[MOC] Mike`s Inn

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Mike`s Inn

#1 Post autor: Tisen »

Hej,

Może nie jest to do końca czysty MOC , a bardziej wykorzystanie LEGO do innych celów.

Ponieważ poza LEGO drugim naszym hobby jest zbieranie modeli w skali 1/18 postanowiłem połączyć i Lego i modele.

Model stacji oraz garażu ma służyć jako tło do zdjęć modeli . Dodatkowa mała obróbka w programach graficznych pozwala na uzyskanie fajnego efektu.
Postanowiłem stworzyć front baru, oraz fragment garażu. Oba elementy mają narzucone wymiary , przez półkę na której czekają na kolejne sesje fotograficzne . Dodatkowo zrobiłem prostą ścianę, by przy zdjęciach ułatwić sobie późniejsza pracę przy obróbce zdjęć.

Front dostał przeszklone szyby, dach, oraz dużą reklamę.Szyby są zrobione z elementów bram np. z remizy czy komisariatu. Garaż ma kilka butli, miejsc na opony oraz tłumik nad wjazdem.


Bar
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Garaż
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sesja zdjęciowa

ObrazekObrazekObrazek
Efekt finalny
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Edit:
Specjalnie dla Jerac`a FLICKR
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 16:03 przez Tisen, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Ściana frontowa nieskomplikowana, ale wygląda jakby nie była z klocków :) Z jakiego zestawu/ów pochodzą te okna? Szybki wyglądają jakby miały żaluzje. Daje to świetny efekt końcowy :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Tisen, na listość Boską, Allaszą, Buddy, oraz Bóstw Pomniejszych Wszelakich, dlaczego PHOTOBUCKET? Znam tylko jeden serwis wolniejszy od imageshack... zgadnij który...?

Wrzucaj na BSa. Albo flickra. Ale już!
(a jak wrzucisz, ten komentarz zostanie zastąpiony komentarzem odnośnie samej pracy.)
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 15:37 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Mr.Z »

Fioletowy pisze:Z jakiego zestawu/ów pochodzą te okna? Szybki wyglądają jakby miały żaluzje.
Tisen pisze:Szyby są zrobione z elementów bram np. z remizy czy komisariatu

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo fajny pomysł. Stacja świetna. Zdjęcia również ciekawe, no może niebo na fotce z muscle car'ami troszke mi nie podchodzi, ale to szczegół ;P

P. S. Matko jak ja bym chciał się mustangiem przejechać ;P To przez te twoje klimatyczne fotki mnie tak naszło.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 803
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#6 Post autor: Atros »

Fajny pomysł na tło dla modeli. Budynek na obrobionej fotce wygląda jak prawdziwy, dopiero po dokładnym przyjrzeniu widać elementy Lego.
Najbardziej podoba mi się ostatnia fota, ale podobnie jak przedmówcy nie podoba mi się taki duży kontrast nieba i chmur - wygląda jakoś przekombinowane

crises

#7 Post autor: crises »

Super pomysł i super zdjęcia. Że też Ci się chciało to wszystko wycinać.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#8 Post autor: Flymbex »

Powtórzę za Przedmówcami, świetne zdjęcia! gratulacje!
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 06:30 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#9 Post autor: Sorrow »

Z tego co się zorientowałam, budujecie od niedawna, więc przesyłam Wam wyrazy podziwu i zazdrości - ta praca ani trochę nie wygląda na MOCa początkującego AFOLa, co to niedawno wygrzebał się z Dark Age'u. Wszystko mi się podoba - i użycie części, i ogólny efekt (nawet przed obróbką) i amerykański klimat... Chapeau!:)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10 Post autor: Qworg »

W pierwszej chwili myślałem ze zdjęcia na dole służyły ci za wzór do budowy. Co prawda MOC nie w skali minifig ale niech zostanie Ci wybaczone bo wyszedł świetnie. Trochę szkoda że nie pokusiłeś się o wnętrze budynków, bo to co pokazałeś na zewnątrz aż krzyczy o równie ciekawe wnętrze.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Tisen »

dziękuje wszystkim za miłe słowa. Efekt jest jaki jest - ale tez żeby powstał spędziliśmy kilka nocy na segregacji klocków . Wszystkie zestawy zostały podzielone kolorami i rodzajami - dzięki temu dużo wygodniej się budowało.

Wnętrza nie robiliśmy bo nie było by i tak widać. Tu ewentualnie przydało by się więcej "ścian" by było mniej tego paskudnego wycinania.

ODPOWIEDZ