[MOC] Albrecht Dürer

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

[MOC] Albrecht Dürer

#1 Post autor: lugomina »

Od kiedy zobaczylam w zestawie kempingowym te przepiekne loki panny, wiedzialam, ze jakby dodac je do tej twarzy jakiegos facecika z SW, to by powstal imc Dürer ze swego autoportretu. Do tego doszly teraz paskowane raczki Mima z drugiej serii minifigów i juz moglam tworzyc artyste grafika, który zapoczatkowal renesans w sztuce niemieckiej. Okazalo sie, ze w bluzce panny kempingowej równiez mu do twarzy.

Obrazek

Slynal przede wszystkim ze swoich drzeworytów, malowal równiez obrazy. Na ciotce Wiki jest jego autoportret mlodzienczy, który mnie inspirowal.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Albrecht_D%C3%BCrer
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

No proszę! Paskowane rączki już znalazły zastosowanie.
Durer jak żywy, ale dałbym mu jakieś narzędzie do ręki; pędzel, dłuto, ołówek...

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

zgrredek pisze:Durer jak żywy, ale dałbym mu jakieś narzędzie do ręki; pędzel, dłuto, ołówek...
Wyszedł Ci trochę za męski.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

zgrredek pisze:No proszę! Paskowane rączki już znalazły zastosowanie.
Durer jak żywy, ale dałbym mu jakieś narzędzie do ręki; pędzel, dłuto, ołówek...
Zgredku drogi masz absolutna racje! Sama widzialam, ze cos za puste ma raczki, ale juz nie mialam glowy do szukania mu przyborów w moim malym chaosie klockowym. Dluto i pedzel oczywiscie mu zrobie :)

Mrutek, moze troche wyczucia historycznego? :P Przeciez w renesansie bardzo mescy faceci oprócz bluzeczek w paski i hafciki naszali tez wielkie kolczyki z perla i ponczochy :D

"we're men, the men in tights"
Ostatnio zmieniony 2010-08-04, 09:54 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#5 Post autor: michallus »

Ach. Ta artystyczna grzywa i mina :)

Jak w pierwszym momencie go zobaczyłem i pomyślałem też, że idealnie pasowałaby jego główka wraz z fryzurą na Hiszpana odkrywającego lądy w XVI w.

Brakuje mu tylko szabli, lunety, zbroi na torsie i hełmu konkwistadorów na stole.

ps. zazdroszczę możliwości posiadania już 2. serii minifigów :) Spartanin coś czuje będzie hitem.
Ostatnio zmieniony 2010-08-04, 17:38 przez michallus, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

ODPOWIEDZ