8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#271 Post autor: Rotmistrz »

Koparkę składałem uważnie dokładnie sprawdzając każdy krok w instrukcji. Ale być może faktycznie gdzieś wkradł się jakiś drobny błąd. Jeśli chodzi o powtórne złożenie modelu, to szczerze mówiąc średnio podoba mi się koparka i raczej nie będę jej składał ponownie.

Akar_Zaephyr

#272 Post autor: Akar_Zaephyr »

Moje odczucie było podobne - model A, coś pięknego, model B - jeszcze lepiej. Uważam że jeśli chodzi o radochę to model B daje jej więcej co mnie nieco zdziwiło bo w końcu koparka działa całkiem dobrze, jak na konstrukcję z tak wielu ruchomych części. No i model B zużył może połowę części...

Trochę zawiodłem się jeśli chodzi o prędkość koparki (wiadomo jednak że jej główną funkcją nie ma być szybkie przemieszczanie się), bujanie superstruktury podczas jazdy czy fakt że podczas obracania jej (superstruktury) gąsienice również potrafiły zacząć lekko skręcać.

Mimo tych wad jednak jestem bardzo zadowolony z zakupu. Ten model to świetne źródło wielu interesujących części, przede wszystkim PF. Za taką cenę dostaje się mnóstwo fajnych rzeczy i śmiem twierdzić że to bardzo dobra okazja o ile zakup sam w sobie nie należy do najtańszych, o tyle stosunek what you get / what you pay jest bardzo dobry.

Pominę już kwestię powstawania konstrukcji bo ktokolwiek wymyślił tak zwartą i skomplikowaną maszynę ma niezły łeb na karku. Szacuken!

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#273 Post autor: macaron »

Dorzucę moje 5 groszy do tematu.
Wczoraj zakupiłem nówkę koparę (nareszcie!) i po wysypaniu zawartości z woreczków mile mnie wszystko zaskoczyło! Mianowicie wszystkie możliwe elementy, które zyskały nową wersję (wzmocnienia, zmiany konstrukcji itp) były u mnie w zestawie właśnie w nowej wersji! Nie wiem czy to już od jakiegoś czasu występuje, ale mi się taka kopia trafiła. Siłowniki są z przełomu luty/marzec 2012 (10x2), wieże IR są w wersji V2 (nadruk na przedzie), zębatki z16 też wzmocnione tegoroczne, lifty trójkątne przycięte, zębatki do skrzyni biegów gładkie. Zauważyłem też (w porównaniu z 8052), że włącznik bboxa chodzi dużo luźniej w koparce - nie wiem czy to nowsze wydanie, ale wypada to na plus (przynajmniej dla mnie).
Ogólnie jestem pod niesamowitym wrażeniem wielkości, działania, bawialności. Warto było zbierać kasiorkę i ją kupić :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-15, 02:14 przez macaron, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#274 Post autor: Innos »

macaron pisze:Mianowicie wszystkie możliwe elementy, które zyskały nową wersję (wzmocnienia, zmiany konstrukcji itp) były u mnie w zestawie właśnie w nowej wersji!
Ciekawa sprawa, że dość już "stary" model jest na bieżąco aktualizowany, też byłbym zaskoczony (pozytywnie oczywiście). A gdzie kupowałeś, w jakimś małym sklepie, a może Toys'R'Us? Bo podejrzewam, że w wielu sklepach, szczególnie tych droższych, zalegają raczej modele produkowane wcześniej niż w tym roku (stąd sugestia TRU, gdzie dużo starsze egzemplarze niż produkowane w tym roku raczej się nie trafią) a w razie czego miło by było trafić na taką najnowszą wersję (co prawda jeden egzemplarz mam, ale pewnie przyjdzie czas wyprzedaży, kiedy sklepy zaczną się tego zestawu ostatecznie pozbywać, więc przy konkretnej przecenie warto byłoby złapać kolejny).
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#275 Post autor: macaron »

Innos pisze:A gdzie kupowałeś
Allegro ;) Najtańszy jaki jest aktualnie :)
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

kapalek
Posty: 10
Rejestracja: 2009-02-25, 11:13
Lokalizacja: wielkopolska

#276 Post autor: kapalek »

Podaj dokładne namiary na sprzedawcę.
Ostatnio zmieniony 2012-08-16, 08:30 przez kapalek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#277 Post autor: angelz »

A na pudle jest gdzieś informacja, że zestaw posiada nowe elementy? Czy trzeba po dacie produkcji rozpoznawać? Bo obawiam się, że nawet u tego samego sprzedawcy mogą się trafić i stare i nowe, wysyłając wziął pierwszy lepszy ze stosu i akurat dobrze trafiłeś.

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#278 Post autor: judam »

Ja tez kupiłem sobie nowy zestawik wczoraj. Siłowniki 46x1 ale wierze ir bez napisów. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę czy to wersja z poprawkami. Jeszcze leży w kartoniku w częściach nie zabrałem się jeszcze za budowanie.
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#279 Post autor: Filus »

judam pisze:Ja tez kupiłem sobie nowy zestawik wczoraj. Siłowniki 46x1 ale wierze ir bez napisów. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę czy to wersja z poprawkami. Jeszcze leży w kartoniku w częściach nie zabrałem się jeszcze za budowanie.
Wieże. Poza IR i siłownikami z tego, co wyczytałem od innych jeszcze zębatki z16 mogą być nowe. Różni się to następująco:
- stare z16:
Obrazek

- nowe z16:
Obrazek

Akar_Zaephyr

#280 Post autor: Akar_Zaephyr »

W takim razie ja mam stare z16... Mogę je na nowe wymienić?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#281 Post autor: 3dom »

Z16 od skrzyni biegow tez moga byc stare (po lewej) lub nowe (po prawej):

Obrazek Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Akar_Zaephyr

#282 Post autor: Akar_Zaephyr »

Kurka, a te mam nowe... Muszę dokładnie zerknąć w domu bo chyba coś mi się kiełbasi...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#283 Post autor: M_longer »

Akar_Zaephyr pisze:Mogę je na nowe wymienić?
Nie, bo z Twoimi jest wszystko OK. Mógłbyś je wymienić, gdyby były na przykład źle odlane.

Akar_Zaephyr

#284 Post autor: Akar_Zaephyr »

Dzięki, M_longer, myślałem że z nimi było podobnie jak z wymianą starych LA na nowe.

Awatar użytkownika
judam
Posty: 508
Rejestracja: 2012-08-09, 12:46
Lokalizacja: Wolsztyn
brickshelf: judam
Kontakt:

 

#285 Post autor: judam »

zębatki nowe siłowniki nowe ale ir stare chyba bo wg foli 4581960. Ale jeszcze mnie ciekawi jedna rzecz. Na początku tematu można wyczytać iż w 2010 roku na allegro zestaw ten można było już dostać za niewiele ponad 600 zł a teraz dwa lata później jak kupiłem z odbiorem osobistym w poznaniu za 609. Więc przez dwa lata cena się zmieniła tylko nieznacznie ?
Zapraszam do mojego sklepu. JuDam Store www.bricks.love

ODPOWIEDZ