10211 Grand Emporium

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

No dobra. Dwukierunkowe schody ruchome to dla mnie absolutna nowość, a słyszałem już przecież nawet o podrabianych ruchomych schodach w chińskich sklepach - czyli takie coś co z zewnątrz wygląda jak schody ruchome, z tą szybą i gumowatą czarną rurką na górze, a w środku zwykłe schody. Jak to chińczycy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

Na Przystankach metro w Kolonii sa tez takie co sie zatrzymuja i dpoero jak wejdziesz na plyte przed nimi zaczynaja jechac. I tez zalez gdzie na nia wleziesz, u gory czy w dole.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
LvR
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-29, 21:56
Lokalizacja: k/Zielona Góra
brickshelf: LvR

 

#18 Post autor: LvR »

Jerac pisze:...bo nie potrzeba do tego niczego więcej niż czasu.
Jerac pisze:Przymierzałem się do recenzji tego zestawu z 5 razy i za każdym razem dochodziłem do wniosku że jest on zwyczajnie... nudny...
Chęci jednak też trzeba mieć :P

Wedle mnie recka jest zjadliwa, dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy o których pewnie zaraz zapomnę jednak brak mi fotki z klockami które zostają jako gratisy... obiektywności i minusów...


Odkąd oglądam dzieła Krisa, Zgrredka, Ciamka i innych (kolejność i zbieżność przypadkowa) to nie widzę nic ciekawego w fabrycznych zestawach....nuda, badziew i brak polotu.
2 lata, 2 miechy i oddadzą...

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#19 Post autor: Sorrow »

Rozumiem Hezara - gdybym pisała szczegółowe recenzje (pełne dobrych zdjęć z poszczególnych etapów budowy, z wyeksponowanymi detalami itd.), też bym kręciła nosem na tę recenzję;)

A teraz ja pomarudzę. Nie wstawiasz przecinków między zdaniami podrzędnymi i nadrzędnymi. O, tu jest ściągawka - http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629769.
I błagam, nie stawiaj spacji przed przecinkiem.
Ja wiem, że na co dzień o przecinkach nie chce się pamiętać, ale recenzję warto dopracować również pod kątem interpunkcji. Tak jak wypracowanie. Ech, poczułam się jak belfer:P

kris kelvin

#20 Post autor: kris kelvin »

Recenzja nie taka zła, a już na pewno nie tragiczna. Jedyne co mnie drażni to zdjęcia nie na białym tle. Po prostu nie lubię. Starczą dwa duże kartony białego papieru czy tektury i będzie dużo lepiej. Co do ilości zdjęć, to już z dwojga złego wolę zdjęć mniej niż recenzję z tysiącem zdjęć.

Sam zestaw bardzo mi się podoba, po lekkim rozczarowaniu Fire Brigade ten jest naprawdę świetny. Architektonicznie i kolorystycznie. Szkoda tylko, że tan a nie dark tan, ale cóż.
No i jak się komuś nie podobają budynki to faktycznie może być nudny. Jak to budynek, ściany, okna, drzwi i dach.
LvR pisze: Odkąd oglądam dzieła Krisa, Zgrredka, Ciamka i innych (kolejność i zbieżność przypadkowa) to nie widzę nic ciekawego w fabrycznych zestawach....nuda, badziew i brak polotu.
No nie przesadzajmy. Po pierwsze, nie ma co porównywać konstrukcji AFOL-i z zestawami lego. Nie można mieć pretensji, że ktoś miał zaprojektować fiata Punto i go zaprojektował a nie wyszło mu Ferrari. Afol sobie bierze jakie chce klocki, w jakiej chce ilości, w jakich chce kolorach i może dłubać co mu w duszy gra. A tu zawsze jest jakiś limit i ilościowy i cenowy. Toż przecież Lego spokojnie mogłoby zrobić taki kościół jak Zgredek i pewnie zrobiliby to jeszcze lepiej (no może nie lepiej :). Pewnie ludzie by cmokali z zachwytu jakby zobaczyli pierwsze przecieki zdjęć, a potem by przyszło wielkie rozczarowanie jakby cena była ze 400 dolców.

Ja tylko mam nadzieję, że seria Modular jeszcze przetrwa kilka sezonów bo to dla mnie najlepsza seria lego. Moglibyście tylko Zumbi czasem wypuścić jakiś taki mniejszy zestaw jak Market Street. Nie za 150 a za 90 dolców. Tamten był wspaniały.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#21 Post autor: Hezar »

mam propozycje - może napisz swoją?
Jerac pisze:No ale Hezar, po takim wyzwaniu, wręcz powinien stworzyć własną recenzję.
Gdyby nie ogromnych rozmiarów dziura budżetowa, już dawno kupiłbym ten zestaw i napisał jego recenzję, niestety nie zawsze - jeżeli chodzi o finanse - układa nam się tak, jak byśmy sobie tego życzyli.
Conrack AFOL PL pisze:nie włożyłem w recenzję masy czasu - po prostu go nie mam
Lepiej nie napisać recenzji w ogóle, niż publikować coś skleconego naprędce. Jak życie pokazuje, zazwyczaj takie opisy w znacznym stopniu odbiegają od ideału.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#22 Post autor: nori »

Recenzję czyta się dobrze, choć jej stylistyka woła o pomstę do nieba - facet w wieku 23 lat (a że dziś są Twoje urodziny - wszystkiego najlepszego i uzbierania całego kompletu kamieniczek życzę) a znaki interpunkcyjne wstawia wg nieokreślonego klucza. Szkoda też że nie wspomniałeś o wielu ciekawostkach które ten zestaw zawiera (choćby szybki).

Zdjęcia niestety strasznie niewyraźne i ciemne - polecam też zapoznać się z regulaminem jeżeli chodzi o rozmiar - nagminnie go pod tym kątem łamiesz. Do tego naprawdę nie można skorzystać z normalnych serwerów na których składuje się zdjęcia? Twoja pierwsza recenzja w tym momencie świeci pustkami - zdjęcia wyparowały.

Wielka szkoda, że jednak nie poświęciłeś opisowi choć trochę więcej cennego czasu - jest tego naprawdę wart.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#23 Post autor: wx45 »

A mi się recenzja podobała. Nie jest idealna ale również nie taka najgorsza żeby ją tak ostro krytykować. Chociaż jeśli mam być szczery to piszę tak tylko dlatego, że nie jestem jakimś wielkim fanem budynków z lego. Gdybyś tak napisał recenzję o jakimś modelu z serii Space to nie zostawiłbym na niej suchej nitki.
A z przecinkami sam mam problem i wiek tu akurat chyba nie gra roli.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#24 Post autor: nori »

wx45 pisze:A z przecinkami sam mam problem i wiek tu akurat chyba nie gra roli.
Większość osób ma problem z przecinkami, w tym gronie ja też jestem. Ale brak czy nadmiar przecinków jeszcze można przeboleć, o ile nie zaburza to szyku i sensu zdania.
Natomiast takie kwiatki jak:
Conrack AFOL PL pisze: ( nazwę,numer
szatę graficzną . Otwierane
tekturka ( szkoda ,że bez
pięć: Kasjerka ( sprzedawczyni) , cleaner ( myjący okna) ,dwóch
przyznać ,że miałem
itd - to po prostu brak szacunku dla czytelnika.

Proponuję koniec dyskusji o tym komu się recenzja podoba a komu nie, mam nadzieję że Conrack AFOL PL łaskawie znajdzie chwilę czasu by popoprawiać błędy.

Dyskutujmy o modelu - jest tego wart!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#25 Post autor: lugomina »

Przepraszam, ale jeszcze dopisze - recenzja jest po prostu bardzo uboga, brakuje w niej pelno rzeczy - chociazby oficjalnej fotki, linka do spisu czesci, dobrych i wyraznych fotek modelu z najrózniejszych stron, oraz lepszych fotek kazdego modulu, a takze szczególowego omówienia i pokazania z bliska wszystkich ciekawych i nowych klocków, a takze figurek. Niestety, duzy model i ekskluzywny, wiec trzeba nakarmic nas duza iloscia pieknych zdjec!
Polecam Conrackowi poczytanie Poradnika recenzenta napisanego przez Hipopotama, jest tam takze gotowy szablon do przeklejenia, gdzie wszystkie te upierdliwosci sa wymienione.

O samym modelu trudno mi cos napisac, bo wiele go Conrack nie pokazal ;) A poza tym mnie takie kwadratowe budynki nie wzruszaja, oryginal GE tez nie. Tylko podoba mi sie ilosc klocków tan :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-10, 16:55 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Kaczor

#26 Post autor: Kaczor »

Do recenzji na Eurobricks "nieco" jej brakuje ;)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#27 Post autor: Piterko »

Zwłaszcza brakuje komentarza do tego shota:
Obrazek
Ten facet z tyłu wcześniej był w samych majtkach, także....

ODPOWIEDZ