Boss 302

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
chiefie

Boss 302

#1 Post autor: chiefie »

Kolejny moj MOC, tym razem troche wiekszy, i troszke spedzilem nad nim czasu, niestety nie osiagnołem zamierzonego celu i nie do konca jestem zadowolony z efektu, ale od poczatku:
Moim ulubionym samochodem ktory mi się zawsze moarzy jest Mustang Boss 302 z 1969, tak wiec postanowiłem go odwzorowac w lego, zdecydowałem się jednak na jego pozniejsza wersje bo z 1970, gdyz uwazalem, ze bedzie mniej problemow z "przodem", niestety pomylilem sie i było ciezej, ale postanowilem juz ciagnac to co zaczolem, dalsza budowa byla jeszcze bardziej klopotliwa, a z kazdym klockiem coraz bardziej meczaca, gdy doszedlem do dzwi stwierdzilem ze wybralem zbyt wielka skale i napewno braknie mi klockow, to tez oszczedzalem na kazdym z nich, nie wiem jakim cudem mi starczylo, ale gdy skonczylem prace w domu nie zostal ani jeden czerwony brick, ktory mogl by w jaki kolwiek sposob przydac sie w tym modelu. Tak wiec jak sie domyslacie auto przez cala budowe bylo bardzo kruche i niemal przy kazdej prubie poprawki/docisnieciu klocka itp. cos odpadalo, co moglo doprowadzic do bialej goraczki, dopiero pod koniec udalo mi sie wzmocnic caly pojazd by mozna nim swobodnie operowac. Przez te wszystkie przeszkody losu auto wyglada jak wyglada, czyli nie najlepiej, a moglo o wiele, niestety moim usprawiedliwieniem jest to, ze poprostu nie mialem na tyle specjalistycznych klockow wlasciwie nie zostalo mi nic jak wspominalem. Auto w zasadzie nie ma zadnych bayerow, ma poprostu stac i wygladac, jedyne co mozna by nazwac bayerem to wnetrze ktore rowniez nie jest jakies wybitne.

Pozatym stwierdzilem, ze musze mocno popracowac nat fotografia, bo jak narazie nienajlepiej to wychodzi.

A wiec ja juz sobie troche ponazekalem, teraz i wy mozecie, a moze padna jakies sowa otuchy ; p

Boss 302

Dr@GuN

#2 Post autor: Dr@GuN »

co on taki wšziutki , mustangi sš szerokie jak diabli , kiedyœ nawet jechałem takim to nie można sie było wyrobić na ulicy , pozatym moc całkiem fajny...

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#3 Post autor: TT »

Naprawde dobry MOC! Czekam na następne.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

mysle, ze zbyt krytycznie podchodzisz do tego co zrobiles. oczywiscie idealnie by bylo, gdyby model mial otwierane klapy, atrape silnika i sterowanie z kierownicy, ale jesli chodzi o to co jest:

- bardzo schludnie dobrana kolorystyka, moze gdyby fele byly biale a nie zolte... :) jesli maja byc zolte a ja walnalem glupote, to przepraszam :)
- wg mojej skromnej osoby profil przodu i w ogole sylwetki jest super - stara, dobra technika, study na wierzchu, widac z czego to zrobione, wielki plus jak dla mnie
- byc moze tyl wyszedl nieco za wysoko, wyglada tak jak 5571 w oryginale - zaburzona wysokosc w stosunku do szerokosci, ale jak w pkcie pierwszym, byc moze sie czepiam ;)

reasumujac - spodobalo mi sie bardzo ! probowales oszacowac zgrubnie skale w jakiej toto jest ?
snip3r pisze:Pozatym stwierdzilem, ze musze mocno popracowac nat fotografia
foto OK, gorzej z ortografia.... prosze !!!
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Boss 302

#5 Post autor: dmac »

snip3r pisze: A wiec ja juz sobie troche ponazekalem, teraz i wy mozecie, a moze padna jakies sowa otuchy ; p

[/URL]
Heh, wypatrzyłem go na Brickshelfie zanim jeszcze napisałeœ o nim tutaj :)
Jest naprawdę ładny. Nie znam się na motoryzacji na tyle, żeby czepiać się niezgodnoœci z oryginałem - na pewno przypomina znane mi (z zamierzchłej przeszłoœci) Mustangi. Jedyne, co wzbudziło mojš nieufnoœć, to rozmiar kół. Nie sš aby odrobinę za małe?
Ale to jest drobiazg, czysto subiektywna ocena "ładnoœci", więc się nie przejmuj.
I jeszcze z jednym skojarzył mi się Twój model - nie tak dawno oglšdałem czyjšœ galerię zdjęć z Legolandu i tam, na ulicach Minilandu, widziałem wozy wykonane podobnš technikš - różnica polega na tym, że tamte (chyba dla ochrony przed deszczem) miały na siłę zrobione szyby z przezroczystych plate'ów układanych warstwami, dokładnie tak, jak profiluje się kształt maski. Œmiało można więc powiedzieć, że Twój jest pod tym względem ciekawszy; nie wyglšda jak przepełniona materiałem bryka szklarza :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Naprawdę udany MOC,ale o ile pamiętam orginał jest trochę dłuższy i szerszy,ale sam pomysł i wykonanie jest OK
Pozdrawiam :)

chiefie

#7 Post autor: chiefie »

Jednak zdecydowanie wiecej postow dodajacych otuchy ; ) cieszy mnie to.
Jesli chodzi o kolorystyke, bardzo chcialem zrobic go w koloze zoltym, ale na poczatku juz wzrokowo bylo widac ze nie mam tyle klockow, choc czerwony to tez niezly kolor na mustanga. Co do kol, niestety slosznie sie czepiacie, ale szczerze powiem, ze to najwieksze kola jakie posiadam w swoich zbiorach, gdyz ubogi jestem w zestawy technicksa.
Kolejne co tam padlo to to, ze jest za waski... hmm moze takie wrazenie jednak wydaje mi sie ze zachowalem proporcje, niby wiekszosc amerykanskich pochlaniaczy paliwa z lat 60-70 byly szerokie, ale zarowno i dlugie, wiec patrzac od gory nie powinnismy widziec sylwetki jako kwadratu ; ).
Karol za to wspomnial ze jest za waski i za krotki, niewiem jak to rozumiec bo model moze byc albo za waski/szeroki w stosunku do dlugosci, albo za krotki/dlugi w stosunku do szerokosci. A z twojej wypowiedzi wniokuje ze zrobilem go w zbyt malej skali.

Pozatym po dluzszej jego obserwacji, moge stwierdzic, ze jest deko za wysoki, gdybym ujol wysokosc jednego bricka na dlogosci calego samochodu bylo by w sam raz, jednak i tak wydaje mi sie ze trzymasie kupy.

gras1

#8 Post autor: gras1 »

niepotrzebnie tak sie martwisz.
Moc jes bardzo udany. Nieznam się na tyle na samochodach by pisac co jest za duze lub za male, za niskie lub za wysokie - ale samochod mi sie podoba.

chiefie

#9 Post autor: chiefie »

Hmm a jednak wykrywam pare niedociagniec... choc nie wiele bo przy mojej ilosci klockow nie wiele lepiej sie dalo, w zasadzie uswiadomiliscie mnie ze to nie wyglada az tak zle jak ja to widzialem. A pozatym postaralem sie okreslic skale autka, i wyszlo mi niemal idealnie 1:13. Mam nadzieje ze sie nie pomylilem przy dzieleniu ; )


Edit: hmm dzis zrobilem dokladne pomiary okazalo sie ze mierzac dlugosc zeczywiscie jest 1:13 niestety bardzo slusnie ktos zwrocil uwage ze jest za woski... bo niestety jest i doœć sporo. Choc szczerze jakos tego nie widac.

ODPOWIEDZ