.
PS Skąd ten Turek z antenką na zdjęciu z panienką i facetem w kapeluszu? ;-)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#19 Post autor: Mikolaj »

MOC miesiąca?;>
Niesamowity model.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

AhmeD

#20 Post autor: AhmeD »

Rewelka.
Ogór na 100%. Na moje też jak na razie MOC listopada.
A może jako autobus KZ-owskiego MPK miałby on nieśmiertelny kartonik z celem podróży - "Limonkowa" czy "Pogryzionych Klocków" tam gdzie teraz przezroczyste niebieskie są? :D

PS. "turek z antenką" jako ksiądz prałat naraził moją przeponę na serię silnych sqrczów :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#21 Post autor: V1 »

FAAAAAAK! Mam go w drodze! I też biało-czerwonego!
Gratulacje, chociaż dwie rzeczy mi się tutaj nie podobają - tylne światła i brak zaokrąglenia dolnej części. Ale i tak wygląda fajnie :)
\/1 ______________

Nexus 7

#22 Post autor: Nexus 7 »

dmac pisze:zobaczymy go na ulicach Klocków-Zdroju, prawda?
Jasne!
Jerac pisze:Tylko z oknami bocznymi poszedłeś troszkę za bardzo na łatwiznę. Musi się jakoś dać zrobić słupki z klocków...
Wiem. Tez bym wolal slupki z klockow. Jakas metoda musi na to byc, na razie jeszcze nie wiem jaka. Jak ktos ma pomysl to niech sie podzieli. Okna powinny miec wysokosc 2 brickow.
AhmeD pisze:A może jako autobus KZ-owskiego MPK miałby on nieśmiertelny kartonik z celem podróży - "Limonkowa" czy "Pogryzionych Klocków" tam gdzie teraz przezroczyste niebieskie są? :D
Jakies oznaczenia trasy pojawia sie.
V1 pisze:tylne światła
Zdecydowanie powinny byc mniejsze. Ze wzgledu na uzycie malych lukow nie bardzo potrafie tam co innego zrobic.
V1 pisze:Mam go w drodze! I też biało-czerwonego!
Super! Bardzo chetnie zobacze.
Chcialem robic PKS, ale podstawowy niebieski jest za mocny, a w innych odcieniach nie ma wszystkich kolckow.


Przegubowiec.
Byly dwie wersje autobusu przegubowego opartego na Jelczu 043: osiemnastometrowy AP01, ktory okazal sie za dlugi i nie miescil sie na zakretach, a przy okazji byl bardzo nieproporcjonalny oraz znana powszechnie wersja szesnastometrowa AP02. Ponizej model AP02.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 21:44 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#23 Post autor: Kubrick »

Ale zolty pasek, to mogles juz naklejkami dociagnac do rogow :P

Poza tym, jest piekny i nie widze opcji, zeby zrobic go lepiej* :D



*chyba, ze V1 poakze swoje dzielo, to stwierdze czy moze jednak ta opcje widze ;)
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 23:13 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

rh

#24 Post autor: rh »

No w końcu jest ta piękność tutaj :)
W sumie ... znowu się przyczepię do tego samego ... definitywnie brakuje mi tych siwych pasków, chociaż wiem, że zrobić je byłoby nie za łatwo.

Poza tym ... są wspaniałe. Jak dla mnie widać od razu, że to ogórek :)
Przegub wyszedł rewelacyjnie ... teraz zagadka jak go zrobić by był funkcjonalny, chociaż obawiam się, że to będzie trudne... a przesunięcie drzwi wyszło mu tylko na dobre.

Ciekawe co będzie kolejne. Ale to coś w KZ musi być. Innej opcji nie ma.

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#25 Post autor: Antek »

W sumie gdybym napisał "rewelacyjny." to by wystarczyło, ale nie ograniczę się do tego. Autobus świetny, Longer może myśleć co chce o proporcjach, ale moim zdaniem nawet jeśli są całkowicie skopane to model jest w pełni rozpoznawalny i oddaje klimat. Tylko jedyne co mi się nie podoba to ta przyczepka, w sumie nie wiem dlaczego, może to przez brak skrętnych kół, ale czego ja- laik wymagam.
tak czy siak gratuluję modelu ;)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#26 Post autor: Hezar »

Cokolwiek by tu nie napisać, żadne słowa nie oddadzą geniuszu tej konstrukcji.
Jak jeszcze wersja "normalna" jest niesamowita, tak "przegubowiec" to już coś wręcz niewyobrażalnego.
Absolutna rewelacja pod każdym względem!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#27 Post autor: Robson »

V1 pisze:Gratulacje, chociaż dwie rzeczy mi się tutaj nie podobają - tylne światła i brak zaokrąglenia dolnej części.
Czyli Twój będzie miał inne światła i zaokrąglony spód :)

A ten z tematu taki ładny :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#28 Post autor: Misterzumbi »

Jedyne co ja bym poprawil to Grill. Jak juz zrobiles tak sliczna i wspaniala reszte, to okleil bym ten grill po bokach tak zeby byl jajowaty.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Nexus 7

#29 Post autor: Nexus 7 »

Myslalem o tym :-) ale nie chcialem przesadzic z iloscia naklejek. Moze jednak warte sprobowania. Robie akurat jeszcze jedna wersje wiec moze sprobuje. Udalo mi sie tez zmniejszyc tylne swiatla.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#30 Post autor: Kubrick »

Jeszcze taka ciekawostka znaleziona na Wikipedii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jelcz_272_MEX pisze:Do obecnych czasów w Polsce zachowały się trzy egzemplarze Jelczy 272 MEX. Dwa z nich należą do stowarzyszeń miłośników komunikacji, a trzeci do prywatnego kolekcjonera. W 2002 roku MPK w Krakowie przebudowało autobus Jelcz 043 na wersję 272 MEX.
Wiedzialem, ze ogor jest rzadki, ale ze az tak... wersja miejska teraz jest prawdziwym bialym krukiem - tylko czekac, az jego wartosc bedzie podawana w liczbach przynajmniej 7-cyfrowych :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ