Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Gaz 53
Autor Wiadomość
Jonder_qind 

Wpisy: 122
Wysłany: 2010-08-07, 13:28   [MOC] Gaz 53

Chociaż jest podobny do Ziła 130 nie jest nim, jest znacznie lżejszą ciężarówką. Wóz ten można dość często spotkać przechadzając się po zonie w grach z serii STALKER. Myślałem o budowie tego wozu dość długo, aż w końcu powstał w przeciągu jednego deszczowego dnia. Kolorystyka jest inna niż modele wypuszczane z fabryki (najczęściej niebiesko-biały lub jednolity zielony, beżowy) gdyż nie dysponowałem wystarczającą ilością klocków w tych kolorach. Najwięcej problemu miałem z dachem gdyż albo wyglądał idiotycznie, albo w ogóle nie przypominał oryginału. W końcu zostało to co jest. Uprzedzając komentarze to z przodu to klocek LEGO.

GALERIA

Havoc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-07, 14:00   

Sporo gram w Stalkera i faktycznie ten pojazd to częsty widok. A skoro uprzedziłeś komentarze i powiedziałeś, że to z przodu to Lego, to powiedz jeszcze skąd ten element?

A sam model naprawdę fajny, chociaż najbardziej pasowałby do niego mdblue ale jeszcze chyba za mało elementów w tym kolorze mamy.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5328
Wysłany: 2010-08-07, 14:02   

Havoc napisał/a:
A skoro uprzedziłeś komentarze i powiedziałeś, że to z przodu to Lego, to powiedz jeszcze skąd ten element?

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6909

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 851
Wysłany: 2010-08-07, 15:51   

Havoc napisał/a:
A sam model naprawdę fajny, chociaż najbardziej pasowałby do niego mdblue ale jeszcze chyba za mało elementów w tym kolorze mamy.

E tam... Raz, dwa, trzy. Model bardzo dobry, tak milusio obły. Zrób mu jeszcze Ziła 130 do pary. Koniecznie!
Ostatnio zmieniony przez TruckeR 2010-08-07, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  

Cevillus 

Wpisy: 553
Wysłany: 2010-08-07, 17:07   

Wygląda prawie jak prawdziwy. Bardzo dobra robota :D

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2010-08-08, 10:46   

Już zapomniałem jaka ta skala dla ciężarówek jest fajna. Świetnie to wygląda, brakuje tylko minilandowej figurki do kompletu.

Swoją drogą - tam z przodu jest całkiem spore nadkole, nie dałoby się zrobić skrętu?

Jonder_qind 

Wpisy: 122
Wysłany: 2010-08-08, 12:21   

Jerac napisał/a:

Swoją drogą - tam z przodu jest całkiem spore nadkole, nie dałoby się zrobić skrętu?

Bez przesunięcia koła do przodu (gorzej wygląda) skręt byłby minimalny. Nawet włożyłem na chwile podwozie z Jelcza ale brzydko to wyglądało i nie dało się skręcać. Chociaż i mnie zostawienie nieskrętnej osi wydaje się pójściem na łatwiznę, ale cóż już pogodziłem się z moim wewnętrznym leniem :)

Mr.Z 

Wpisy: 374
Wysłany: 2010-08-08, 13:28   

Świetny! Polecam tylko "do-cyknąć" fotkę z żabiej perspektywy. Lekko z dołu. Tak jak na zdjęciach załączonych przez Truckera. Wtedy wierność z oryginałem będzie jeszcze bardziej oczywista.

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 851
Wysłany: 2010-08-08, 13:54   

Mr.Z napisał/a:
Świetny! Polecam tylko "do-cyknąć" fotkę z żabiej perspektywy. Lekko z dołu. Tak jak na zdjęciach załączonych przez Truckera. Wtedy wierność z oryginałem będzie jeszcze bardziej oczywista.

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że ja załączyłem starszą wersję tego samochodu. Nowsza wygląda tak i chyba jest bardziej odpowiednia.

Miguel 

Wpisy: 203
Wysłany: 2010-08-08, 22:06   

Jeszcze do niedawna widywany na drogach czy na wsiach. Teraz już tylko obiekt muzealny, w Polsce rzadko spotykany. Ale wykonanie z klocków - jak żywcem wyciągnięty z fabryki w Mińsku :D

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-08, 22:08   

Widzieć najpierw na BL. Podobać. Bardziej przypominać Ameryka. Ty zrobić pickupa!
Ostatnio zmieniony przez Mrutek 2010-08-08, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu