[MOC] ST40s / NEWAG 311Da

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Bartek
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-17, 21:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Barteek97

 

#16 Post autor: Bartek »

Według mnie, pudło lokomotywy jest ok, ale rzeczywiście ten odstęp między wózkami razi po oczach. A propos, rasch22 może byś się skusił na budowę EM10? http://www.antylameriada.net/galeria/EM ... rszawa.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-08-23, 12:46 przez Bartek, łącznie zmieniany 2 razy.
Bartek
Air-cooled VW's www.cal-look.pl

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo fajna lokomotywa. Nowoczesna, ma kosmiczne ksztalty, wyrazne, mocne kolory, az milo sie patrzy.
Oryginal zostal oddany calkiem przyzwoicie. Jest pare miejsc, ktore mozna by poprawic. Dla mnie glowna rzecza jest przednia szyba, w oryginale jest duzo szersza. W modelu tego zabraklo, a to dosc charakterystyczna cecha. Moze by sprobowac te skosne wedge obrocic bokiem?
Tak w ogóle to porwales sie na trudny model, ale wszlo naprawde fajnie.

rh

#18 Post autor: rh »

rasch22 pisze:Dlatego zamieściłem od razu link do wagonu nexusa te rozwiązanie pozwoliło by na to by ta oś nie blokowała się podczas jazdy po legowym łuku jednocześnie dając możliwość wepchania czegoś by wypełnić lukę, czy to snotem czy za pomocą jakiegoś braketa/łącznika kątowego albo jakiegokolwiek innego klocka, da się coś wcisnąć ale jak i co to już zależy od scrata, czy ma jeszcze chęć sie trochę pomęczyć z tym podwoziem czy już ma dość męczarni z innymi problemami jakie przy budowie tej lokomotywy się pojawiły ;)
I tak, i nie. Tak, jeśli zastosować wózki takie jak tam, do których nie doprowadzisz napędu. Tak, jeśli całość by przerobić na system PF. Nie, bo jednak przypominam, że wózek napędowy to jednak spora kobyła i zostaje kombinowanie z montowaniem na nim elementów. Poza tym trzecia oś jest też połączona z wózkiem i w tej przerwie szukałbym sposobu na zabudowanie tej dziury.
Ostatnio zmieniony 2010-08-23, 19:33 przez rh, łącznie zmieniany 3 razy.

rasch22

#19 Post autor: rasch22 »

Bartek pisze:Według mnie, pudło lokomotyy jest ok, ale rzeczywiście ten odstęp między wózkami razi po oczach. A propo, rasch22 może byś się skusił na budowę EM10? http://www.antylameriada.net/galeria/EM ... rszawa.jpg
Raczej nie interesują mnie elektrowozy ;P z racji braku lego trakcji ;P wybór na maszynę padł niestety od fazy projektu do gotowego modelu minie kilka ładnych tygodni jak nie miesięcy :P

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#20 Post autor: Scrat »

Tomek pisze:No, troszkę za niska, nie dałoby rady coś dopiąć nad wózki albo od dołu ostoi?
Pomyśli się, ale to z czasem. Pewnie jak dorobię jej ogonek to poprawie to. Nie jest za niska, jest za wysoka o pół kropki :)
Backbone pisze:Ładne, ale drabinki i balustradki wykonane z minifigowych łapek nigdy mi się nie podobały. Jakieś takie wątłe to i nic tylko kichnąć i się rozpadnie :P
Kichając na nie je tylko uwalisz je smarkami. Widać, że nigdy nie budowałeś czegoś takiego. Poza tym czuję się z np. Zumbim, Jeracem i Karwikiem kimś poza prawem. Te nielegalne barierki ;)
rasch22 pisze:Pusta przestrzeń między wózkiem z napędem a 3 osią wygląda nienaturalnie,
Próbowałem coś tam wcisnąć, ale nie jeździła wtedy jak powinna, niestety. Choć możliwe, że zrobię wersję z porządnymi wózkami do stania na bocznicy.
Nexus 7 pisze:Moze by sprobowac te skosne wedge obrocic bokiem?
To byłoby trudne. Obawiam się, że wyszłoby mnóstwo dziur do załatania i kolejne skosy których nie chcemy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

Lokomotywa ciekawa i modelik wyszedł bardzo fajnie. Podoba mi się, że światła są zbudowane, a nie są naklejkami. Jak się na nią dłużej patrzy to wydaje się trochę "goła". Myślę, że naklejki PKP i LHS dużo by dały.

Tym modelem zachęciłeś mnie do budowy pewnej loko, ale to w dalekiej przyszłości.
Pozdrawiam :)

rh

#22 Post autor: rh »

Karol pisze:Tym modelem zachęciłeś mnie do budowy pewnej loko, ale to w dalekiej przyszłości.
Im bliższa, tym lepsza ;) trains uzależnia ...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

rh pisze:Im bliższa, tym lepsza ;)
Właściwie to rozchodzi się o pewien kolor klocków, którego mam nikłe ilości. W głowie juz się buduje, ale w realu w tym roku raczej nie powstanie.
rh pisze:trains uzależnia ...
Trains to od zawsze lubiłem, ale tak jak dla większości było nieosiągalne...
Pozdrawiam :)

Volans

#24 Post autor: Volans »

Rzeczywiście, proporcje nieco skrzywione - kabiny i maska silnika trochę za wysokie.
Ale i tak mi się podoba! Za świetnie odwzorowaną kolorystykę, za pomysłowy snot i za miejsce na ludzika :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#25 Post autor: PatrykZ »

Nie jestem specem w tej materii, ale rewelacja. Dokleiłbym tylko logo PIKO, albo ROCO. Chyba dobrze napisałem :-)

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sprinter »

PatrykZ pisze:Dokleiłbym tylko logo PIKO, albo ROCO. Chyba dobrze napisałem :-)
Tak, dobrze, ale bez przesady z tymi naklejkami :P

Wszyscy już wymienili zalety i drobne wady spalinowozu, ale też coś od siebie dodam. Podoba mi się piękna kolorystyka i ciekawy pomysł na przód. Tak samo jak Nexusowi nie pasuje mi trochę za wąska szybka.
Lokomotywa bardzo ładna i nowoczesna, wybrałeś dobry model :)

kris kelvin

#27 Post autor: kris kelvin »

O kurcze, nawet nie wiedziałem, że w naszym wiejskim kraju powstają takie lokomotywy. Wygląda jak Megatron jakiś tak z pyska.

Ja bym lepiej nie zrobił i tyle na temat budowy :D

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#28 Post autor: Miguel »

Mnie się bardzo podoba. Szczególnie z racji skrytego zamiłowania do kolei. Na wielkościach, skali i przelicznikach się nie znam. Swoją drogą, ciekawe czy ktoś podejmie się zbudowania polskiego Husarza??

http://www.rbf.net.pl/pliki/image/Husar ... ietrzu.jpg
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

rh

#29 Post autor: rh »

Miguel pisze:podejmie się zbudowania polskiego Husarza??
Jedno z moich marzeń do zbudowania, ale to już jest szaleństwo ze względu na jego kształt ;) może kiedyś ;)

A mi zostaje teraz marudzić mojemu braciszkowi by zabrał się za budowę wagonów ;) Jak to tak, by taka potęga jeździła po okręgu bez żadnego "ogonka" ...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#30 Post autor: V1 »

Cześć Scrat.

Po pierwsze - to bardzo ciekawa maszyna! Nie sądziłem, że współczesne lokomotywy mogą być ładne. A ta jest.

Po drugie - że odwzorowałeś oryginał, to na pewno sam wiesz. Przód jest wystarczająco dobrze zrobiony, żeby nie pomylić go z niczym innym - duże gratulacje, bo bryła jest skomplikowana.
Przynajmniej do mojej wymęczonej głowy na pewno by nie wpadło, jak można go lepiej poskładać.
O kształcie nie będę zatem nic pisał, a tylko o kilku szczegółach, które zauważyłem po dokładnym porównaniu zdjęć.

1. Stopnie wejściowe. W oryginale są - u Ciebie nie ma. Wystarczyłoby dać tam 'headlighty' kwadracikiem na zewnątrz.

2. Skosy przy 'zderzakach' - u Ciebie niebieskie 'inverted slope 1x2'. Lepiej by tam pasowały slopy 1x3, żeby linia skosu była prosta, tzn. bez załamania, jak w oryginale. Skomplikowane, żeby opisać, ale wiesz na pewno, o które miejsce mi chodzi.

3. Pojedyńczy reflektor nad szybą. Myślę, że bliższy oryginałowi byłby, gdyby w ogóle nie przyczepiać światełka, bo powinien być gładko z obudową.

4. Skośne 'drabinki'. Wydaje mi się, że powinny być bardziej wysunięte na zewnątrz. Nie wiem jak, ale na pewno się da. Przy tym dobrze by było, gdyby możliwie gładko schodziły się z kafelkami, które są ponad nimi.

5. Dobrze by było podnieść nieco nadwozie, o jakiegoś studa. Wtedy dałoby się upchnąć więcej tej czarnej maszynerii pod spodem.

6. 'zderzak' (chodzi mi o tę dolną część nadwozia zawierającą owe srebrne kropeczki) - zdaje się że w oryginale jego przednia część jest równo z resztą nadwozia ?

I sprzęgi... no wiem, funkcjonalność...
Jeszcze tylko dwie rzeczy, które w sumie chyba są raczej kwestią gustu: srebrne kropeczki na zderzaku - jeśli to ma imitować te małe światełka w czarnych ramkach, to chyba lepiej by było zostawić tam dwa gołe study, i gdyby jako lusterka dać kafelki 1x1 to byłyby symbolicznie mniejsze od buforów :)

Do tego - jak już wspomniano - przydałoby się mu naładować naklejek tam gdzie trzeba.

Ale to tylko drobiazgi i naprawdę model ten oglądam z wielką przyjemnością i podziwem. Świetna robota.
Ostatnio zmieniony 2010-08-25, 02:06 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ