[MOC] Bufory końcowe

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Bufory końcowe

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Zastanawiałem się, jakie będą pasować do Lux-Torpedy, lecz w końcu zdecydowałem postawić ją na 'otwartym' torze.
Ale przeglądając zdjęcia tychże spodobały mi się, nie były trudne do zbudowania, więc oto są: konstrukcji stalowej, drewniano-kamiennej i betonowy. Może ktoś skorzysta z pomysłów.

Stalowy:
Obrazek Obrazek
Drewniano-kamienny:
Obrazek Obrazek
Betonowy:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-07-01, 03:21 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Drewniany i betonowy w ogóle do mnie nie przemawiają. są zbyt ciężkie :)

Za to stalowy jest genialny. Jedyne co bym zmienił to te tylne elementy kratownicy w kształcie litery V zsunąłbym nieco niżej.
Ostatnio zmieniony 2010-07-02, 06:13 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Fistach pisze:Drewniany i betonowy w ogóle do mnie nie przemawiają. są zbyt ciężkie :)

Za to stalowy jest genialny. Jedyne co bym zmienił to te tylne elementy kratownicy w kształcie litery V zsunąłbym nieco niżej.
Zdumiewające, ale muszę się zgodzić. Te dwa ostatnie jakieś dziwne i nijakie co pocieszające, że nie wszystko robisz ładnie :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze:Te dwa ostatnie jakieś dziwne i nijakie
Protestuję!
Ten środkowy ewidentnie przypomina mi takie coś co kiedyś miałem w rączkach, pochodzące z kolejek TT bodajże.
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Ależ ja nie napisałem, że to czegoś nie przypomina i że nie miałeś tego w ręku, tylko, że mi się nie podoba :D
To może być najpiękniejszy i najlepiej odwzorowany bufor w historii Lego. Jest jednak brzydki.

Volans

#6 Post autor: Volans »

Pierwsze dwa są super i jak najbardziej realistyczne, trzeci jakiś taki... nieociosany ;) Niby przypomina blok betonu, ale po prostu jest nieładny.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

Wszystkie są pinkne! Ostatni najlepszy, bo nietypowy, przypomina skałę, co jeszcze bardziej zdumiewa, bo pierwszy raz widzę coś takiego. Może gdybyś dodał trochę zielonego do skały, wyszło by lepiej - jakaś imitacja mchu, czy czegoś podobnego.
Ostatnio zmieniony 2010-07-02, 09:18 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

No ze zdjęć je robiłem, nie z głowy. A wariantów jest tysiące.
Te odeskowane 'kostki' były kiedyś popularne w kolejkach elektrycznych, to chyba stary niemiecki standard.
Obrazek
W Polsce ich chyba nie widziałem. U nas najczęściej spotyka się chyba właśnie różne warianty stalowych. Betonowy też ze zdjęcia - po prostu kloc, co można zrobić w Lego z betonowym klocem ? :)
Może gdybyś dodał trochę zielonego do skały
Nie dokładałem zielska ani nic, bo chodziło mi o pokazanie samej konstrukcji buforów. Jak je kiedyś w coś wmontuję, wtedy zarosną :)
\/1 ______________

Fioletowy

#9 Post autor: Fioletowy »

Betonowy mi się nie podoba, drewniano-kamienny niezły, ale za to stalowy jest rewelacyjny. 10/10

ODPOWIEDZ