LEGO Official Annual 2011

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

LEGO Official Annual 2011

#1 Post autor: nori »

Obrazek

Official Annual – jak to fajnie brzmi. Z nadzieją że zawartość będzie adekwatna (cokolwiek by to nie miało znaczyć) do tytułu, pokusiłem się na tę książeczkę. Oj, jaki wielki był mój zawód...

LEGO Official Annual 2011

Rok wydania: 2010
Ilość elementów: książka + 14 elementów
Wydawca: Ladybird Books Ltd
ISBN: 978-1-40930-665-8
Autor: -
Oprawa: twarda
Wymiary: (w przybliżeniu) 22 x 29.5 x 1 cm
Ilość stron: 60 + okładka
Język: angielski

Cena: 7.99 GBP (na Amazonie 4.49 GBP)

Gdzie kupić?
Amazon, e-bay

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W twardej oprawie, na sześćdziesięciu stronach zamieszczono najróżniejsze zagadki i łamigłówki. Tak, zgadza się, ten oficjalny annual to nic więcej jak aktywizująca książeczka dla dzieci. Spodziewałem się opracowań, podsumowań serii, planów, ciekawostek itp., a otrzymujemy formułę praktycznie identyczną ze znanymi już [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12080]Lego CITY - Pali się! Nr 1[/URL] czy Atlantis w poszukiwaniu zaginionego miasta. Zresztą, także tu otrzymujemy dodatek w postaci klocków, niestety nie są to atrakcyjne figurki, a zaledwie czternaście żółtych płytek, umieszczonych w plastikowej wytłoczce i układających się w napis „2011”.

Obrazek

Obrazek

Nowości są dwie: pierwsza to twarda oprawa, nadająca trochę ekskluzywności temu wydaniu, druga to że w książce nie skupiono się tylko na jednej serii tematycznej.

Znajdziemy więc tu łamigłówki umieszczone w świecie City, Pirates, Power Miners, Atlantis a nawet Hero Factory! Co więcej, parę stron poświęcono Minifigurkom i to zarówno pierwszej, jak i drugiej serii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mnie najbardziej ciekawi obecność Piratów, serii jakby nie było już dawno zakończonej. Rozbudza to trochę nadzieje, że Piraci w swojej klasycznej formie powrócą, choć obawiam się, że jest to tylko podsycenie zainteresowania tą tematyką, przed zbliżającą się (prawdopodobnie – jeszcze nie potwierdzone) serią licencyjną opartą na trylogii „Pirates of the Caribbean”.

Uwagę też zwraca logo „Ameet”, czyli polskiego wydawnictwa specjalizującego się w książkach przeznaczonych dla dzieci, często opartych na najróżniejszych licencjach. Jak widać, współpraca z TLG układa im się najwidoczniej bardzo dobrze, o czym świadczy zamieszczony podpis pod logiem „Produced by Ameet Sp. z o.o. under license from the LEGO Group.” Naprawdę jestem pełen podziwu, choć dziwi trochę, że niniejsza książka ukazała się w języku angielskim, jednak mam nadzieję że zawita też na nasz rynek.

Jeżeli ktoś ma specjalnie niniejszą książkę sprowadzać za granicy – nie polecam. Jednak gdy, podobnie jak Atlantis i City, będzie bez problemu dostępna także u nas, jak najbardziej warto się zainteresować, pod warunkiem że cena będzie na akceptowalnym poziomie. Szkoda tylko, że dodatek w postaci klocków nie jest tak atrakcyjny jak figurki...

Ogromne podziękowania dla rh, dzięki którego uprzejmości oraz cierpliwości uzupełniłem swoją biblioteczkę o tę i inne pozycje książkowe, o których zapewne Wam jeszcze poprzynudzam...
Ostatnio zmieniony 2010-08-19, 05:23 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rh

#2 Post autor: rh »

nori pisze:zupełniłem swoją biblioteczkę o tę i inne pozycje książkowe, o których zapewne Wam jeszcze poprzynudzam...
Na szczęście te inne są o wiele ciekawsze :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

Konkret recenzja. Fajnie jak taki miły człowiek jak Ty, wyraża się na jakiś temat niepochlebnie, zawsze mnie to chorobliwie fascynuje jak na Ircu chcesz wyraźnie rzucić mięskiem, ale sumienie Ci nie pozwala :D

Rzeczywiście - obecność piratów w takiej książeczce ciekawa, ale mam przeczucia takie jak Ty. Co nie znaczy, że nie będę się cieszył z PoC. Oh Matko, jak ja się będę cieszę!

Lubię takie szybkie strzały. Mała rzecz, mała recenzja, wszystko wiadomo.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sprinter »

Recenzja ciekawa i standardowo świetna, ale już książka nie... Mnie też bardzo rozczarowała, myślałem, że to będzie coś lepszego ;/ Przynajmniej zawsze mogą się te klocki przydać. No trudno.

I tak jej nigdy nie kupię :P

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Jak tylko zobaczylem tytul recenzji od razu wiedzialem kto ja zrobil :-)
"Annual" to angielska tradycja o bardzo mylacej nazwie. Dokladnie tak to wyglada, zbior rebusow, zagadek, kolorowanek, czasem jakis komiks. Wydaje sie to co roku na kazdy mozliwy temat. Glownie dla dzieci. Nie ma nic wspolnego z podsumowaniem roku, uplywem czasu czy czymkolwiek tego rodzaju.
Czytalem jakies forum na ten temat, amerykanie tez nie mieli pojecia o co chodzi.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

Pojawiła się polska edycja niniejszej książeczki, pod ciekawym tytułem "Misja zabawa, Hak Pirata i inne zadania".
Jednak to nie tytuł jest najważniejszą zmianą, a zawartość dodatkowa, zamiast klockowego napisu 2011 otrzymujemy trzy figurki, w tym Pirata!
Strona wydawcy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rapar
Posty: 15
Rejestracja: 2010-01-02, 15:16
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

#7 Post autor: rapar »

Książkę na pewno można kupić w empiku. Cena: 39,90zł w salonach lub 36,99zł poprzez empik.com

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Dzieki za Info nori, przed świetami powinny się pojawić w Empikach :D

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sprinter »

Dzięki nori, Empik mam niedaleko, więc zerknę, bo nie sprawdzałem dawno. Ale i tak pewnie nie kupię. ;)

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#10 Post autor: trubal »

Ja się tak prawie naciąłem na Star Wars annual :P wbiegam do księgarni, łapię książkę, otwieram, a tam rebus... :P
Mam wrażenie, że to taki gadget świąteczny dla dzieci i tylko dlatego się nazywa annual, że co roku się je robi...
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

ODPOWIEDZ