[MOC] Fort

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#16 Post autor: Iskra »

Dzięki za konkretne wskazówki. Na pewno spróbuję chociaż częściowo zakryć BURPy. Z samą bryłą za wiele już nie zrobię, zmodyfikowałam trochę tę kwadratową wieżę, wydaje mi się, że jest teraz trochę 'lżejsza'. Przy latarni jeszcze kombinuję, ale właściwie nic mi się nie podoba.

Co do wody, to wydaje mi się, że dałabym radę zrobić ją SNOTem, ale jakoś wcale mi się to nie widzi. A na pewno nie zmienię jej już teraz. :) Tylu kafli w odpowiednim kolorze nie posiadam, ale chyba rzeczywiście trzeba będzie się zaopatrzyć przy najbliższej okazji. Obawiam się tylko, że fort nie przetrwa do tego czasu. Ja tak nie potrafię: budować miesiącami, zamawiać z BL potrzebne części, dokładać codziennie po kilka klocków. 3-4 dni budowania maksymalnie. Buduję z tego, co w danej chwili mam. Kupuję klocki nie pod konkretne budowle, a na zasadzie "takie by się może do czegoś przydały"

Dzielić na piętra raczej nie będę, nie chce mi się już rozmontowywać ścian
Jerac pisze:Ewentualnie dodałbym tam na tym placyku taki spadzisty daszek z regularnej dachówki.
Tzn. gdzie? Sam daszek, czy jakąś nadbudówkę? Chyba nie do końca rozumiem. :)

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#17 Post autor: Backbone »

Hippotam pisze:A jak ktoś nie ma PF-ów to znaczy ze nie moze budowac trialowki? Nie idzie tego jakkolwiek zastąpić?
Ja przez ostatnie 3 miesiace wydalem prawie 2000zl na lego, i dopiero teraz jestem w stanie powiedziec ze od strony czesci jestem w miare przygotowany do budowy trialowki. Lego kosztuje i nie ma co nad tym dumac, tanie hobby to nie jest.

Odnosnie Fortu - ładne, ja bym duzo nie zmienial. Wazne ze tobie Iskra sie podoba, o to w MOC-ach chodzi chyba najbardziej.
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 01:50 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#18 Post autor: Robson »

Nie mam PF i nie mam Trialówki to znaczy - UMRE ? :(
Iskra pisze:Chyba nie do końca rozumiem. :)
Kto Jeraca zrozumie. Chyba tylko ta z Biblioteki Uniwersyteckiej. Jerac jak książka xD
Jerac pisze:a w castle portfel...?
Woda!!
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 01:57 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.
Cb1100RR

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#19 Post autor: Ither »

Hipp, po pierwsze gratuluje pięknej liczby postów.

Po drugie - rzeczywiście Jarek, przy całej sympatii to żeś teraz popełnił fou-pax. We wszystkich dużych budowlach musisz poczynić pewne zakupy - choćby Twój Battlecruiser, tani pewnie nie był. Ja w swoją życiową dioramę (która nie jest castle!) wpakowałem już około 300 zł i jest to ok 1/5 przyszłych wydatków. Tak bywa, jak ktoś się bierze za duży projekt, musi się nastawić na spore wydatki na przestrzeni krótszego lub dłuższego czasu.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#20 Post autor: zgrredek »

Cieszę się, że wróciłaś do budowania i mam nadzieję, że nie zrobisz sobie znów tak długiej przerwy.
Studowana woda wcale mi nie przeszkadza. Tylko trochę białej piany faktycznie by się jej przydało.
Właściwie to przeszkadza mi tu tylko latarnia - jest za współczesna, jakby była na prąd. A przecież kiedyś to było po prostu ognisko. Dlatego latarnia powinna być na górze płaska, żeby było gdzie to ognisko rozpalić. No i powinna być wyższa, tak ze dwa razy.
Drugie moje zastrzeżenie dotyczy fundamentów tej latarni. Taka wieża to ciężka konstrukcja i nie może od tak wystawać sobie ze ściany, bo by się zawaliła. Powinna albo nie wychodzić poza obrys murów, albo jej ściany powinny sięgać do samych skał.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#21 Post autor: Jerac »

Trialówka a mały forcik to pewna różnica. W ogóle technic bazuje na całkiem innych klockach niż "normalne Lego", a ostatnio dochodzę do wniosku że w castle jest to samo.
Jak się porywasz na dioramę to sorry, ale bez klocków się nie da. Nie wiem czemu się uparłeś na castle. Typowa praca zamkowa pochłania o rząd wielkości więcej klocków niż praca space, stad próg wejscia jest wyższy. Kreatywności, estetyki i umiejętności pozostania w konwencji potrzeba tam dokładnie tyle samo co w innych gettach. Idz sobie pogadaj z ModelTeamowcami, powiedz im że u nich się liczy tylko kasa. Powodzenia
Dlatego że o tym nie wiedziałem! Po latach budowania space/city/model team/etc chciałem zbudować castlową pierdółkę, i okazało się że wszystkie klocki które mam mogę równie dobrze wywalić, bo okien nie zaimituję, drzwi nie zrobię, dachu nie pokryję, itd. W model team NIE TRZEBA aż takiej specjalizacji klocków. Może alpina nie jest jakimś wielkim modelem, ale uważam że wygląda nieźle. A nie ma w niej za wyjątkiem kilku malowanych klocków dosłownie nic a nic drogiego, rzadkiego, czy też po prostu występującego w tysiącu egzemplarzy. W tych "gettach" klocki to klocki, grunt żebyś miał ich ogólnie dość dużo. A tutaj, trzeba mieć dużo TEGO, specjalne klocki do TAMTEGO, itd...

Zresztą, chodziło mi przede wszystkim o to, czy da się zastąpić "standardowe" metody imitowania wody jakąś inną. Niekoniecznie tańszą, ale załóżmy że nie mam na stanie ani kafli ani niebieskich bricków, ale mam naprawdę dużo innych klocków.... da się jakoś?
Jakby na przykład wyglądały te same niebieskie płytki Iskry, tylko pokryte przezroczystymi białymi 1x1?

A w ogóle, jak już przy tym jesteśmy: Iskro, zmniejsz podstawkę. Z przodu wystaje kawał wody, który tak naprawdę do niczego nie jest potrzebny. Te przezroczyste klocki które tam masz spróbuj rozrzucić równomiernie na całej powierzchni wody, może będzie wyglądać lepiej?

Daszek - no, miałem na myśli taki budyneczek kryty dwuspadowym dachem... weź tu się wysłów w castlowym języku :D
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 11:03 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#22 Post autor: Filozof »

Jerac pisze:Zresztą, chodziło mi przede wszystkim o to, czy da się zastąpić "standardowe" metody imitowania wody jakąś inną. Niekoniecznie tańszą, ale załóżmy że nie mam na stanie ani kafli ani niebieskich bricków, ale mam naprawdę dużo innych klocków.... da się jakoś?
Jakby na przykład wyglądały te same niebieskie płytki Iskry, tylko pokryte przezroczystymi białymi 1x1?
Serki TrBlue + TrClear prawie na całej powierzchni?

A co do pracy - przyjemna, wszystkie minusy już zostały wymienione.
Podoba mi się :D
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 12:03 przez Filozof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#23 Post autor: Qworg »

Forteca wyszła fajnie tylko ta latarnia trochę nie pasuje. Wygląda na elektryczną, lepsze by było chyba jakieś palenisko. No i jak już wspominano na skałach by się trochę slopów przydało.
Hippotam pisze:No i woda z bricków to już od roku-dwóch poniżej standardu. Kafle albo SNOT, niestety...
Napędzasz koniunkturę na titlesy :P
To "poniżej standardu" wynika raczej z powiększania zasobów budulca tych najbardziej zatwardziałych AFOLi. Mi np bardzo podoba się studowa woda w wykonaniu Ciamka.
Jerac pisze:W model team NIE TRZEBA aż takiej specjalizacji klocków.
Właśnie dlatego ze nigdy castle nie budowałeś (czyli nie kupowałeś żadnych zestawów, klocków do zamków) tak ci się wydaje. Każda z "dziedzin" tematycznych wymaga specjalizacji zarówno space/city/model team (taki technic to specjalizacja sama w sobie).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#24 Post autor: Mr.Z »

Jerac pisze:Iskro, zmniejsz podstawkę. Z przodu wystaje kawał wody, który tak naprawdę do niczego nie jest potrzebny.
A może lepiej "wyrzeźb" fale rozchodzące się trójkątnie za rufą łódki? Nada to dynamiki scence.
glaz_pimpur pisze:Moje skojarzenie to fort Boyard
Owszem, coś w tym duchie. Tylko oryginalny Boyard jest bardziej piaskowy z koloru. A woda dookoła niego bardziej szara (Old Dark Grey, czy jak mu tam) z białymi grzywaczami. Nie mają "wodnych wrót", więc wciągali mnie tam na górę zbliżonym do Iskrowego sieciopodobnym ustrojstwem (na trochę bardziej współczesnym żurawiu). W środku przydałyby się tygrysy. Są legowe w ogóle? Jak nie to może chociaż Pas-Partu na karłowych nóżkach? ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-02-22, 11:23 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#25 Post autor: Mikolaj »

Mam w nosie "że tak się budowało 3 lata temu".
Mi się podoba - brak jakichś ozdobników na murach, wystających cegiełek, etc.
Przysadzista (szkoda, że taka niska), surowa budowla. BURPy zakryj, wodę zostaw taką jak a jest. A, i pomysł z falami za łódką jest świetny:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

mat
Posty: 29
Rejestracja: 2008-08-17, 15:13
Lokalizacja: Polkowice

#26 Post autor: mat »

Bardziej niż udana konstrukcja cieszy mnie Twój powrót. Pamiętam gdy się rejestrowałem to byłaś bardzo aktywna, a później tak jakoś zniknęłaś. Miła niespodzianka, że pokazałaś ten fort ;].

rasch22

#27 Post autor: rasch22 »

Cieszy powrót, mam nadzieje że nie chwilowy

Co do pracy, to fakt jakiś taki klocek na zdjęciach choć w realu może akurat tak nie wygląda.
Latarnia- to już wiesz ;P

Pomysł na przystań wewnątrz rewelacyjny, może tylko trochę by trzeba było podnieść wnętrze o kilka bricków, bo przy sztormie to pomieszczenie raczej będzie zalane, a może tak się stało i ten szkielet w celi to po prostu topielec ;P żołnierze nie muszą wykonywać brudnej roboty

DUŻY plus za kolorystykę flagi ;) nasi górą
kolejny plus za Lunetę i kraba wspinającego się na skały,

Mamy dwa obozy budowniczych, tych co budują MOC kupując specjalnie klocki i dopieszczają je czasem miesiącami, i tych którzy budują z tego co mają pod ręką nie rzadko w jeden dzień czy tydzień. Dzielić je może podejście do hobby ale łączy jedno miłość do macania plastiku w trakcie zabawy :P. Każdy z nas ma inną wizję na wodę i inną ilość funduszy by swe pomysły realizować, dlatego ja twierdze że i tak ta woda wygląda dobrze, co nie oznacza że może być lepiej ;)
Filozof pisze:
Serki TrBlue + TrClear prawie na całej powierzchni?
To już ładny budżet musiał by być przeznaczony, ;P, bo z tego co na oko widać to tych serków musiało by być lekko 800 a tylko Iskra wie czy nie więcej co daje nam w pierwszy sklepie z BrickLinka który ma taką ilość serków rachuneczek 43 dolce plus koszt przesyłki (tak się składa że ostatnio tam kupowałem i małe zamówienie a przesyłka) ponad 10 dolców to mamy 53 dolarów czyli jakieś 160 pln a to i tak nie gwarantnuje że cała woda będzie pokryta a gdzie reszta budowli ;P

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#28 Post autor: Iskra »

Tak to wygląda po naniesieniu kilku poprawek. Chyba trochę lepiej, ale ciągle coś mi nie pasuje (i to nie jest woda! :P).

Obrazek

rasch22

#29 Post autor: rasch22 »

hmmm....
nie no ten domek na piętrze chyba za duży, i jakoś ciasno się tam zrobiło, i chyba wiem co nie pasuje, a bynajmniej wydaje mi się że - latarnia :P

A dokładnie gdybyś zlikwidowała latanie i w tamtym miejscu zrobiła stanowisko ogniowe dla armaty na tej samej wysokości co cały poziom a latarnie zbudowała w miejscu gdzie nowo powstała przybudówka, tylko tak by była o minimum 5 bricków wyżej niż "taras" nad bramą może by to poprawiło wizualny odbiór pracy :D

Swoją drogą ta ciasnota ma taki swój urok, surowy maksymalne wykorzystanie minimalnej powierzchni.
Ostatnio zmieniony 2010-02-22, 22:30 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#30 Post autor: Iskra »

rasch22 pisze:A dokładnie gdybyś zlikwidowała latanie i w tamtym miejscu zrobiła stanowisko ogniowe dla armaty na tej samej wysokości co cały poziom a latarnie zbudowała w miejscu gdzie nowo powstała przybudówka, tylko tak by była o minimum 5 bricków wyżej niż "taras" nad bramą może by to poprawiło wizualny odbiór pracy :D
O nie, na takie rewolucje już za późno. ;)

ODPOWIEDZ