30070 Alien Space Ship

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

30070 Alien Space Ship

#1 Post autor: nori »

Obrazek

30070 Alien Space Ship

Małe promocyjne zestawy są fajne, gdyż są małe i promocyjne. A do tego, nierzadko, zawierają ciekawe elementy. I tak właśnie wygląda sprawa z niniejszym małym, fajnym zestawem promocyjnym.

Rok produkcji: 2010
Ilość elementów: 26
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 13.8 x 13.8 cm
Figurki: Alien
Seria: Toy Story
Ceny: -

BrickLink, Brickset

Zestawik, jak przystało na promocyjny, nie był dostępny w normalnej sprzedaży. Można go było zdobyć m.in. w angielskim Tesco przy zakupie ... bananów. Podobno był też dostępny w Polsce, jako prezent przy zakupach za kwotę minimum stu złotych – niestety w sklepach które odwiedziłem, nie spotkałem się z taką promocją, być może albo jeszcze jej nie było, albo dopiero co się skończyła.

Jak to w tych promocyjnych bywa, nie otrzymujemy tu normalnego, kartonowego opakowania, klocki spakowano jedynie w cienki foliowy woreczek, tzw. polybag.

Przód woreczka oczywiście zdobi zdjęcie modelu, uzupełnione o loga TLG, Disneya oraz ToyStory. Co ciekawe, zarówno białe tło jak i numerek 3 przy logo filmu, wyraźnie nasuwają skojarzenia, iż zestaw pochodzi z trzeciej części, mimo że w sumie nie opiera się na żadnym konkretnym elemencie obecnym w animacji. Ot, taka luźna interpretacja, ale należy dodać, że bardzo udana.

Obrazek

Tył opakowania poświęcono na różnojęzyczne informacje i ostrzeżenia.

Obrazek

Instrukcja to parokrotnie złożona pojedyncza kartka w formacie ok. 13 x 20 cm. Jako że modelik jest prościutki, nie ma tu żadnych problemów z budową.

Obrazek

Obrazek

Ale oczywiście najważniejsze są elementy, a tych znajdziemy tu całkiem sporo,

Obrazek

a wśród nich rewelacyjnego, limonkowego obcego!

Obrazek

Przepiękna główka, dwustronnie zadrukowany tors, króciutkie nóżki, do tego limonkowe rączki. Obcy prezentuje się po prostu przepięknie. Główka była zapakowana w osobny woreczek, co oczywiście nasuwa skojarzenia z „made in china”, na szczęście nie widać na niej żadnych niedoróbek. Pozostałe elementy są jak najbardziej „oryginalne”, o czym świadczy choćby zamalowanie wypustki na torsie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jak prezentuje się pojazd naszego obcego? Wygląda trochę jak mały odrzutowiec, ale trzeba przyznać, że konstrukcja, mimo prostoty, jest naprawdę udana.

Obrazek

Obrazek

Obcy zasiadając za sterami (a właściwie: sterem) prezentuje się cokolwiek komicznie. I jak najbardziej należy zaliczyć to na plus!

Obrazek

Jak na tak malutki zestawik, po budowie zostało całkiem sporo części zapasowych.

Obrazek

Jeżeli ktoś będzie miał okazję dorwać to maleństwo, jak najbardziej warto – obok rewelacyjnej figurki otrzymujemy też sporo przydatnych elementów.
Gorąco polecam!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#2 Post autor: Ither »

Małe promocyjne zestawy są fajne, gdyż są małe i promocyjne. A do tego, nierzadko, zawierają ciekawe elementy. I tak właśnie wygląda sprawa z niniejszym małym, fajnym zestawem promocyjnym.
To jest najlepsze zdanie rozpoczynające recenzję, jakie miałem ostatnio okazję przeczytać :D

Zestawik przecudowny, jak będzie okazja to oczywiście czapnę, bo ta figurka jest obłędna. Jak miałem 7-8 lat to świetnie mi wychodziło rysowanie tego aliena.

Zapasowy serek - TLG wie co tygryski lubią najbardziej.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#3 Post autor: Backbone »

U mnie w Kielcach w jednym ze sklepów widziałem to na wystawie. Dowiem sie co i jak :P

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Zestawik bardzo fajny. Moją uwagę zwróciła trans pomarańczowa kropka wetknięta w technicową dziurkę, co jest chyba techniką niedozwoloną.

Radar

#5 Post autor: Radar »

nori pisze:Podobno był też dostępny w Polsce, jako prezent przy zakupach za kwotę minimum stu złotych – niestety w sklepach które odwiedziłem, nie spotkałem się z taką promocją, być może albo jeszcze jej nie było, albo dopiero co się skończyła.
Dokładnie, w sklepach w Świnoujściu był dostępny w taki sposób, ale niestety nie miałem ochoty ani pieniędzy na regularny zestaw TS za 100 zł, co spowodowało, że nie zdobyłem tego zestawiku.

Jest to bardzo fajny zestaw. Świetna recenzja.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sprinter »

Zestawik bardzo ładny, świetny kosmita, sporo przydatnych elementów jak na takie małe cuś. Ach, przypomniał mi się film Toy Story 1 :)

Recenzja standardowo wspaniała, naprawdę ciekawy tekst i piękne zdjęcia - obrobione w GIMPie?

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#7 Post autor: Dart Grellenort »

Mam ten zestaw! Mam ten zestaw!
Zdobyłem go dzięki ładnym oczkom, przychylności pani kierowniczki i bajerowi Kleymena. ("My już tutaj wydaliśmy kilka tysięcy złotych na klocki..." - lekka przesada, ale uda łosie) Alien jest przecudny. Jedna z moich ulubionych figurek. I nie kosztowała mnie ani złamanego miedzianego dukata.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

zgrredek pisze: Moją uwagę zwróciła trans pomarańczowa kropka wetknięta w technicową dziurkę, co jest chyba techniką niedozwoloną.
Nie calkiem, w typ przypadku wolno. Nie wolno "mieszac" technicowych dziurek z normalnymi studami. Np, krotki pin techniczny ze studem a obok lightbrick, polaczone plytka 1x2 nie wolno. Nie wolno tez w ten technicowy costam wcisnac plytki 1x2. ale mozna by bylo tam wcisnac dwie 1x1.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Misterzumbi pisze:Np, krotki pin techniczny ze studem a obok lightbrick, polaczone plytka 1x2 nie wolno.
Powód? Minimalna różnica w wysokości studów powstałych w ten sposób obok siebie. Kiedyś technic bricki przeszły małą modyfikację i już są "poza systemem" w większości przypadków.
Misterzumbi pisze:Nie wolno tez w ten technicowy costam wcisnac plytki 1x2. ale mozna by bylo tam wcisnac dwie 1x1.
Bo zdecydowanie łatwiej wyciągnąć dwie płytki 1x1 niż jedną 1x2. Ułatwienie dla dzieci :)

Czy fakt że o tym wiem świadczy o tym że traktuję to hobby zbyt... dokładnie? :D

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Zamiast szpanować, mógłbyś po prostu podać linka:)

Jamie Berard - Stressing The Elements
\/1 ______________

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

Oooo, taki przesliczny ten kosmitek i jego male, fajne latadlo, ze chcialabym to zjesc!

Marze i marze o tym gnojku, powinnam zrobic nalot na BL, wiem..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#12 Post autor: Piterko »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W9t5ZqeH ... re=related[/youtube]

To komu się marzy zestaw "pizza planet claaaaaaaaaaw"? xD
Ten mały zielony kosmita jest świetny. Ciekawe jak by wyglądał, gdyby dać mu normalne nogi minifiga?
Statek przypomina mi trochę miniskalę pojazdu kosmicznego Buzza.
W moim sklepie tych zestawów niet, więc i tego promocyjnego impulsu też niet :/
A potencjał to ma... i tors i główka.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#13 Post autor: Miszel »

Kosmita jest dostępny w zestawie magnetów z Toy Story także za 50zł można mieć bez problemu 3 minifigi (kosmita + buzz i chudy, czy jak się oni tam zwą). Jest to niedroga alternatywa więc zainteresowanym jego zdobyciem a mającym problemy ze znalezieniem tego promocyjnego zestawu polecam takie rozwiązanie.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

Kosmitek jest rowniez w zestawie "Construct a Zurg".

rh

#15 Post autor: rh »

Mam tylko nadzieję, że za jakiś czas pojawią się masowo na allegro za niewielkie pieniądze :) Nie obraziłbym się na armię kosmitów, oni są genialni. Według mnie, biją na głowę Buzza i Chudego :)

ODPOWIEDZ