8043 Motorized Excavator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
jerryp
Posty: 226
Rejestracja: 2011-01-16, 18:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: jerryp

 

#256 Post autor: jerryp »

Z tego co pamiętam to zostawała jakaś drobnica piny, bushe i ich połówki, nic grubszego. Co to znaczy opcja alternatywnej ładowarki?

Edit: literówka
Ostatnio zmieniony 2012-01-12, 09:17 przez jerryp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#257 Post autor: Sariel »

http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8043-1
Dół strony, część "Extra Parts".

Owca

#258 Post autor: Owca »

Jerryp: Alternatywna ładowarka to z pewnością "Tracked loader", po prostu model alternatywny (spotkałem się też z nazwą "B-model")

Jeżeli chodzi o częsci zapasowe, to mnie po zbudowaniu koparki zabrakło 2 szt. czarnych łączników (zowiecie je tutaj pinami) i pilot łączyłem na coś takiego: Krótki szary pin , ok 4-5 sztuk, poza tym kolejną różnicą z listą z BrickLink która się mnie ostała do płaska zębatka 12z.

piotrpki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-11, 20:16
Lokalizacja: warszawa

#259 Post autor: piotrpki »

Nawiązując do rozważań zakupu i pytań kilu osób w wątku, dodam własną opinię.
Zestaw warto mieć pod warunkiem, że nie jako pierwszy i jedyny, jest wyjątkowy, ale...

kompletny przerost treści nad formą, milion zębatek, co się nawet potrafią na jednej ośce niezależnie od siebie kręcić,
ośki, trybiki, siłowniki są ilościowo połową części w pudełkuObrazek .
efekt końcowy poniżej oczekiwań, ot zwykła koparka, którą nie można wykopać głębokiego dołu,
ramię przed łyżką jest za krótkie.
W porównaniu z Buldożerem 8275, którego efekt końcowy budowania przerasta oczekiwania. 8043 wypada słabiutko.
Przymierzając przyjemnością składania z 8285, pomijając brak elektryki (wielki Tow Truck) mimo jego niedopracowanej instrukcji, co tu jest wręcz przyjemne we własnej inicjatywie,
jego rozmiarami i możliwością ruchomych opcji...
Koparka ma tylko zginane w paru miejscach ramię i klasyczne przemieszczanie i skrzypiące/wolno jadące gąsienice.
Projektantom Lego zaczyna brakować wyobraźni, kolejne skomplikowane modele wychodzą "puste" Obrazek bez duszy, przekombinowane.

Jetboy

#260 Post autor: Jetboy »

piotrpki pisze:Nawiązując do rozważań zakupu i pytań kilu osób w wątku, dodam własną opinię.
Zestaw warto mieć pod warunkiem, że nie jako pierwszy i jedyny, jest wyjątkowy, ale...
Zdecydowanie nie warto żeby to był jedyny zestaw Technic, tu się zgodzę. Jeśli ktoś już ma dużo PF, albo zmotoryzowanego buldożera, tak jak Ty, to 8043 w istocie może się nie wydawać aż tak atrakcyjny, ale jak najbardziej to dobry wybór na pierwszy zestaw. Nie tylko sam w sobie jest bardzo fajny, ale dzięki niemu można zmotoryzować każdy następny zestaw jaki się kupi i to właśnie jest jego największy atut.

Dwa piloty i 4 silniczki plus koła z innych zestawów, pozwalają zbudowac dwa modele zdalnie sterowane i można się już scigać małymi samochodami. Zabawa z PF zmotywowała mnie do zakupu dodatkowych silników XL i kolejnych zestawów i teraz mogę zrobić już całkiem sporo.

Jestem bardzo zadowolony, że to był mój pierwszy Technic. Chociaż na pierwszy zakup znacznie lepiej będzie się nadawał zdalnie sterowany samochód, który wyjdzie w lecie 2012, ale póki co z zestawów bezproblemowo dostępnych, 8043 jest moim zdaniem jak najbardziej godny polecenia na początek.
Ostatnio zmieniony 2012-01-21, 13:06 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#261 Post autor: TT »

Mam ciekawy przypadek z tym zestawem.
Zestaw nowy, kupiony bezpośrednio z Czeskiego magazynu LEGO ok. 1-2 tygodnie temu.
Pudło w stanie idealnym. A w środku takie cudo:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Generalnie te elementy są mocne - upadek z biurka takich uszkodzeń nie powoduje. Wygląda jakby go wózek widłowy rozjechał. Dziwne, że przeszło to przez kontrolę jakości.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#262 Post autor: 3dom »

Może dostaniesz darmowy breloczek przy okazji reklamacji? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#263 Post autor: Innos »

Wizualnie masakra, ale może działa ten pilot, sprawdzałeś? ;)
A swoją drogą, jak już o takich wpadkach fabryk, to ja ostatnio w nowym 8043 trafiłem na niedorobione soft axle, niby nic tak poważnego, jak poturbowany pilot, ale jednak irytujące. A wygląda to tak:
Obrazek
Ktoś już miał takie coś może? Tak z ciekawości pytam, bo do Customer Service tak czy inaczej już to zgłosiłem.

kris kelvin

#264 Post autor: kris kelvin »

He he he...
Przecież u was dziura na dziurze to codzienność. Jakiś Czech postanowił zrobić specjalnie dla Ciebie pilota z dziurą.
Biały kruk!!!

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#265 Post autor: Rotmistrz »

Przepraszam, że odkopię temat. Niedawno nabyłem 8043 i jest to mój pierwszy kontakt z Power Functions i mam pewien problem ze środkowym siłownikiem. Mianowicie, gdy się wysuwa wszystko działa płynie, ale przy ruchu powrotnym, silnik wyraźnie się meczy i wydaje odgłosy jakby miał się zaraz zatrzymać. Pozostałe siłowniki działają poprawnie, z wyjątkiem środkowego. Trochę mnie to zaniepokoiło, dlatego chciałbym się spytać. Czy jest to normalna przypadłość zestawu, czy z moim siłownikiem/silnikiem jest coś nie tak ?

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#266 Post autor: stpman »

Zamień ze sobą siłowniki, jeśli nadal środkowy działa źle to znaczy, że siłowniki masz sprawne, a być może coś źle zbudowałeś. Zresztą ten zestaw miał coś w stylu Service Pack, poczytaj w temacie i na forum.
Ride Your Way!

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#267 Post autor: Rotmistrz »

Czytałem wcześniej o problemach z pierwszą serią. Mój zestaw jest nowy z poprawionymi siłownikami ( nr. 4638508 na woreczkach ). Próbowałem już zamiany siłowników i niestety efekt jest ten sam.

rasch22

#268 Post autor: rasch22 »

taka mała drobna rada;

Rozłóż i zbuduj od nowa, tylko że tym razem uważnie patrz na instrukcje ;)

waldi83
Posty: 5
Rejestracja: 2012-08-02, 10:01
Lokalizacja: podbeskidzie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#269 Post autor: waldi83 »

Moje doświadczenie koparkowe to: pierwszy raz złożona=szał, złożony model B= dużo szału, złożona ponownie koparka-coś nie tak i nie ma szału, złożony ponownie B= szał comeback :)
Ps. jesli coś źle działa to sprawdź dwa razy czy wszystko jest ok, bo ma śmigać jak złoto :)

Ps2. te odgłosy to chyba z przeniesienia napędu, miałem podobnie przy drugim składaniu koparki, siłownik będzie ok :)
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 00:21 przez waldi83, łącznie zmieniany 1 raz.
8043, 8110, 8047, 8052, 8066, 8067, 8068, 8408, 8453, 9390, 9391, 9392 :)

rasch22

#270 Post autor: rasch22 »

W sumie koparkę składałem 4 razy z czego dwa razy nie ustrzegłem się błędu, jeden pin zębatka lub ich brak w odpowiednim miejscu skutkuje różnymi zachowaniami mechanizmów.
Ostatnio zmieniony 2012-08-07, 07:55 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ