8193 Blue Bullet

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

8193 Blue Bullet

#1 Post autor: misiek »

Obrazek
Recenzja 8193 Blue Bullet

Dane techniczne
Seria: Racers
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 50
Spis cześci: BrickLink
Cena: Polskie sklepy: 22 PLN, Allegro: ok. 20 PLN

Opakowanie
Klocki otrzymujemy w plastikowej puszce znanej z innych zestawów Tiny-Turbos. Żółte wieczko ma kształt podobny do modelu wewnątrz pudełka. Aby dostać się do klocków należy rozciąć naklejkę po obu stronach i zdjąć wieczko. Puszka nadaje się do przechowywania klocków i sympatycznie wygląda wśród innych puszek z Racers i Creatorów.
ObrazekObrazekObrazek

Instrukcja
Wśród klocków, które wysypujemy z puszki, znajdujemy instrukcję skladania. Kartka rozmiaru A4 wielokrotnie złożona. Z jednej strony widzimy 9cio punktowy schemat złożenia naszego Niebieskiego Pocisku, na drugiej stronie 3 punkty kończące nasz model. W dalszej części fragment instrukcji, jak z połączonych 8193 i 8195 zbudować dziwaczny 4 osiowy holownik.

nie chciałem dawać fotek, więc jutro dodam skany instrukcji i naklejek

Klocki
Z pudelka wysypało się 50 elementów, w kolorach Md Blue, Orange, Black, White, oraz 4 pseudo chromowane felgi i sportowe opony niskoprofilowe. Wśród klocków znajdujemy kilka tiles, serków, bracketów i platów.

Obrazek

Do wartych zainteresowania elementów zaliczamy:
Bracket 1 x 2 - 1 x 4 po 2szt w kolorach Black i White
Medium Blue Tile 1 x 2 with Groove 4szt
Medium Blue Vehicle, Mudguard 1 x 4 1/2 4szt (tylko w tym zestawie)
Medium Blue Slope 30 1 x 1 x 2/3 5szt (tylko w tym zestawie)
Orange Slope 30 1 x 1 x 2/3 2szt
Trans-Red Plate 1 x 2 1szt

Nowe elementy:
Obrazek


Modele
Mały, szybki, piękny Niebieski Pocisk vel Blękitna Strzała :) Zgrabna linia, niskie zawieszenie, 6 garów umieszczonych centralnie i podwójny wydech, czego chcieć więcej?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Podsumowanie
Do modelu jest dołączony mały arkusz z naklejkami, których niestety nie mam zwyczaju naklejać na klocki. Zestaw ten kupiłem, gdyż od czasu ukazania się w zapowiedziach na rok 2010, znalazł się na liście must have, ze względu na serki MdBlue oraz dlatego, że jest on bardzo sympatyczny. Mała rzecz a cieszy, akurat na prezent :)

Za
  • serki MdBlue
  • serki MdBlue

Przeciw
  • za mało serków MdBlue
FREE HUGS :D

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

No proszę - jednak jest recenzja tego maleństwa ;^)
Co tu dużo pisać - kilka przydatnych elementów i całkiem ciekawy wygląd, który skutecznie psują naklejki (bez nich autko prezentuje się o niebo lepiej).
Nic, tylko postawić na podstawce monitora...

Pozdrawiam (:

rh

#3 Post autor: rh »

Misiek, jedno spore zastrzeżenie. U mnie to medium blue wygląda na dark bluish gray. Zrób coś z tymi zdjęciami ;) chyba że coś z moim monitorem nie tak? ;)

Dzięki za recenzję :)

Swoją drogą ... tył ten modelik ma świetny.
Ostatnio zmieniony 2010-03-22, 23:03 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#4 Post autor: misiek »

rh pisze:Misiek, jedno spore zastrzeżenie. U mnie to medium blue wygląda na dark bluish gray. Zrób coś z tymi zdjęciami ;) chyba że coś z moim monitorem nie tak? ;)
jak sie dorobię lepszego swiatła to będą :)
FREE HUGS :D

ODPOWIEDZ