[MOC] Tarpan 237

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Sensei

#16 Post autor: Sensei »

Za mocny Tarpan, gdybym miał możliwości sam bym zbudował ten pojazd. Mój sąsiad jeszcze 4 lata temu posiadał niebieskiego tarpana i bardzo go sobie chwalił.


Wkońcu Tarpan to taki nasz polski Hummer ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#17 Post autor: Kubrick »

Mecze teraz wersje skrzyniowa z krotka paka i zauwazylem,ze fajniej pasuje dach zbudowany z tego samego klocka, co maska.
I jednoczesnie moje pytanie: jak sie trzyma przedni zderzak?
I do jeszcze jednego sie przyczepie - Tarpan w wersji z dluga kabina ma od wysokosci srodkowego slupka lekko podniesiony dach. Tu by pasowalo o 1 plate'a podniesc, byloby super :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-04, 23:51 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#18 Post autor: V1 »

I do jeszcze jednego sie przyczepie - Tarpan w wersji z dluga kabina ma od wysokosci srodkowego slupka lekko podniesiony dach. Tu by pasowalo o 1 plate'a podniesc, byloby super :)
Żebyś napisał o 1/4 plate, to jeszcze bym się zgodził, choć i to za wiele:
Obrazek
Mecze teraz wersje skrzyniowa z krotka paka i zauwazylem,ze fajniej pasuje dach zbudowany z tego samego klocka, co maska.
Pokaż!

Przedni zderzak to kafelek 1x6 przyczepiony do 'plate 1x2 with door rail'. 'Rail' jest wciśnięte w szczelinę i trzyma się na wcisk.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#19 Post autor: Kubrick »

V1 pisze:Przedni zderzak to kafelek 1x6 przyczepiony do 'plate 1x2 with door rail'. 'Rail' jest wciśnięte w szczelinę i trzyma się na wcisk.
Poka, bo nie moge sobie wyobrazic :)
V1 pisze:Cytat:
Mecze teraz wersje skrzyniowa z krotka paka i zauwazylem,ze fajniej pasuje dach zbudowany z tego samego klocka, co maska.

Pokaż!
Jutro porobie zdjecia wczesnej fazy projektu, bo juz dzisiaj nie mam sily myslec.
V1 pisze:Żebyś napisał o 1/4 plate, to jeszcze bym się zgodził, choć i to za wiele:
Ja bym to przerysowal, bo ten kawalek dachu dla mnie ejst na tyle charakterystyczny, ze az sie prosi o zaznaczenie :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#20 Post autor: Misterzumbi »

Kubrick pisze:Ja bym to przerysowal, bo ten kawalek dachu dla mnie ejst na tyle charakterystyczny, ze az sie prosi o zaznaczenie :)
To albo jestes wysmienitym znawca tematu, albo taki stoi u ciebie w garazu, bo ja naogladalem sie Tarpanow jak glupi, a dopiero dzis zobaczylem ten detal...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

Misterzumbi pisze:To albo jestes wysmienitym znawca tematu, albo taki stoi u ciebie w garazu
5 lat spedzilemw harcerstwie, z czego przez 3 remontowalismy Tarpana 237 nalezacego do druzyny :)
A przetloczenie ma zwiazek z tym, ze przegroda miedzy paka, a kabina jest przesuwana/wyjmowana. Mozna miec srednia pake i 6 miejsc, 3 miejsca i duza pake, albo calkiem wyjechac z przegroda i miec full wypas otwarty tyl i super wydajna klimatyzacje dla ubogich :)
Tak wyglada z wyjeta przegroda (wiele nie widac, ale zawsze cos):
Obrazek Obrazek
BTW, tylnymi lampami sie nie sugerujcie, en egzmplarz ma wsadzone lampy z Zuka, bo nasz druzunowy kierowca mial wyjatkowy talent do parkowania tylem za blisko drzewa i taniej wychodzilo kupowac takie klosze :P
Ostatnio zmieniony 2010-02-05, 17:38 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#22 Post autor: lugomina »

Oooo, swietny konik Tarpanik! :)
V1, brawo! Soczysty kolor i soczyste autko. PRL sie mi przypomnial z niejakim rozrzewnieniem.
Czy moge zapytac jak stworzyles takie skosne patyki zielone z przodu przy szybie?

Jeszcze prosze o zrobienie Zuka do kompletu (chyba ze juz robiles). I postawienie kolo Tarpa, Nysek, Stara, Jelcza i zrobienie zdjecia.

Znowu Lugpol obudzil we mnie blachare :D
Ostatnio zmieniony 2010-02-08, 08:16 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

lugomina pisze:Czy moge zapytac jak stworzyles takie skosne patyki zielone z przodu przy szybie?
To są cięte zielone flexy.

ODPOWIEDZ