[MOC] Piracka tratwa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

[MOC] Piracka tratwa

#1 Post autor: tomey »

Wszystko się zaczęło kiedy postanowiłem zbudować starą piracką tratwę 6257 do recenzji, kiedy do głowy przyszedł mi pomysł - a gdyby tak dodać więcej brązowych części i nieco ją "uwspółcześnić" ? I tak oto po niemal całym dniu budowania i zmieniania planów otrzymałem obecną wersję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 12:26 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Dlaczego mam skojarzenie z "Tratwa Meduza"? Może to ci leżący rozbitkowie xD
Przyjemna rzecz, tutaj jeden oprawia sobie rybę, tu na bocianim gnieździe wypatruje brzegów, dwóch odpoczywa, jeden ze smutkiem patrzy na mapę, która być może prowadziła do skarbu, ale nie udało się tam dotrzeć. Taki słodki nieporządek.
Z czego zrobiłeś ten sflaczały żagiel? Zwykły materiał, czy może jakaś pozostałość? Trochę mnie zastanawiają te dwie żółte kulki - tak jakby ci czegoś zbrakło. Technic beam w dobrym kolorze, to się aż tak nie wyróżnia.
Troszeczkę przeładowana, ale tylko troszeczkę. Osobliwe, odprężające.
A morze to chyba jakieś pełne soli xD
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 12:33 przez Piterko, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Te żółte klocki i kawałek technica mają po prostu imitować jakiś kolejny kawałek drewna. A żagiel jest z zestawu 6277 - Imperial Trading Post.
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 16:33 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Tomey pisze:A żagiel jest z zestawy 6277 - Imperial Trading Post.
No tak, tamten statek... Jak to wygodnie jest mieć odpowiednio dużo materiału :P

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#5 Post autor: Ither »

Bardzo podoba mi się jej ogólne rozklekotanie i wrażenie zrobienia z czegokolwiek, udało Ci się to.

rasch22

#6 Post autor: rasch22 »

Całkiem miłe dla oka. Bardzo mi się podoba fakt, iż wygląda na taką zrobioną z byle czego albo z tego co było pod ręką, ale niekoniecznie w pośpiechu, niby ot taka sobie, a jednak przemyślana, jest na niej miejsce na wszystko: cień by uchronić się przed słońcem, kuchnia polowa bądź stołówka, pokład rekreacyjny do opalania, punkt obserwacyjny a to wszystko w tak małej zabawce :)

aż naszła mnie ochota na to, by pobudować coś w klimatach pirates. Kto wie, być może wieczorem się uda :)
Ostatnio zmieniony 2010-10-06, 14:21 przez rasch22, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#7 Post autor: Sorrow »

Ta tratwa wygląda, jakby zaraz miała się rozpaść, i gdyby nie hiperzasolenie morza (fajny pomysł z tym skotłowanym prześcieradłem), już dawno byłaby poszła na dno. Ale to nie jest zarzut, wręcz przeciwnie, mnie się ten rozklekotany bajzel podoba. Ciekawa odmiana po wycacanych, sterylnych i dopracowanych pirackich tratwach, które do tej pory widziałam.
Tylko pytanie - czy ta tratwa gdzieś kiedyś dopłynie? Bo na zdjęciach wygląda, jakby ciągle zmieniała kurs;]

Majtek z twarzą prof. Kilroya przypomina mi Smee/Swądka:D
Dlaczego mam skojarzenie z "Tratwa Meduza"?
Mam to samo skojarzenie!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Rozbitkowie zostaną uratowani, ale to przy okazji prezentacji kolejnego MOC'a. A sama tratwa faktycznie... parę razy musiałem ją ponownie składać.
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ