[MOC] Renault R30

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] Renault R30

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć!

Dzisiaj chciałbym wam nareszcie przedstawić przyczynę mojej małej aktywności, Renault R30 pojazd Roberta Kubicy.

Obrazek

Bolid planowałem zbudować już od dawna (bodajże był to rok 2007), ale ówczesne wehikuły posiadały zbyt skomplikowaną aerodynamikę jak na ówczesne klocki i moje umiejętności. Do tematu wróciłem w 2009. Wtedy powstały już nawet wczesne przymiarki Saubera, jednakże projekt spoczął na manowcach, tak jak poprzednie.

Obrazek

W styczniu (czy lutym?) po pokazaniu pojazdu Renault na rok 2010, postanowiłem spróbować ponownie. Powstał dziób, który prawie bez zmian, pozostał do dziś (dodałem jedynie tile 1x2 mające imitować owiewki). Następnie projekt ugrzązł w miejscu, niestety nie miałem kompletnie pomysłu na kokpit. Do budowy modelu wracałem systematycznie, najczęściej po obejrzeniu wyścigu F1. Po GP Spa nareszcie nastał przełom. Po kilku dniach powstał model, który w niewielkim stopniu przypominał ten dzisiejszy. W ciągu miesiąca zmianie uległ przede wszystkim tylny spojler, tylne zawieszenie, boki kokpitu, oraz dyfuzor.


Obrazek

Nie jestem z niego całkowicie zadowolony. Musiałem iść niestety na kilka ustępstw co jest urokiem, a zarazem przekleństwem tej skali.

To by było chyba na tyle. :)


Galeria BS

Pojedyncze zdjęcia: http://www.brickshelf.com/gallery/pitre ... tR30/1.jpg (od 1 do 7).

Pozdrawiam!

PS: Trzymajmy jutro kciuki za Roberta! :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-25, 22:47 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#2 Post autor: RacingFan »

Oooo !

Na maksa fajny model. Kurde jak zobaczyłem miniaturke na stronie głównej to sobie pomyślałem, pewnie jako pierwsze zdjęcie dał zdjęcie oryginału, a tu taki realistyczny modelik, zwłaszcza na tę skalę. Super sprawa.
Jest naprawdę podobny, a wiem bo widziałem oryginał z bliska :D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

Trochę model wygląda jakbyś nie mógł się zdecydować, czy dać skalę minifig, czy bardziej Racersowatą. Ale nie martw się - całość wygląda jak najbardziej profesjonalnie. Sam nie miałbym pojęcia jak zrobić sławetny "shark fin", więc tutaj konstrukcja jest całkiem pomysłowo rozwiązana.
I co ja mogę powiedzieć - no świetny model, do tego te naklejki... kurde, gdybym nie wiedział, pomyślałbym że to firmowy :)
Jesteś świetny, Piotrze. I dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze jest fanem Robbiego i F1 :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

No i super. Wymień tylko te przezroczyste płytki 1x2 pod spodem przedniego spoilera na tzw "boat study" czyli te takie panewki 1x2 montowane pod statkami aby się ślizgały na dywanie.

Rozumiem że to że wszystkie zdjęcia pokazują bolid z tej strony jest nieprzypadkowe?

Joe

#5 Post autor: Joe »

Model wspaniały, zadbałeś o szczegóły. Wiele o nim słyszałem, nawet mogłem się trochę przyczynić do powstania tego oto dzieła poprzez drukowanie naklejek.. Jednak deficyt czasu zrobił swoje.

Ps. Mam nadzieje, że będę miał przyjemność zobaczyć go na żywo w najbliższym czasie :) !

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#6 Post autor: pitrek02 »

Jerac pisze:Rozumiem że to że wszystkie zdjęcia pokazują bolid z tej strony jest nieprzypadkowe?
Jak spojrzysz się na logo HP, to będziesz wiedział czemu. Nie wymyśliłem niestety, jak to zrobić inaczej. :(
Joe pisze: Ps. Mam nadzieje, że będę miał przyjemność zobaczyć go na żywo w najbliższym czasie :) !
Pewnie, jak będziesz miał czas to nie ma problemu. :)
Jerac pisze:Wymień tylko te przezroczyste płytki 1x2 pod spodem przedniego spoilera na tzw "boat study" czyli te takie panewki 1x2 montowane pod statkami aby się ślizgały na dywanie.
A o tym nie pomyślałem. Mam je nawet czerwone! Zaraz podmienię. :)
Piterko pisze:I dobrze wiedzieć, że ktoś jeszcze jest fanem Robbiego i F1 :)
:)

Dziękuję za komentarze, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Nad drugą stroną pomyślimy. Coś się musi dać zrobić.

Może zrób ich więcej? Jeden fajny model to dobra rzecz, ale dwa to znacznie lepsza niż dwa fajne modele... Ferrari powinno być łatwe i całkiem fajne, może red bull?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

Jerac pisze:Ferrari powinno być łatwe i całkiem fajne, może red bull?
Ferrari właśnie nie za bardzo, ze względu na wąski nos, ale Red bull już bardziej. Chociaż kolory mnie odstraszają. :D Myślałem jeszcze nad Sauberem. Jest chyba najprostszy do zrobienia. :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#9 Post autor: Piterko »

Obrazek

Na pewno jest dłuższy, kolor przystępniejszy a i reklam nie za dużo xD

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Piterko pisze:a i reklam nie za dużo xD
Dokładnie, ale mocowanie przedniego spojlera trochę dziwne, mógłby być problem. :)
Jeżeli ktoś chciałby zrobić bolid innego teamu, to chętnie użyczę swoich pomysłów. Może udałoby się nam zrobić nawet małą dioramę wyścigu F1 na następnej wystawie?
Ostatnio zmieniony 2010-09-26, 12:16 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#11 Post autor: Piterko »

Musiałbym kupić parę zestawów Creatora, by coś z tego wyszło. Mam sporo dobrych części a i nos da się zrobić chociażby z łuków (znaczy nie akcesoriów tylko łukowatych klocków)
małą dioramę wyścigu F1 na następnej wystawie?
I tak do głowy wpada pomysł na zrobienie całego toru wyścigowego na kolejną wystawę z boxami, pit stopami, trybunami i całą resztą.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Jjjasne. Ostudzę wasz zapał - PROSTY kawałek toru z trybunami, pitami i kawałeczkiem trawy po obu stronach, dla maleńkich 10-studowych samochodzików które kiedyś zmotałem, miałby wymiary dobrych 200x100 stud... a teraz przemnóżcie to sobie razy 2, i dodajcie mocno skomplikowane budynki i wyposażenie wewnątrz...

....i minifigi liczone w tysiącach...
Ostatnio zmieniony 2010-09-26, 15:28 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#13 Post autor: Piterko »

Jerac pisze:Jjjasne. Ostudzę wasz zapał - PROSTY kawałek toru z trybunami, pitami i kawałeczkiem trawy po obu stronach, dla maleńkich 10-studowych samochodzików które kiedyś zmotałem, miałby wymiary dobrych 200x100 stud... a teraz przemnóżcie to sobie razy 2, i dodajcie mocno skomplikowane budynki i wyposażenie wewnątrz...

....i minifigi liczone w tysiącach...
No to na co czekamy? :D
Nie no oczywiście kiepski żart. Niemniej zbudowanie uproszczonej wersji dla takich wirtuozów jak wy nie powinno być trudne - kto mówi o super szczegółowości? Kto mówi o 50 trybunach dla widzów? Tysiące minifigów? Chyba za bardzo poniosła cię wyobraźnia.
Ale skończmy to, bo jak wiadomo całość jest nierealna. Niemniej zrobienie płonącego Lotusa nie powinno być już takie trudne. Zwłaszcza, że ciemnozielonych klocków nam przybywa (tak, ta sytuacja pod koniec GP Singapuru była przezabawna).

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#14 Post autor: Cieślu »

Bardzo mi się podoba. Jak zobaczyłem miniaturkę na stronie głównej to Twój model wyglądał prawie jak prawdziwy. Mimo pewnych ograniczeń, które niesie skala wszystkie elementy wyszły bardzo fajnie.

Jak jest z bawialnością? Pewne elementy wyglądają na dosyć kruche.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Świetny. Łączenia niektórych klocków mnie zaciekawiły, z ciebie to dopiero jest kombinator ;D Ale bałbym się dotknąć tylnego spojlera, mógłby się rozlecieć? :P
Ostatnio zmieniony 2010-09-26, 21:10 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ