[MOC] Sandvik LH 517L

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:Nie podoba mi się ten mechaniczny skręt - skoro już idą węże, może dać tam siłowniki pneumatyczne (jak w poprzedniej podziemnej ładowarce)?
Karol pisze:ale Żbik już wspomniał pneumatyczne skręt też by się przydał.
Czekałem na was dwóch :]
Nie, nie ma miejsca, duże siłowniki są za duże, małe są za słabe.
Misterzumbi pisze:SKLEIC!
Myślałem nad tym... ale tylko w przypadku ramienia, bo jest kruche i średnio lubi podróże.
Cała reszta jest modułowa. Kabina trzyma się na 3 pinach, ta ścięta część kadłuba po drugiej stronie tez trzyma się na pinach. Całe pasiaste poszycie da się zdjąć bez problemu.

Problemem jest co innego. W900, L580 i LH 517L korzystają z tego samego aku PF :D
Dlatego mam prośbę: Jeśli ktoś miałby w Wawie zbędne regulatory prędkości Trains oraz kabelki 9V i PF, switche 9V/PF ORAZ pustego boxa PF to proszę dać znać przed wystawą. Bardziej realne jest zrobienie tych modeli na kablu, żeby mogły ciągle jeździć, bo zostawienie ich w obecnej konfiguracji (pomjając to że tylko w L 580 da się wymontować aku bez żadnej destrukcji) oznacza że pojeżdżą pół godziny, a potem ładowanie aku, bo zdechł (RC w kompresorze W900 zabija moc z aku w kilkanaście minut...)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#17 Post autor: Jerac »

Przypominam że mam Twojego boxa jeszcze.

Kurde, nie mam weny do komentarzy ostatnio. Zobaczę w wawie to skomentuję na żywo, o!
(ale paski na grzbiecie są fó - nawet jeśli są takie też w oryginale!)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#18 Post autor: Hezar »

Zdjęcia tego cuda miałem już okazję zobaczyć kilka dni temu i powtórzę raz jeszcze: Świetny MOC!
Będąc szczerym, nie ma chyba sensu zbytnio się rozwodzić na temat tej maszyny, reakcja Zumbiego (!) mówi tutaj sama za siebie (przy okazji dodam, że pierwszy raz odkąd jestem na forum widzę, żeby tak reagował na jakąś konstrukcję).

P.S. Longer, Ty jednak faktycznie jesteś długi ;^D

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:Żbik napisał/a:
Nie podoba mi się ten mechaniczny skręt - skoro już idą węże, może dać tam siłowniki pneumatyczne (jak w poprzedniej podziemnej ładowarce)?
Karol napisał/a:
ale Żbik już wspomniał pneumatyczne skręt też by się przydał.

Czekałem na was dwóch :]
Co byś Ty bez Nas zrobił? :D
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

Karol pisze:Co byś Ty bez Nas zrobił? :D
Miałbym spokój, bo nikt by nie marudził o skręt na zębatkach :P

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Mr.Z »

M_longer pisze:Miałbym spokój, bo nikt by nie marudził o skręt na zębatkach :P
To i ja się podzielę zachwytem:
Skręt na zębatkach mnie wcale nie razi. Płynnie działa a na pneumie to rzadkość.
Ale nie tym się zachwyciłem.
Chodziło mi o sarielowy gust muzyczny. Zauważyliście, jak pozytywnie ewoluuje??

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

Hezar pisze:przy okazji dodam, że pierwszy raz odkąd jestem na forum widzę, żeby tak reagował na jakąś konstrukcję)
To nie czytasz wszystkiego co tu pisze.
Jak mowi niemiec? Ehre Wem Ehre gebührt!
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Fistach

#23 Post autor: Fistach »

Na plus:

- dobrze odwzorowane wymiary
- kabina jest najladniejsza czescia modelu
- fajny tyl
- sprawnie jezdzi a i reszta mechaniki dobrze dziala (oprocz skretu) chociaz nie wiem jaki jest promien skretu oryginalu - byc moze rowniez nie jest zbyt wielki.

Oryginal ma ogolnie bardzo fajna bryle oprocz lyzki samej w sobie ktora wyglada paskudnie ale rozumiem ze chcieli uzyskac jak najwieksza jej ladownosc.

Na minusy
- czarne paski w moc'u wygladaja paskudnie - moze gdyby bylo ich mniej to model wygladalby lepiej.
- brakuje w ofercie LEGO kol o tej srednicy ale z felga ktora bardziej nadawalaby sie do tego typu pojazdow. Ten dish ktory zastosowales niestety wyglada paskudnie ale i tak o niebo lepiej niz gdyby go nie bylo
- smycz - po co robic cos IR'owego gdy bedzie smycz do pojazdu? beznadziejnie to wyglada ale rozumiem niewielkie wymiary pojazdu (chociaz uwazam ze u zbika w terexie moznaby sie smyczy pozbyc.
- przezroczyste silowniki sa paskudne. I oczywiscie mowie to nie pierwszy raz. Wolalbym zebys je okleil na czerwono skoro juz i tak uzywales mnostwa naklejek (co mi sie akurat nie podoba)
M_longer pisze:Mieliście kiedyś tak że chcieliście coś zbudować, ale nie mieliście żadnego punktu zaczepienia oprócz tego, co udało wam się zapamiętać patrząc na daną rzecz?
Sproboj sam zaprojektowac jakis pojazd specjalistyczny bez patrzenia na zdjecia, filmy itd. To wcale nie bedzie takie latwe zeby uzyskac ladna bryle i dodac przemyslane rozwiazania konstrukcyjne.
Ostatnio zmieniony 2010-04-24, 13:16 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

Fistach pisze:- czarne paski w moc'u wygladaja paskudnie - moze gdyby bylo ich mniej to model wygladalby lepiej.
Akurat ludziom z Sandika się podobały :P
Fistach pisze:- brakuje w ofercie LEGO kol o tej srednicy ale z felga ktora bardziej nadawalaby sie do tego typu pojazdow. Ten dish ktory zastosowales niestety wyglada paskudnie ale i tak o niebo lepiej niz gdyby go nie bylo
Urok uniwersalności > ta felga pasuje też do sportowych opon niskoprofilowych.
Fistach pisze:- smycz - po co robic cos IR'owego gdy bedzie smycz do pojazdu? beznadziejnie to wyglada ale rozumiem niewielkie wymiary pojazdu (chociaz uwazam ze u zbika w terexie moznaby sie smyczy pozbyc.
A no dlatego że nie mam żadnego wolnego switcha PF ani przejściówek. Poza tym pozwoliło to ograniczyć smycz do 4 węży od pneumatyki. I co w tym złego?
Fistach pisze:- przezroczyste silowniki sa paskudne. I oczywiscie mowie to nie pierwszy raz. Wolalbym zebys je okleil na czerwono skoro juz i tak uzywales mnostwa naklejek (co mi sie akurat nie podoba)
Ano są. Ale wyglądają lepiej niż żółte.
Uhm... mnóstwo naklejek? Gdzie? 7 naklejek. Pomijając napis na boku kabiny wszystkie są malutkie. Oryginał też ma pasy ostrzegawcze...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#25 Post autor: Jerac »

Jak już mówiłem milion siedem razy: spray w łapę i pomaluj te kopane siłowniki. Już dawno wyszedłeś za ten poziom gdy oryginalność klocków była jeszcze zaletą. Ty nie będziesz sobie ułatwiać życia w ten sposób - co mógłby zrobić przeciętny nowicjusz wstawiając jakieś cobi bo nie chce mu się wymyślić jak zrobić właściwy skos - Ty będziesz robić w ten sposób coś czego inaczej się zwyczajnie zrobić nie da.

Co do pasków - też uważam że są koszmarne, wiem że oryginał tez je ma, ale może coś się da zrobić? Parę pomysłów:
-zrobić je co 2 study a nie co 1;
-zrobić je z płytek a nie kafli, study na czarnym są dość mało widoczne, a dałyby wyraźnie inną teksturę;
-czarne grille?
-a może po prostu nie czarne a ciemnoszare?
-zakombinuj może z łańcuchem czarnym - też ma inną 'fakturę' a jest akurat na studa szerokości?

A, marudy uprzedzam: zagryzę w wawie za marudzenie na naklejki! (a że odrastają mi wyrwane STAŁE ósemki... :P)
Ostatnio zmieniony 2010-04-24, 14:58 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#26 Post autor: Bobofrutx »

Piękna rzecz, co tu więcej pisać ;P Zrobiłeś mi smaka na cuś w tym stylu tylko że w mniejszej skali.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Fistach

#27 Post autor: Fistach »

M_longer pisze:A no dlatego że nie mam żadnego wolnego switcha PF ani przejściówek. Poza tym pozwoliło to ograniczyć smycz do 4 węży od pneumatyki. I co w tym złego?
juz napisalem w poscie wczesniej;)
Urok uniwersalności > ta felga pasuje też do sportowych opon niskoprofilowych.
Wiem. pisalem przeciez ze brakuje felgi oraz oponowy. Cos co by wygladalo jak kola z 8258 tylko dwa razy wieksze.
M_longer pisze:Ano są. Ale wyglądają lepiej niż żółte.
Uhm... mnóstwo naklejek? Gdzie? 7 naklejek. Pomijając napis na boku kabiny wszystkie są malutkie. Oryginał też ma pasy ostrzegawcze...
No ale ja nie pisalem zebys wstawil zolte tylko te co masz pomalowal na czerwono i wygladaloby to o niebo lepiej. A naklejek moze faktycznie teraz patrzac 7 to nieduzo ale jakos tak rzucaja sie w oczy jakby bylo ich multum.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#28 Post autor: Mr.Z »

Jerac pisze:a że odrastają mi wyrwane STAŁE ósemki... :P
no i ma jeszcze ktoś wątpliwości, że Jerac nie jest z tej planety?

Wracając do adremu: czepiacie się chyba dla samego czepiactwa. Toto czerwone jest piękne, wiernie odwzorowane i jeszcze funkcjonalne. Jak by pomalował siłowniki, to by było marudzenie, że błeee, niszczenie klocków. Dorzuciłby kable do wężyków, to że sterowanie nie zdalne, tylko na smyczy. :-/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

Mr.Z pisze:Wracając do adremu: czepiacie się chyba dla samego czepiactwa. Toto czerwone jest piękne, wiernie odwzorowane i jeszcze funkcjonalne. Jak by pomalował siłowniki, to by było marudzenie, że błeee, niszczenie klocków. Dorzuciłby kable do wężyków, to że sterowanie nie zdalne, tylko na smyczy. :-/
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził :D

wicher
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-15, 23:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: wicher

 

#30 Post autor: wicher »

Jeśli opinia laika ma jakieś znaczenie, to powiem, że toto czerwone dla mnie jest niesamowicie piękne i fantastycznie odwzorowane. Jeden z lepszych MOC imho. :)

ODPOWIEDZ