[MOC] Dziki Zachod

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#16 Post autor: nori »

Nexus, przepraszam że się wcinam, gdyż budowniczy ze mnie nijaki, ale o ile wszystkie Twoje prace oglądam z zapartym tchem, to to co tu zaprezentowałeś jest jakieś takie, nie wiem do końca jak to określić, bez polotu? O dziwo, bardzo mi przeszkadza regularność, fakt, same tory nadają takie wrażenie, ale reszta to niestety za bardzo podkreśla. Pomost przy stacji - tylko jedna deska wyłamana? A reszta grzecznie w rządku? I ta podmurówka - taka idealna.
A bandyci to chyba nie mają za dużo oleju w głowie, chcą wysadzić tory zaraz koło swojej kryjówki? Już nie wspominając o tym w piaskowej beczce - przecież rzuca się w niej strasznie w oczy!
Reasumując i to absolutnie subiektywnie: konstrukcje ładne i estetyczne, ale to nie to do czego mnie przyzwyczaiłeś. U Ciebie zawsze było nagromadzenie najróżniejszych smaczków, a tu ich strasznie brakuje. Do tego stworzyłeś strasznie sterylny i czysty "Brudny Dziki Zachód". W sumie wydaje się że może starałeś się uzyskać wypośrodkowanie między tym brudem, a konstrukcjami przeznaczonymi dla dzieci, na modłę zestawów Lego, jednak jak dla mnie - niestety to nie wyszło.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

W tym wlasnie problem, ze my - AFOLe - nie za bardzo potrafimy budowac tak jak wygladaja firmowe zestawy dla dzieci, o duzym stopniu bawialnosci. Oczywiscie musimy poczekac na dalsze prace i wtedy bedzie mozna uogolniac.
Krytyki sie nie boje, jest mile widziana. Rzeczywiscie te trzy prace sprawily mi duzy klopot, wszystkie sa kompromisem pomiedzy checia zrobienia ladnie a koniecznoscia przystosowania sie do estetyki "zestawowej". Gdybym to robil dla siebie, wszystko wygladaloby zupelnie inaczej. EDIT: poczulem wyzwanie, zrobie stacje w standardzie AFOLa.
Wszystkie trzy zestawy polaczone sa "linia fabularna" - szpieg bandytow - zasadzka i kryjowka - schwytanie zloczyncow.
Zauwazone przez was nielogicznosci i uproszczenia to wlasnie proba zmiany perspektywy na dziecieca (szpieg w beczce, kryjowka w jaskini).
Trzeci zestaw zdecydowanie nie jest adresowany dla dzieci! To tylko proba pokazania kanonicznej sceny w tej stylistyce.
Ogolnie rzecz biorac to bardzo ciekawe doswiadczenie, zawsze przeczuwalem tylko ze nie potrafie zrobic "jak z zestawu", teraz wiem na pewno :-)

rzecki

#18 Post autor: rzecki »

Szczególnie przypadła mi do gustu scenka druga.
Jeśli chodzi o pierwszą - wydaje mi się, że czerwony dach nie do końca pasuje do pozostałej części kompozycji, chyba nie komponuje się najlepiej z brązowymi ścianami. Poza tym wizualnie, nadmierna prostota wydaje się trochę przeszkadzać.
W trzeciej scence szczególnie podoba mi się odważny pomysł z murzynem(mam nadzieję, że nikt Cie za to nie zamknie:)) . I jeszcze jedno: czy drzewko nie przypomina zbyt mocno tego z 10193?
Ostatnio zmieniony 2010-01-27, 13:00 przez rzecki, łącznie zmieniany 3 razy.

rh

#19 Post autor: rh »

rzecki pisze: I jeszcze jedno: czy drzewko nie przypomina zbyt mocno tego z 10193?
A co w tym złego, że może przypominać jakieś z zestawu?

efka
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-13, 23:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20 Post autor: efka »

nori pisze:A bandyci to chyba nie mają za dużo oleju w głowie, chcą wysadzić tory zaraz koło swojej kryjówki? Już nie wspominając o tym w piaskowej beczce - przecież rzuca się w niej strasznie w oczy!
Jak zobaczyłam tę scenkę od razu przyszło mi do głowy to samo. Pościg złapałby ich w 5 min. po napadzie i jak widać po 3 scence chba tak właśnie było :)

ODPOWIEDZ