7953 Court Jester

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

7953 Court Jester

#1 Post autor: lugomina »

Obrazek
Recenzja 7953 Court Jester czyli dwubiegunowe blazny ciesza nas!

Dane techniczne
Seria: Kingdoms
Rok produkcji: 2010
Waga klocków: 32 gramy
Liczba klocków: 18
Liczba figurek: 1
Spis części: 7953 na Bricklinku
Cena: MSRP: okolo 4 $, duńskie sklepy 25 DKK, polski S@H: 12 PLN

Opakowanie i instrukcja
Przód:
Obrazek
Szczyt pudełka (nie ma figurki w skali 1:1 jak dotad na impulsach):
Obrazek

Pudełko jest dokładnie takich samych rozmiarów co wszystkie inne impulsy ostatnich lat. Nowa seria Kingdoms cieszy mnie swoją piekną szatą graficzną i nowym połączeniem kolorów. Połączenie zieleni ze złotem i dwoma odcieniami żółci, a takze czerwieni z bielą i szarościami, jest bardzo eleganckie i o ileż weselsze i ładniejsze od połączenia ponurego granatu ze smutnym szarym, niebieskim i tanim zlotem (tak, o przykrym Fantasy Era mówię).

Dwie walczące frakcje w Kingdoms to królestwa Zielonego Smoka i Złotego Lwa. Obie frakcje są ludzkie i żadna nie jest jednoznacznie zła ani dobra, co jest przyjemna odmianą po dualizmie wystepujacym dotychczas oraz po coraz bardziej baśniowych stworach jak trolle, orki czy karły. Tarcze z herbami obu frakcji widoczne sa na zielonej chorągwi z przodu każdego pudełka, oraz w większym wydaniu na szczycie pudełka.
Boki pudełka są obramowane wzorem jasnoszarego muru z kamieni. Front i tył pudełka przedstawiają bardzo przyjemne, słoneczne tlo, równiez obramowane jasnoszarym murkiem, na którym to tle prezentują sie zdjęcia zestawów.

Czcionka logo Kingdoms jest stylizowana na pozłacaną, o średniowieczno-niemieckim kroju liter. Az dziw, ze dopiero teraz, po tylu latach średniowiecznych serii z rycerzami, TLG w koncu skorzystało z oczywistej szwabachy. Obok logotypu jest umieszczona mała tarcza Zlotych Lwów.

Instrukcja:
Obrazek
Instrukcja to jedna kartka A5, zlozona w malutka harmonijke jak to przy impulsach. Bardzo czytelna i właściwie niepotrzebna - podeścik dla błazna buduje sie w kilkanaście sekund i wystarczy popatrzeć przy tym na pudełko. Z drugiej strony instrukcji są reklamowe mini-zdjecia większych zestawów z serii Kingdoms.

Klocki
Obrazek
Klocki są w jednym woreczku, nic nie lata luzem w pudełku. Czapka błazna jest o dziwo nie z materiału a z twardego, konkretnego plastiku, wiec aby sie nie porysowała, jest umieszczona w swoim osobnym, uroczym miniworeczku miedzy klockami.
Klocków jest bardzo malutko, jak to w impulsie, ale wszystkie przydatne.
Oprócz samej figurki błazeńskiej z czapką w nowym kolorze, dostajemy 8 round bricków (4 brązowe, reszta bialoczerwona), 2 czerwone skosy (te piekne, wysokie) 2 platy (czerwony patyk i brazowy podest), 2 choragiewki, jeden czerwony szpic oraz trzy kropki wyobrazajace trójkolorowe piłeczki. Poniewaz błazen, jak to zabiegany dramaturg i komik często gubi swój nędzny dobytek, dostajemy jeszcze dodatkowe 3 kropki gratis.

Figurka
Błazen jest elegancki jak spod igły! Nie mogę sie nim wprost nacieszyć! Polaczenie białego z czerwonym na jego odzieniu i czapce wygląda o wiele piękniej niz połączenie czerwonego z niebieskim, jakie widzielismy na błazeńskim bracie bliźniaku z kalendarza adwentowego Castle 2008.
Na torsie błazna pyszni się średniowieczny kołnierz z dzwoneczkami na każdym końcu. Lwia glłowa na klamrze paska oraz kolory biało-czerwone wskazują, ze błazen pracuje dla królestwa Lwich Rycerzy. Najwidoczniej rycerze i smoki z królestwa Zielonego Smoka nie zasluguja na komedie.
Tył torsu błazna jest równiez zadrukowany, w dokladnie taki sam sposób jak przód, tylko bez klamry paska, wiec oszczędzę Wam dodatkowego zdjęcia.

Poza tym błazen ma oczywiscie dwustronną główkę, aby móc lepiej wyrażać swe emocje na scenie.
Najpierw błazen cieszy nas swoim przepięknym usmiechem, kiedy chce zachęcić widownię do swojej sztuki żonglowania. Śmiej się, pajacu!
Obrazek

Ale potem okazuje się, że jednak żonglerka nie jest jego mocną stroną. Ze wstydu i żalu spływa błaznowi po policzku samotna łza.. Nie płacz, pajacu! Te piłeczki to tylko kropki 1x1, nie są prawdziwe!
Obrazek

Podsumowanie
Jest to fantastyczna figurka, rozweselająca swym uśmiechem każdą średniowieczną moc i wszystkie figurki systemowe. Najlepsze jest to, że figurka będzie dostepna w każdym sklepie za cene 1 impulsa, wiec nie trzeba się wypruwać na wielkie zestawy ani czekać na kalendarz adwentowy, aby ją zdobyć. Czapka jest urocza z tymi swoimi pomponikami, a ubranko rwie oko swoim przyjemnym zestawieniem czerwieni i bieli.
Biedny błazen cierpi chyba na dwubiegunowość, ale jego obustronna twarz jest neutralna płciowo i stylowo. Twarz sprawdza się więc świetnie jako twarz dowolnej figurki dowolnej epoki.
Co dziwne, z jakiegoś niewiadomego powodu, błazen nie jest dostępny w sprzedaży S@H na Stany Zjednoczone. Czyżby Europa spłatała Stanom błazeńskiego psikusa, jako zemstę za któreś bombardowanie?

Według mnie figurka zasługuje na conajmniej 4 gwiazdki/plusy/dzwoneczki z 5 możliwych. I z pewnoscia kupię więcej błazenków z biegiem czasu.

A sam błazen, po zbłaźnieniu sie na oczach widowni swoją porażką z żonglowaniem, przerzucił się na o wiele prostszą satysfakcję, mianowicie czirliding, czyli zagrzewanie walecznych rycków do boju swoimi pomponami!
Obrazek

Takie pompony, tylko ozdobione czerwoną farbą, zamiast niebieską, byłyby w sam raz dla błazna i cyrkowców, nie sądzicie?

Za
  • nowy, lepszy błazen z czapką
  • powszechnie dostępny jako impuls
  • dwustronna głowa, neutralna płciowo i epokowo, da się wykorzystać w dowolnej figurce
  • cywilny impuls w Castle, a nie znowu jakiś wojownik
  • piękne, średniowieczne ubranko biało-czerwone ze złotymi ozdobami
  • bardzo ładne połączenie klocków czerwonych i bialych
  • odrobina przydatnych klocków
Przeciw
  • nie mam nic przeciw błaznowi, tylko chciwość moja rośnie
  • więcej błazeńskiego dobytku by sie przydało, n.p. czerwono-biale pompony albo instrumenty
  • typowo impulsowa cena
  • najpiekniej byloby, gdyby podest na którym stoi blazen bylby wykaflowany ;)
(dziękuję Noriemu, ze pozwolił ciotce Leguminie zaistnieć z recką błazna :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-05, 11:47 przez lugomina, łącznie zmieniany 19 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

Zgadzam się, że kolory są lepsze (Bo polskie xD).
Mimo że zestaw jest ładny, czegoś mi w nim brakuje... Jakiegoś przedmiotu. Bo te "kulki" mnie nie satysfakcjonują... Pompony na przykład! W Polskich kolorach- to by było coś!

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

pompony dla blazna?

Mnie sie tam zestaw nie podoba ale widac ze sporo czasu nad figurka spedzili i im wyszla bardzo dobrze. i do tego brak bledow w nadruku.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Impuls bardzo fajny, zwłaszcza, że cywilny. Razem z poprzednim błaznem mogą już stworzyć trupę artystyczną. Poza fajną figurką z dwiema minami dostajemy też czerwone dachówki i trochę brązowych klocków. Jak na impuls to w sam raz.

Fioletowy

#5 Post autor: Fioletowy »

:D
Uroczo wygląda w naszych barwach narodowych, ale żeby stwierdzić który błazen jest ładniejszy, to bym musiał ich zobaczyć koło siebie :) Prócz błazna jest w tym mini zestawie parę fajnych klocków, jestem jak najbardziej na tak :D
Ciekawe czy Lego wyprodukuje kiedyś czerwono-czarną czapkę? Można by ją fajnie wykorzystać:
Obrazek
Żeby Joker się nie nudził ;)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Fioletowy pisze: Ciekawe czy Lego wyprodukuje kiedyś czerwono-czarną czapkę? Można by ją fajnie wykorzystać:
Obrazek
Żeby Joker się nie nudził ;)
Juz wyprodukowali! Wlasnie w serii czlowieka netoperka.
Pani bardzo rzadko spotykana Harley Quinn:
Obrazek
Wystapila tylko w jednym zestawie, gdzie tlucze Batmana wielkim mlotem!

Ta panna to trzeci blazen do kolekcji.. oczywiscie chodzi po kosmicznych cenach na BL. I ma zóltawe zeby! (mam jej twarz tylko).
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

lugomina pisze:oczywiscie chodzi po kosmicznych cenach na BL.
Mało zawału nie dostałem - od 43 do 116 zł!

Fioletowy

#8 Post autor: Fioletowy »

lugomina pisze:Juz wyprodukowali!
:O
Nie widziałem tej figurki. Fajnie wygląda :) Jakbyś miała czapeczkę, to resztę pewnie byś zastąpiła jakimiś zamiennikami, by stworzyć diaboliczną Quinn. Ale faktycznie, cena jest kosmiczna...

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

kurde piękne to jest. Zazdroszczę. I tyle ślicznych foteczeq ! :D

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#10 Post autor: Lipek79 »

A ja właśnie już zacząłem pisać recenzje tego zestawu, i chyba nie skończę bo lugomina zrobiła naprawdę w porządku recenzje. Najszybszy i najtańszy sposób dostania błazna :) Ja swojego kupiłem w pobliskich Niemczech bo u nas go jeszcze nie widziałem.
Mój uczy się żonglować:
Obrazek

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#11 Post autor: Miszel »

Ta panna to trzeci blazen do kolekcji.. oczywiscie chodzi po kosmicznych cenach na BL. I ma zóltawe zeby! (mam jej twarz tylko).
A ja mam całą resztę oprócz twarzy :( - może jakiś handelek wymienny, albo chciałabyś tą twarz sprzedać? Jak coś to na PW.
Figurka jest naprawdę bardzo ładna. Trzeba wypatrywać na horyzoncie tego impulsu w mądrej cenie to będzie komplet trzech różnych błaznów :)
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 19:11 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Fioletowy

#12 Post autor: Fioletowy »

Miszel pisze:A ja mam całą resztę oprócz twarzy
Teraz tak patrzę i mam wrażenie, że to dark red, nie mylę się? I czy to tylko tak światło się odbija, czy jest jakby polakierowana lakierem bezbarwnym?

Carrimon85
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-28, 01:08
Lokalizacja: Ostrzeszów

#13 Post autor: Carrimon85 »

Ja swojego zakupiłem za jedyne 12złoty i tak samo Wizarda też za 12 ogólnie dwa świetne zestawy.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#14 Post autor: Miszel »

To jest zwykły czerwony tylko w zestawieniu z czarnym sprawia takie wrażenie. A odbicie światła pewnie z lampy. Figurka kolorystycznie i materiałowo jest zwyczajna :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

Miszel pisze:A ja mam całą resztę oprócz twarzy :( - może jakiś handelek wymienny, albo chciałabyś tą twarz sprzedać? Jak coś to na PW.
Niestety, sama upolowalam twarz tej palaczki nalogowej na BL za niemala kase (jak na taki maciupki duperelek) i jest mi ona potrzebna do pewnej figurki, która kiedys zbuduje..
Ither pisze:kurde piękne to jest. Zazdroszczę. I tyle ślicznych foteczeq ! :D
Dziekuje, slicznosc mych foteczek jest sponsorowana przez odrobine swiatla i 2 szczypty fotoszopa.. oraz kilka podejsc ze starenkim aparatem (wrrr).
Ale czego tak zazdroscisz, Itheru drogi? Przeciez za chwile te impulsy uderza w kazdy sklepik w Polsce i bedziesz plywal kraulem w blaznach :)

EDYTA mówi: oszczedzilam biednemu RH pracy i dodalam polskie literki w recce :)
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 03:41 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ