4481 Hailfire Droid (2003)

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

4481 Hailfire Droid (2003)

#1 Post autor: V1 »

4481 - Hailfire Droid

Obrazek Obrazek

2003

Klocków: 681

Lista klocków: [ Bricklink ]
Instrukcja: [ cache.lego.com/.../4206858.pdf (12.8MB) ]
[ Bricklink ]
[ Peeron ]
[ Brickset ]
[ Allegro ]


Oryginał

Oto zła, dwukołowa, bezlitosna maszyna do zabijania z filmu Star Wars II - Attack Of The Clones. W filmie nazywała się "IG-227 Hailfire-class Droid Tank":
Obrazek


Pudło

Duże, ale nie za duże, wystarczająco sztywne. Koła są pakowane w osobne pudełeczko.
Obrazek


Instrukcja

Jedna gruba, kolorowa książeczka.
Obrazek Obrazek


Klocki

Wśród klocków znajdują się przede wszystkim 2 wielkie koła z zębami wewnątrz (wystąpiły tylko w tym zestawie i są rzadkim elementem). Liczba zębów: 170, jeśli dobrze policzyłem. Wraz z najmniejszą, 8-zębową zębatką daje przełożenie ok. 1:21 (o ile da się tego koła w ogóle użyć w przekładniach, nie licząc obrotnic do dźwigów) !
Poza tym m.in. 13 czarnych zatyczek i 4 małe, czarne gumki.
Kilka nieistotnych technicznych klocków zapasowych.
Stare odcienie kolorów: brown (dużo liftarmów, kilka paneli), light gray (łączniki), pearl light gray (liftarmy, parę bionikli, łączniki), dark gray (koła).


Model

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Maszynę z filmu przypomina w ogólnym zarysie, na tyle, na ile model technic może przypominać cokolwiek.
Funkcjonalność praktycznie zerowa - koła się kręcą, a pod podwoziem znajduje się działko wysuwane na gumkach za pomocą dźwigienki ukrytej z tyłu.
A można by było zrobić np. obracane i podnoszone baterie pocisków, otwieraną pokrywę kadłuba, czy jakiś mechanizm strzelający.
Koła są sprytnie zamocowane - opierają się na zębatkach 8 i 16-zębowych, zaś po wycięciach z boku są prowadzone przez piny.

Gotowy model da się w miarę łatwo rozmontować na kilka segmentów, które bez problemu mieszczą się w pudełku.


Plusy

- Oryginalność samego pojazdu
- Wielkie koła (jeśli ktoś potrzebuje)


Minusy

- za mało ruchomych podzespołów
- poza wielkimi kołami bardzo niewiele przydatnych klocków
- chyba też cena...


Zdecydowałem się na zakup tylko dlatego, że odbiór był w W-wie i mogłem najpierw sprawdzić stan. Wygląda na to, że nikt nigdy się nim nie bawił !
Kurz, który widać na zbliżeniach kół, to świeżutki kurz z mojej podłogi i prześcieradła :)))
Stał u pewnego (o dobrych parę lat starszego ode mnie) pana złożony, a do sprzedaży został rozmontowany na kilka podzespołów - nie składałem tego modelu, jak kupiłem, tak stoi. Nic mu nie brakuje. Instrukcja idealna, pudło OK, klocki (stare odcienie: brown / dark gray / light gray / pearl light gray) w doskonałym stanie, absolutnie żadnych śladów używania. Gdzieniegdzie, w najgłębszych zakamarkach można się dopatrzyć jakiegoś zakurzenia, ale naprawdę śladowe ilości.
Ma kilkanaście czarnych zatyczek technicowych, które pewnie zaraz wymontuję, bo nie sądzę, żeby jakieś inne klocki z niego mogły mi się przydać :)




Gdzie do k... jest moja recenzja ATAT nad którą się męczyłem całą noc!??!?! Była tu!!!!
Edit: tak, znalazłem, ale jaki w tym sens? Miało być tak że może być kilka recenzji jednego zestawu.
Ostatnio zmieniony 2010-08-02, 21:11 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: 4481 - Hailfire Droid - 2003

#2 Post autor: Aragorn »

V1 pisze: Gdzie do k... jest moja recenzja ATAT nad którą się męczyłem całą noc!??!?! Była tu!!!!
Została dołączona do recenzji użytkownika sszaki.
Ostatnio zmieniony 2010-08-02, 21:11 przez Aragorn, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#3 Post autor: rh »

V1, jeden Twój pomysł mi się bardzo podoba - link do instrukcji. Taka nowość dla mnie, a w sumie przydatna ... no o ile nie zabije przeglądarki ;)

Zestaw ... paskudne, szkaradne, po prostu technic ;) a do tego SW ...
Ostatnio zmieniony 2010-08-02, 21:08 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ