[IDEA] Siłownik śrubowy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
raczeqq

[IDEA] Siłownik śrubowy

#1 Post autor: raczeqq »

Ostatnimi dniami nic nie robiłem, lecz za ta wypatrzyłem ciekawa mieszankę technica za niecałe 80. (fot. ) Kombinowałem jakoś oswoić się z tym typem budowania,i lepiąc byle jak klocki wpadłem na pomysł stworzenia Siłownika. ( fot. niżej. ) Niecałe 6s. zasięgu pracy czyni go efektywnym i mocnym. Więc wrzucam parę fotek i pozdrawiam! :)

Obrazek

Reszta fotek >>> 1,2,3,4
Ostatnio zmieniony 2010-09-05, 19:16 przez raczeqq, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ok, żeby nie było że krytykuję bezpodstawnie, pokażę dlaczego Twój pomysł jest niezbyt przydatny. Otóż: pomysł jako taki jest tak stary, że pierwsze schematy powstawały jeszcze jako odręczne szkice bo nie było MLCada, gdzieś tam się wciąż poniewierają po Brickshelfie ale nie chce mi się szukać. Z nowszych - spójrzmy jak przykładowo rozwiązał to Anko:

Obrazek

A teraz Twoja wersja:

Obrazek

Różnica polega na tym, że siłownikiem Anko można przesuwać meble a Twój rozpadnie się pod byle oporem bo przesuwany element trzyma u Ciebie w miejscu jeden liftarm 1x3 osadzony luźno na dwóch ośkach. Dlatego element ten będzie się bardzo łatwo przekrzywiał i wypadał. Szkoda że nie przewidziałeś że elementy ruchome będą generować opory, a więc element przesuwany musi być osadzony stabilnie, coś musi też zapobiegać odpychaniu go od ślimacznicy. Wersja Anko jest naprawdę pancerna, Twoją bałbym się podnieść chomika.
Mała rada: zanim opublikujesz jakiś pomysł, warto przetestować go w praktyce. A jeszcze lepiej pokazać jak działa na filmie. Tutaj mam szczere wątpliwości czy próbowałeś użyć swojej konstrukcji na czymkolwiek choć trochę cięższym.
Ostatnio zmieniony 2010-08-24, 14:02 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

raczeqq

#3 Post autor: raczeqq »

Sariel,

działa w koparce do unoszenia/upuszczania łychy.

+ mniej jest ponad 2 razy mniejszy = 2 razy słabszy :D
Ale dzięki za krytykę bo ten od " Anko" jest też ciekawy i warty przetestowania.
Na forum nic podobnego nie widziałem, więc myślałem że komuś mogłoby się przydać.


Pozdrawiam,raq

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

raczeqq pisze:działa w koparce do unoszenia/upuszczania łychy.
Z jakimś ładunkiem? Myślę że chętnie zobaczymy takie działanie.

raczeqq

#5 Post autor: raczeqq »

Sariel,

podkreślam łychy, nie ramienia :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#6 Post autor: Filus »

Łychę też można obciążyć dajmy na to urobkiem. A ten urobek też swoje waży. Sama konstrukcja nie wydaje się specjalnie odkrywcza, ale docenić należy chociaż dobre chęci;).

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

Inna sprawa, ze sama lycha tez musi pokonac opory przy wgryzaniu sie w ziemie. Sila zrywajaca w duzej mierze zalezy od tego silownika, ktory napedza lycha, wiec jak on sie rozleci, to lipa bedzie z dalszej pracy maszyny.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ