Szaleństwo na basenie :)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

Szaleństwo na basenie :)

#1 Post autor: Fistach »

Chciałbym pokazać mojego pierwszego MOCa z Lego system od czasów sprzed dark age :)

Zbudowałem tą prostą scenkę aby uczcić nieprzerwane przepłynięcie kraulem 2510 m po raz pierwszy i do tego od razu poniżej godziny - 59 minut 34 s 78 ms. Wiem teraz że mogę to przepłynąć jeszcze szybciej i do pierwszego kwietnia planuję zredukować ten czas do czasu poniżej 50 minut a do końca roku poniżej 40 minut. Nie będzie to łatwe bo 3 razy w tygodniu chodzę na siłownię i raz dodatkowo albo na siłownie tylko pojeździć na rowerze albo pojeździć na polu - w końcu spadł śnieg jest zimno a co za tym idzie nie ma wody i się przyjemnie jeździ. Dodam, że po basenie 2,5 dnia do siebie dochodziłem ale warto było.

Obrazek

Oczywiście nie mogłbo być tak, że jako fan technic'a nie dodałem żadnych akcentów power functions do MOCa prawda? Stąd te światła pod taflą wody :) To chyba pierwszy i jedyny moc jak na razie z PF ami pod wodą :) (Jeśli ktoś już coś takiego widział to proszę o posta/pw/email abym mógł zwrócić honor poprzedniemu autorowi/autorom).

p.s. wiem, że słowo MOC to troche za dużo ale nie wiem jak to nazwać jakoś sensownie:)
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 09:48 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Szaleństwo na basenie :)

#2 Post autor: dmac »

1) Gdybyś mu wsadził w korpus lewą rękę zamiast prawej, uzyskałbyś bardziej kraulowe ugięcie w łokciu.

2) Była kiedyś bardzo podobna scenka, z tym że tafla wody była zrobiona SNOT-em a facet zrobiony z plate'ów (też bokiem) wpasowany w nią idealnie :) .

3) Gratuluję wyczynów pływackich.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

dmac pisze:Była kiedyś bardzo podobna scenka, z tym że tafla wody była zrobiona SNOT-em a facet zrobiony z plate'ów (też bokiem) wpasowany w nią idealnie :) .
wiem kojarzę to scęnkę ale ilość moich niebieskich klocków systemowych wynosi 0 (słownie: zero) szt i niestety musiałem ratować się prawdziwą wodą :)

dzięki
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 10:19 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#4 Post autor: szarikm »

dmac pisze:1) Gdybyś mu wsadził w korpus lewą rękę zamiast prawej, uzyskałbyś bardziej kraulowe ugięcie w łokciu.
Cenna uwaga - dłonie wtedy będą "na zewnątrz".

Fistach, Nie zauważyłem tej wody - jest taka przeźroczysta :) Próbowałeś ją zabarwić na błękitny kolor - atramentem albo tuszem z drukarki? Byłby świetny efekt.

Gratuluję wyczynu!
Moim postanowieniem noworocznym jest właśnie chodzenie na basen...
Fistach pisze:p.s. wiem, że słowo MOC to troche za dużo ale nie wiem jak to nazwać jakoś sensownie:)
Czemu za dużo? Przecież spełnia warunki MOCa :)
dmac pisze:2) Była kiedyś bardzo podobna scenka, z tym że tafla wody była zrobiona SNOT-em a facet zrobiony z plate'ów (też bokiem) wpasowany w nią idealnie :)
Szczerze powiedziawszy, praca Fistacha lepiej wygląda.
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 10:40 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#5 Post autor: Filozof »

Jak już napisał szarikm - zabarw lekko wodę na błękitny kolor!
Praca ciekawa, ale twój wyczyn jest godny podziwu!
Ja od 2 miesięcy chodzę na basen, ale pływać non-stop kraulem przez godzinę by mnie zabiło!
Gratulacje ;)
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 10:55 przez Filozof, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

szarikm pisze:Fistach, Nie zauważyłem tej wody - jest taka przeźroczysta :) Próbowałeś ją zabarwić na błękitny kolor - atramentem albo tuszem z drukarki? Byłby świetny efekt.
Myślałem nad tym ale nie wiem jakby potem sprawa wyglądała z myciem klocków. A białych mam niewiele i nie chciałem ryzykować aczkolwiek skoro zabarwiałbym wodę to by raczej farba nie wyschła (plakatówka jakaś albo coś).

Chociaż farba to nielegowy element i nie wiem czy przeszłoby to atesty ;P
Czemu za dużo? Przecież spełnia warunki MOCa :)
bo to kilka złączonych bricków plate'ów.
szarikm pisze:dmac napisał/a:
2) Była kiedyś bardzo podobna scenka, z tym że tafla wody była zrobiona SNOT-em a facet zrobiony z plate'ów (też bokiem) wpasowany w nią idealnie :)

Szczerze powiedziawszy, praca Fistacha lepiej wygląda.
Dzięki. A jeśli chodzi o tą pracę:

Obrazek
to problem w tym, że tutaj ludzik płynie żabką.
dmac pisze:1) Gdybyś mu wsadził w korpus lewą rękę zamiast prawej, uzyskałbyś bardziej kraulowe ugięcie w łokciu.
Nie mam więcej żółtych rąk. Ale nawet jakbym miał to i tak bym na to nie wpadł :) Zresztą minifig płynący i tak ma tors:

Obrazek

Tors dziewuchy to nie wiem skąd mam. Chyba z jakiegoś paradisa, które siostra miała.
Filozof pisze:Praca ciekawa, ale twój wyczyn jest godny podziwu!
Ja od 2 miesięcy chodzę na basen, ale pływać non-stop kraulem przez godzinę by mnie zabiło!
Gratulacje ;)
Dziękuję

Swoją drogą myślałem, że PF będzie nieco lepiej widać na zdjęciu. Pewnie w przypadku zabarwienia wody wyglądałyby bardziej wyraźnie. Ścianę z tyłu chciałem zrobić nieco większą ale skończyły mi się bricki tan :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-19, 12:01 przez Fistach, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Fistach pisze:nieprzerwane przepłynięcie kraulem 2510 m po raz pierwszy i do tego od razu poniżej godziny - 59 minut 34 s 78 ms
Również podziwiam!
Bardzo mi się podoba, choć mogłeś zrobić trochę wyższą ścianę i dodać kafelki:P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ramzes »

Nogi, nogi, nogi... gdzie ruch nogami, bez tego mozesz sobie pływać - w miejscu:)
Chyba, że to małe drgnięcie lewej nogi to to, o czym myśle.
A swoją drogą również gratuluje wyczynu i systemowego Moca:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Mikolaj pisze:Bardzo mi się podoba, choć mogłeś zrobić trochę wyższą ścianę i dodać kafelki:P
nie moglem bo jak pisalem nie mam wiecej brickow tan :) Jakie kafelki? w sensie na scianie?
Ramzes pisze:Nogi, nogi, nogi... gdzie ruch nogami, bez tego mozesz sobie pływać - w miejscu:)
czesto biore deske i plywam samymi rekami :)
Ramzes pisze:Chyba, że to małe drgnięcie lewej nogi to to, o czym myśle.
to akurat wynika z tego ze minifig swobodnie sie bujal w wodzie i jakbym je za bardzo rozlozyl to by lezal strasznie krzywo.

dzieki :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Fistach pisze:Jakie kafelki? w sensie na scianie?
tak:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#11 Post autor: Cieślu »

Bardzo fajna scenka..i tak trochę też w moich klimatach więc jeszcze bardziej mi się podoba. Gdyby woda była trochę bardziej konstastująca od reszty to byłoby jeszcze lepiej. Zrobisz zdjęcie przy zgaszonym świetle i włączonym podświetleniu? Wtedy baseny wyglądają fajniej :) Wsadź tam jeszcze jakiegoś ratownika :)

PS.
Co do braku ruchu nóg...ręce i tak są dużo ważniejsze w kraulu :)

No i gratuluję wyczynu pływackiego. Zmotywowałeś mnie tą pracą do spróbowania jak mi pójdzie. Pewnie gorzej i to sporo bo ostatnio z formą jest kiepsko :) Basen 50m czy 25m ?
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Fistach

#12 Post autor: Fistach »

25 m. Nasz uczelniany - nie oplaca sie niestety robic basenow 50 m :)
Cieślu pisze:Zrobisz zdjęcie przy zgaszonym świetle i włączonym podświetleniu?
Podswietlenie jest wlaczone ale ze wzgledu na jonizacje sporo mocy jest marnowane i nie widac za bardzo. probowalem wczoraj wieczorem zrobic zdjecia ale niestety nie wyszly kompletnie. jak pisalem ludzik sie swobodnie unosi na wodzie wiec nie ma mozliwosci zrobic tego ze statywem bo trwaloby to za dlugo i zdazylby odplynac:(

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#13 Post autor: Bricksley »

Masz jakieś zdjęcie które pokazuje całą prace, a nie wycinek. Z checią zobaczę jak zrobiłeś, że Ci woda nie ucieka. No i pomysłowy MOC :)
Pozdrawiam :)

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

Karol pisze:Masz jakieś zdjęcie które pokazuje całą prace, a nie wycinek. Z checią zobaczę jak zrobiłeś, że Ci woda nie ucieka. No i pomysłowy MOC :)
już nie mam ale to nie był cały basen tylko jego fragment a całość była włożona do miednicy z wodą, która pływała sobie swobodnie dookoła moca :)
To jest cała praca:)

ODPOWIEDZ