[MOC] Lamborghini Countach LP500 QV

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Larwenz
Posty: 34
Rejestracja: 2008-12-19, 20:24
Lokalizacja: Tuchola
brickshelf: larwenz
Kontakt:

 

[MOC] Lamborghini Countach LP500 QV

#1 Post autor: Larwenz »

Kiedy był już gotowy, kiedy stał w fabryce z podniesionymi do góry drzwiami i brakowało mu już tylko nazwy, któryś z pracowników krzyknął: „Countach!”. W jednym z włoskich dialektów słowo to oznacza bezgraniczny zachwyt. Zachwycony był też Feruccio Lamborghini. To była doskonała nazwa dla jego nowego bolidu...
Obrazek
Galeria BS
Deeplinki: 1 2 3 4 5 6

Informacje:
Lata produkcji: 1985 - 1988
Ilość wyprodukowanych aut: 610
Cylindry: V12 , 4 zawory na cylinder
Pojemność skokowa: 5167 cm3
Moc maksymalna: 455 KM przy 7000 obr./min
Maks. moment obrotowy: 501 Nm przy 5200 obr./min
Prędkość maksymalna: 293 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h: 4,9 s
Średnie zużycie paliwa: 22,5 l / 100 km

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Śliczne. Wiecej nic pisac nie trzeba.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

To zdecydowanie moje ulubione Lamborghini.

Podoba mi się wnętrze (fotele!) i przód, z tyłu jednak jest trochę gorzej. Tył, zwłaszcza światła - coś mi tu nie gra. Podobnie jak z wlotami powietrza za kabiną kierownicy.

Mimo tych wad, model bardzo mi się podoba. Chciałbym sobie postawić go na półce;P
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#4 Post autor: m4rc1n »

oj, zmaściłeś tyłek. przód genialny, ale tyłek powinien wyglądać o, tak. poza tyłkiem, auto jest genialnie wykonane, kapitalnie oddany kształt.

edit: chociaż nie... sorki ale nie jest aż tak genialny. wlot powinien być inaczej, no i chyba jeden plate mniej byłby lepszy....
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 19:13 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
Larwenz
Posty: 34
Rejestracja: 2008-12-19, 20:24
Lokalizacja: Tuchola
brickshelf: larwenz
Kontakt:

 

#5 Post autor: Larwenz »

Mikolaj pisze:Tył, zwłaszcza światła - coś mi tu nie gra. Podobnie jak z wlotami powietrza za kabiną kierownicy.
Nie umiałem wymyśleć jak zrobić te wloty, więc ostatecznie uprościłem to sobie. Może ktoś podsunie mi jakiś pomysł jak je wykonać.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

http://www.brickshelf.com/gallery/larwe ... ach/z5.jpg
Pod paskudnymi schodkami z łuków, podejrzewam że masz sporo studów.
Wyrzuć kilka tych łuczków i włóż tam jakiś zawias. Na tym zawiasie można by właśnie zrobić jakiś wlot powietrza.

EDIT:
Konkretnie chodzi mi o taki zawias - http://www.peeron.com/inv/parts/6134 (lub mniejszy).
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 19:31 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#7 Post autor: stpman »

No no, po średnim Mercedesie pokazałeś prawdziwe cudo!
Wnętrze jest boskie, biały kolor świetnie pasuje do tego auta, bardzo podobają mi się boczki drzwi.
Przód dobrze zrobiony lepiej się chyba nie da. Tylny błotnik - tu się dzieje coś niedobrego, ale faktycznie nie wiem jak te wloty inaczej zrobić (pomyśle nad tym;).
Tylny spojler jest ładny, tył - mieszana uczucia, to autko miał kilka wersji tyłu, ale jest ładny.
Całokształt wygląda ładnie, ale zmieniłbym jeszcze tylne błotniki, na te takie nowe wystające;]

P.S Pokaż silnik i bagażnik:) No i dzięki wielkie za zbudowanie tego Lambo, bo uwielbiam je za jego klinowatą sylwetkę i kosmiczny wygląd:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Larwenz
Posty: 34
Rejestracja: 2008-12-19, 20:24
Lokalizacja: Tuchola
brickshelf: larwenz
Kontakt:

 

#8 Post autor: Larwenz »

stpman pisze:zmieniłbym jeszcze tylne błotniki, na te takie nowe wystające
Mam takie tylko żółte, no i są w moim Złomku. hahahah

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

Chyba wszystko odnośnie wad zostało już powiedziane. Ja tylko dodam, że chyba jest za duża różnica między przednim, a tylnym nadkolem jeśli chodzi o odległość od koła (na moje oko z tyłu jest za nisko). Poza tym jest super, białe wnętrze rzeczywiście świetnie pasuje do czarnej karoserii. No i uwielbiam fotki z 'lustrzanym podłożem' :)

PS Odnośnie tych schodków z zaokrągleń - może rzeczywiście poeksperymentuj z plate'm jakimś zamontowanym pod kątem.

Awatar użytkownika
Larwenz
Posty: 34
Rejestracja: 2008-12-19, 20:24
Lokalizacja: Tuchola
brickshelf: larwenz
Kontakt:

 

#10 Post autor: Larwenz »

Havoc pisze:Ja tylko dodam, że chyba jest za duża różnica między przednim, a tylnym nadkolem jeśli chodzi o odległość od koła (na moje oko z tyłu jest za nisko).
To jest wada, która od razy rzuca się w oczy poza nie zgodnością tyłu z oryginałem, ale brakuje mi łuków, które pasowałyby do tej średnicy kół. Zastanawiałem się czy nie zrobić tego przedniego nadkola tak samo jak z tyłu.

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Larwenz pisze:To jest wada, która od razy rzuca się w oczy poza nie zgodnością tyłu z oryginałem, ale brakuje mi łuków, które pasowałyby do tej średnicy kół. Zastanawiałem się czy nie zrobić tego przedniego nadkola tak samo jak z tyłu.
No spróbuj i zobacz jak to będzie wyglądało. Albo poszukaj na allegro takich łuków, cenowo to chyba żadna tragedia, a wyglądać będą zdecydowanie lepiej niż 4 nadkola zrobione ze skosów. Takie moje skromne zdanie :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Uiiiii! :D

Wady? No może i są, ale na razie napiszę tylko, że jest uiiii :D

Od razu wiadomo o co chodzi.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#13 Post autor: stpman »

Te nadkola to nie jest żadna tragedia cenowa, większy problem jest ze znalezieniem sprzedawcy co by 4 sztuki miał. Myślę, że jak go trochę dopracujesz to będzie świetny;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Z cyklu totalne marudzenie:
Wnętrze na tan, karoseria na biało/ciemnoszaro i byłoby miodzio. A tak jest tylko fajne ;)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#15 Post autor: stpman »

M_longer pisze:Wnętrze na tan
Może się nie znam, ale biały był jednym z popularniejszych kolorów wnętrza tego auta.
W zasadzie to wnętrze było albo z białej skóry, albo z czarnej skóry.
M_longer pisze:karoseria na biało/ciemnoszaro
Cóż, Countach występował w kilku kolorach i właśnie czarny oraz szary(raczej srebrny) były najczęstsze. Spotyka się też czerwone i limonkowe (istne szaleństwo).
Jednak ja uważam, że czarny jest najlepszy, zwłaszcza w zestawieniu z białym wnętrzem;]
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ