[MOC] Tygrys w Normandii

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#16 Post autor: Miszel »

Czołg jest oczywiście świetny nawet z tą lufą. Bez porównania z oryginałem bym się nie zorientował. A osobiście najbardziej podobają mi się takie detale jak spadochroniarz zaczepiony o dzwonnicę oraz co pewnie mało kto zauważa - strumień wody tryskający z pompy zrobiony z niebieskiego miecza świetlnego (nie chce mi się szukać jak ten klocek się fachowo nazywa :) ). Zastanawiam się tylko co to za minifig maszerujący za gościami z baliami biegnącymi do pożaru; mający pijacką minkę i trzymający w ręku coś czerwonego i element z SW - jaka była jego wizja i przeznaczenie w dioramie bo nie mogę załapać czy to zwykły pijak z jakąś butelką, czy ma głębszy sens...
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

Pozwolę sobie wykorzystać Ciamku Twój wątek bo mi się przypomniał chyba najpiękniejszy czołg zrobiony z Lego jaki widziałem. Zresztą też Tygrys.
Nie wiem czy jest idealny, bo nigdy się pierdołami, że coś jest o pół kropki za długie czy za krótkie, nie przejmowałem.
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#18 Post autor: Sorrow »

Z rzeczy, którymi nikt się jeszcze głośno nie zachwycał - mnie urzekła jajecznica;D Sama pewnie wrzuciłabym na patelnię żółtą kropkę i tyle, nie wpadłabym na to, żeby z białego kwiatka zrobić rozpełznięte białko. Strasznie lubię Twoje dioramy za to, że dbasz o takie pierdółki.
A propos - polecam dokument "Kucharze historii"/"Cooking History" o kuchniach polowych w XX w. - od II wojny światowej, przez powstanie węgierskie po Jugosławię i Czeczenię, ciekawe i mocne.
Miszel pisze:nie mogę załapać czy to zwykły pijak z jakąś butelką, czy ma głębszy sens...
Chodzi o to, że in vino veritas, a jakieś wojny i desanty to przemijająca błahostka:P

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#19 Post autor: Ciamek »

Sariel pisze:Taka?
Chyba tak.
W razie potrzeby jestem też przygotowany na ew. dodanie tego zewnętrznego rzędu kół - jak widać wystają Tygryskowi trochę axle.
raczeqq pisze:Jedyne co niepotrzebnie zwraca uwagę , to inny kolor kół napędowych, a pasowych.
Bo już jestem przygotowany na dorwanie kół pasowych w DBG ; o)
Aragorn pisze:Oficer w stroju strażaka troszkę nie pasuje. Zielone hełmy do piaskowych mundurów też tak średnio. Nie wiem jedynie czym jest to czarne obok kościoła gdzie siedzi niemiec?
Ten oficer to miał być jakiś zabłąkany SSman. Lepsze byłyby hełmy ciemne z Brickarms, ale na razie na hełmach amerykańskich zaoszczędziłem.
To coś to reflektor.
zgrredek pisze:Jedyne co mi się nie podoba to pompa strażacka. Nie widać tam żadnego mechanizmu, tłoków...
Niestety zbytnio się nad nią nie namyślałem.
Na swoją obronę dodam tylko, że dla niej po raz pierwszy pociąłem gumowego wężyka.
kris kelvin pisze:zostałem uprzedzony
A chciałem zaszczuć...
Mrutek pisze:Lufa - tragedia. Niestety w tym kolorze kiepsko będzie coś wykombinować.
Tragedia, nie tragedia - na pewno kiedyś spróbuję ją poprawić. W tej chwili jest to szczyt moich możliwości.
Poza tym lufy T34 i Shermana mam zrobione tak samo z pin joinerów, więc trudno, żeby Tygrys miał cieńszą : o)
Mrutek pisze:Przedział silnika tak sobie - ponad 2/3 przedziału zajmowały chłodnice z wentylatorami i zbiorniki.
Tu się przyznam, że olałem sprawę. Ale to dlatego, że nie było więcej miejsca - chciałem aby ścianki pozostały w całości i trzymały konstrukcję.
PatrykZ pisze:Wywal wąsate i brodate główki u niemieckich sołdatów.
Miałem nadzieję, że nikt się nie przyczepi ; o)
To mieli być weterani ciężkich walk ostatnich dni, którzy nie mieli czasu ani możliwości ogolenia się. Oczywiście to jest dopiero pierwsza noc konfrontacji, więc przyznam się, że główki te są bez sensu, a jedynie mi się po prostu spodobały.
dmac pisze:Tyle, że ja już zawsze będę miał w pamięci Pacific Rescue i wszystkie Twoje dioramy mierzę miarą tamtej pracy. Tym razem nie udało Ci się jej przeskoczyć
Niestety, to będzie trudne do wykonania : o(
dmac pisze:(Zdjęcie nocne wygląda trochę sztucznie, głównie przez tę poświatę wokół drzew, ale może to tylko moje odczucie.)
Masz całkowitą rację.
Tym razem razem poszedłem na łatwiznę i nie wycinałem tła (jak zazwyczaj to robię) narzędziem ścieżki po kawałku, a jedynie poklikałem parę razy różdżką. Dla zamaskowania dodałem z tyłu poświatę.
Miszel pisze:Zastanawiam się tylko co to za minifig maszerujący za gościami z baliami biegnącymi do pożaru; mający pijacką minkę i trzymający w ręku coś czerwonego i element z SW
To menel - z winkiem i papierosem/cygarem.
Miał być przeciwwagą dla członków ruchu oporu, rozbrajających obok jakiegoś Niemca. Takim głębszym przesłaniem mówiącym o ludzkiej naturze i postawach moralnych jakie ludzie wykazują w różnych sytuacjach ; o)
kris kelvin pisze:Pozwolę sobie wykorzystać Ciamku Twój wątek bo mi się przypomniał chyba najpiękniejszy czołg zrobiony z Lego jaki widziałem. Zresztą też Tygrys.
To co zrobiłeś to się nazywa fopa (czyt. faux pas)
Sorrow pisze:mnie urzekła jajecznica
Kiedyś już taką zrobiłem, więc tym razem może dlatego nie było reakcji ; o)


Dziękujemy wszystkim za komentarze - Tygrys i Ciamek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#20 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:po raz pierwszy pociąłem gumowego wężyka
To jak utrata dziewictwa. Twój świat już nigdy nie będzie taki jak przedtem.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

zgrredek pisze:Twój świat już nigdy nie będzie taki jak przedtem.
Wężyk też nie.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: Qworg »

Ciamek pisze: kris kelvin napisał/a:
zostałem uprzedzony

A chciałem zaszczuć...
Ciamku, nie przejmuj się, to jeden z tych którym się nigdy nie dogodzi.

Tygrys naprawdę świetny, z jednym wyjątkiem który już został kilkukrotnie wymieniony, więc nie ma potrzeby żebym także ja mówił ze lufa jest do bani... więc nie powiem, że lufa jest do bani. Bo jest. Ale w sumie trudno zrobić inną. Świetne jest to ze czołg posiada wnętrze i jednocześnie bardzo dobrze odzwierciedla oryginał. Bardzo mało jest modeli które łączą w sobie oba te elementy.
Z pierdółek dziwi mnie sposób w jaki umocowałeś disha będącego "korpusem" karabinu maszynowego umiejscowionego na przodzie czołgu. Czy nie lepiej by on wyglądał odwrotnie? W tej chwili jest on wklęsłym elementem a powinien być raczej wypukły.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#23 Post autor: Ciamek »

Qworg pisze:Czy nie lepiej by on wyglądał odwrotnie? W tej chwili jest on wklęsłym elementem a powinien być raczej wypukły.
Pamiętam, że się and tym zastanawiałem i stwierdziłem, że lepiej pasuje mi właśnie na odwrót. Dlatego, że zewnętrzny jego obwód udaje obwód całej pancernej "półkuli", a wewnętrzny udaje wewnętrzną kulkę z karabinem.
Zdrufko, Ciamek

rasch22

#24 Post autor: rasch22 »

Ja jestem pod wielkim wrażeniem tej dioramki, wszystko już zostało powiedziane, jedyne ale... myślę że świnki luzem po ulicy raczej by się tak nie wałęsały bez opieki i szybko by się nimi ktoś zainteresował :)

Jak bardzo jest dopracowana dioramka świadczy fakt pobudzenia w drugim temacie, aż mnie naszło by wziąć udział w projekcie WWII ale ja czołgów raczej zbudować nie dam rady. Gratuluje pomysłu i wykonania

A i jeszcze jedno, czy zamiast klockowego spadochronu nie dało by się wykorzystać jakiejś lego/szmatki z żagla, albo czegoś innego :P

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#25 Post autor: zgrredek »

rasch22 pisze:myślę że świnki luzem po ulicy raczej by się tak nie wałęsały bez opieki
A kurczaki w nocy śpią.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#26 Post autor: Ciamek »

rasch22 pisze:A i jeszcze jedno, czy zamiast klockowego spadochronu nie dało by się wykorzystać jakiejś lego/szmatki z żagla, albo czegoś innego
Szmaty kiepsko mi wychodzą - patrz żagle.
W dodatku trudniej byłoby zrobić lecącego spadochroniarza.
Tak więc znów wygrało lenistwo.
Bo tak naprawdę to ta diorama to miał być tylko szybki dodatek do Tygrysa : o)
zgrredek pisze:A kurczaki w nocy śpią.
Nawet w takim rozgardiaszu? Pożar, strzały, eksplozje, samoloty, krzyki, bieganina, smażenie jajek...
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:
zgrredek pisze:
A kurczaki w nocy śpią.


Nawet w takim rozgardiaszu? Pożar, strzały, eksplozje, samoloty, krzyki, bieganina, smażenie jajek...
Wtedy mają senne koszmary.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#28 Post autor: pit »

Tygrys jest niezły, a dioramka świetna - masz tak specyficzny styl budowania, że od razu wiadomo byłoby że to twoje :) Dużo się tam dzieje jak na ciemną noc...

Co do tygrysa, to armatę Ci już wytknięto :), talerz przy km z przodu również.
Od siebie dodam, że nie podoba mi się całość włazu dowódcy na wieży - generalnie wieża tygrysa jest dość gładka, a tutaj jest to bardzo zaburzone właśnie tym włazem. Choć mam świadomość jak bardzo trudno jest zrobić coś, co będzie dobrze wyglądało, a przy okazji pozwoli minifigowi "wchodzić " do środka. No i załoga jakoś tak niejednorodnie ubrana :D

Odnośnie natomiast dioramy. Ilość szczegółów i smaczków, jak to u Ciebie, jest po prostu powalająca - zawsze oglądam Twoje wszystkie zdjęcia. Jednak jeśli diorama miała być jedynie tłem dla tygrysa, to niestety go przerosła :)
Pierwsze zdjęcie bardzo mi się podoba mimo oczywistych niedociągnięć.
Podobnie jak przy tygrysie, przyczepiłbym się do umundurowania faszystów (zbyt różnorodnego) ale się nie przyczepię :D
Tak czy inaczej, masz mój głos :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Mrutek

#29 Post autor: Mrutek »

Ciamek pisze:
Mrutek pisze:Lufa - tragedia. Niestety w tym kolorze kiepsko będzie coś wykombinować.
Tragedia, nie tragedia - na pewno kiedyś spróbuję ją poprawić. W tej chwili jest to szczyt moich możliwości.
Poza tym lufy T34 i Shermana mam zrobione tak samo z pin joinerów, więc trudno, żeby Tygrys miał cieńszą : o)
Z tą "tragedią" nie chodzi nawet o grubość, co o te wszystkie "kwadratowe" klocki. Fe...
A co do grubości... Różnica w grubości luf 88mm, a 76mm odwzorowanych w skali 1:35 to jakieś ...0,35mm. Zaprawdę, zauważalna gołym okiem...:-)
A dioramka super. Żołnierze też. I nieprawdą jest, że faszyści (i wszyscy inni) biegali perfekcyjnie ogoleni, w idealnych, schludnych i jednakowych mundurach. Ludzie nie oglądacie starych filmów dokumentalnych i zdjęć?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#30 Post autor: zgrredek »

Mrutek pisze:I nieprawdą jest, że faszyści (i wszyscy inni) biegali perfekcyjnie ogoleni, w idealnych, schludnych i jednakowych mundurach. Ludzie nie oglądacie starych filmów dokumentalnych i zdjęć?
Ja tam znawcą nie jestem, ale zarośnięci bardziej kojarzą mi się z Frontem Wschodnim. We Francji pewnie byli ogoleni, żeby na przepustce mieć szansę na podryw.
Ostatnio zmieniony 2010-09-01, 10:28 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ