7950 Knights Duel Showdown

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#31 Post autor: Piterko »

Dla katapultowych malkontentów... szukacie dobrej katapulty?

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=7021-1

Ta była "najjjs" a smok jest tak wielki, że by zjadł tego ociężałego, opakowanego w metal i złote łańcuchy rycerza spod znaku smoka. Co za ironia xD (iron-ia?)

A tak... Kingdoms... każde Castle musi mieć taki właśnie set, gdzie jest:
- dwóch wojaków
- w ciul broni
- katapulta

Castle Fantasy era wyłamało się, dając konie ale nie dając katapulty :D

Co do recenzji:
Lugomino, jesteś bardzo konsekwentna w tym co piszesz, ale też niesamowicie ironiczna. Ubóstwiasz to co nowe, ale nie zauważasz też starego. Traktujesz Lego, jak ludzi: dzielisz na gorsze i lepsze. Sam nie lubię krytyki i bluzgam straszliwie, ale od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że trochę przesadzasz - Nurek dostaje kosza, lwy dostają w swój 26-letni kask po liftingu. Fajne jest to, że masz często porównania i przemyslenia, o których żaden facet by ni pomyślał.
W recenzjach ukazujesz, jak kapryśną kobietą jesteś, ale powoli przechodzisz na "Ciemną Stronę Mocy" - i pewnie niedługo ujrzymy w twoim wykonaniu reckę zestawu Technic (aha - technic nie technics - sam zrobiłem ten błąd dawno temu, nikt nie wyłapał xD)
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 13:42 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#32 Post autor: lugomina »

Piterko pisze: Lugomino, jesteś bardzo konsekwentna w tym co piszesz, ale też niesamowicie ironiczna. Ubóstwiasz to co nowe, ale nie zauważasz też starego. Traktujesz Lego, jak ludzi: dzielisz na gorsze i lepsze. Sam nie lubię krytyki i bluzgam straszliwie, ale od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że trochę przesadzasz - Nurek dostaje kosza, lwy dostają w swój 26-letni kask po liftingu.
Ee, pardon, ze co?
Nie rozumiem, czego Ty ode mnie chcesz - czy mam nie lubic nowych zestawów, które opisuje i wzdychac za jakimis starociami, które dawno zzólkly na cmentarzu dziejów?
Rozumiem, ze przykro Ci, bo nie dosc entuzjastycznie opisalam frakcje Lwia? Serio???
Za bardzo sie przejmujesz chyba.. identyfikujesz sie z tymi kawalkami plastiku czy co?
W tym zestawie rycerzyk lwi jest tylko zapchajdziura i to jego wlasna wina, ze jest smutny i brzydki :P Z kolei blazen Lwi bardzo mi sie podobal. I opisalam z radoscia frakcje Smoczych Rycerzy - co ja na to poradze, ze w tej edycji Smoki wygraly nad Lwami?
W recenzjach ukazujesz, jak kapryśną kobietą jesteś, ale powoli przechodzisz na "Ciemną Stronę Mocy" - i pewnie niedługo ujrzymy w twoim wykonaniu reckę zestawu Technic
[/quote]

I to wszystko wyczytales z mojej recenzji zestawu castlowego, który kupilam tylko dla helmu? :P
Nie wiem tez jak mam byc jednoczesnie kaprysna i konsekwetna.
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 15:53 przez lugomina, łącznie zmieniany 3 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#33 Post autor: zgrredek »

Nie wiem tez jak mam byc jednoczesnie kaprysna i konsekwetna.
To nie wiesz, że kobiety pełne są sprzeczności?

lordofdragonss

#34 Post autor: lordofdragonss »

No Lugominu, wymiatasz jak ten rycerzyk z garnczkiem!
I zgodzę się- gdyby smoczy dostał tarczę a biało-czerwony garnek- zestaw zasługiwał by na 5, a tak zostaje w moich oczach 4. Nowa łyzka do tyci-pulty jest naprawdę super!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#35 Post autor: Piterko »

Ech, kolejne nieporozumienie ^_^

Nie chodziło mi o utożsamianie się, tylko drobną przesadę z tymi minusami - owszem, wiem, że to takie żarty ale raz by wystarczyło ^_^ bo tak to wychodzi, że kratowany garnek na głowę jest czymś naprawdę złym, przesądzającym o wartości kupna. Mnie natomiast wkurza brak typowych zbroi, które w tym showdownie by się przydały (ze względu na brak koni).
I to bardziej ty, Lugomino utożsamiasz się z ludzikami :D Chodzi mi o to, że to powoli się przeradza w coś dziwnego, a nie powinno, coś poza żartami, które nawet dla freaków może się wydać dziwne.
A poza tym - jesteś przecież normalna, nie znam cię z widzenia, także nie mam prawa cię oceniać. Oceniam natomiast charakter recenzji i kogo kreujesz pisząc swoje posty. ( I wychodzi osoba dyskryminująca nurkujących w morzu ludzi xD Nie no kiepski żart )

Niemniej, masz rację: Brakuje drugiej tarczy, a sam rycerz lwa wydaje się być dosyć goły (bardziej mobilny?). Sama katapulta wygląda natomiast, jak biedniejsza wersja maszyny obronnej krasnali (tak, tej z piłami na przedzie). Naprawdę dwa konie z nowymi kropierzami były by lepsze... ale co my tu narzekamy - tyle części w nowym brązie + kolejna łycha a do tego masa, masa broni.

No i powiedziałbym "świetna recenzja" ale po tym co wcześniej odwaliłem chyba wyszło by to głupio.... świetna recenzja xD

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#36 Post autor: Kirysowaty »

Fioletowy pisze:Ale cena jest nie do przyjęcia! W życiu bym nie dał trzech dych za kilka nowych klocków, Lego powinno mieć umiar, co z tego że nowe klocki i ogólnie nowość? Za moich czasów zestawy tej wielkości (też nowości z nowymi klockami) kosztowały 20-25 zł...
Czy ktoś tu nie zauważył, że te zestawy oficjalnie mają być od sierpnia, a więcej buli z reguły ten, kto chce jak jakiś dzieciak juuuuż teeeeraz zaaaaraz... Zestaw normalnie będzie pewnie kosztował dokładnie tyle, co Cannon Battle (czyli ok. 24zł), a Prison Carriage tyle, co tratwa piracka.
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 22:13 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#37 Post autor: tobiasz »

Moim zdaniem jedyny ładny zestaw oprócz zamku i impulsów z serii Kingdoms jak na razie choć ceny są faktycznie dość wysokie, katapulta jest idealna, świetne figurki
vedder pisze:Przy okazji dorwałem już zamek 7946.
Ja też! - musiałem się pochwalić - i muszę powiedzieć że to jest dopiero świetny zestaw

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#38 Post autor: jurekn »

Kirysowaty pisze:Czy ktoś tu nie zauważył, że te zestawy oficjalnie mają być od sierpnia
To dlaczego są dostępne od ręki w Shop@Home?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#39 Post autor: Kirysowaty »

A skąd ja mam to wiedzieć? W naszym kraju mają być oficjalnie od sierpnia, tak jest zazwyczaj. A ja, będąc grzecznym dzieckiem, zamierzam cierpliwie zaczekać i kupić w dobrej cenie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#40 Post autor: Qworg »

lugomina pisze:czy ktoś zauważył, ze srebrny hełm lwiego rycerza nie jest garnczkowy i też go to oburza?
Rzecz skandaliczna!!! Tylko... kurcze.... i tak to kupie....
Drugiej tarczy faktycznie trochę brakuje. A wysoka cena pewnie dość szybko spadnie to dwudziestu kilku złotych, więc bym tak nie narzekał ( tak jak kusza z fantasy era).
Fajna recka, miło się czyta.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ