Prezentacja projektów 'home improvment'

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Która praca według Was jest najlepsza?

Czas głosowania minął 2010-11-17, 22:13

Maszyna do krojenia - SLICING MACHINE - TT
6
6%
Maszyna do obierania warzyw - VEGETABLE PEELER - staak
23
22%
Maszyna do obierania warzyw - VEGETABLE PEELER - staak
23
22%
Maszyna do mieszania - Mixer 3000 - Sprinter
4
4%
Maszyna do mieszania - Mixer 3000 - Sprinter
4
4%
Toilet Paper Dispenser - Cieślu
23
22%
Toilet Paper Dispenser - Cieślu
23
22%
 
Liczba głosów: 106

Autor
Wiadomość
Zwierzak81

#16 Post autor: Zwierzak81 »

Wynik ex aequo, albo dogrywka albo uznajemy miejsce 1 dla obu robotów.

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#17 Post autor: Cieślu »

Przyznam, że wyniki są dla mnie dość zaskakujące. Nie spodziewałem się, że dostanę tyle głosów. Za wszystkie dzięki :)
Gratuluję staakowi, świetny robot chociaż pozostałe także mi się podobały.
Niech inni zadecydują co zrobić z tym remisem :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

PEN
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-24, 22:07
Lokalizacja: Wrocław

#18 Post autor: PEN »

gratuluje zwycięzcom ale także pozostałym podjęcia walki
remis to remis, to nie wybory prezydenckie, chyba że Cieślu i Staak się na to nie zgadzają.

Nie jestem zaskoczony wynikiem, spodziewałem się że urządzenie do WC będzie wysoko. Pomysłowe to było, choć zapewne jest się co czego przyczepić (np zdaje się że nie sprawdzasz ile już papieru odwinięto, przez na nowej rolce wydaje więcej papieru niż na prawie skończonej), ale pomysł jest na prawdę dobry, pomysły i co najlepsze, działa. Nie mówię że pozostałe są gorsze, także widać tak wkład pracy i pomysłowość, jednak do mnie przemówiła przydatność dla mnie osobiście.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#19 Post autor: TT »

Scaner pisze:Mam za to pytanie do numeru 1 i częściowo do numeru 2. Skoro silniki nxt mają wbudowany czujnik obrotów to po jakiego grzyba pchacie tam te czujniki dotykowe "żeby sprawdzać położenie krańcowe"?
1. Za silnikiem występuje kilka przełożeń, dalej jest oś która lubi się skręcać i do tego podłączone jest ramię długości kilkunastu studów. Przy takim układzie ramie może przesuwać się o kilka centymetrów, a enkoder silnika nawet tego nie wykryje.
2. Do kalibracji urządzenia przy jego uruchomieniu. Na początku enkoder ma domyślnie 0, a żeby ustawić odpowiednio maszynę trzeba mieć jakiś punkt odniesienia.
Zwierzak81 pisze:TT jak to sobie radzi z twardszymi warzywami, próbowałeś z cebulą ? I mango jest Twoje :)
.

Na początku testowałem z zielonym ogórkiem. To ma dość twardą skórę. Maszyna sobie dobrze radziła jednak nie tak płynnie jak z bananem. Poza tym po wszystkich testach przejadły mi się te ogórki i musiałem się przeżucić na coś innego :)


Konkurs uważam za rostrzygnięty. Bardzo fajnie to wyszło.
Myślę, że poziom maszyn jest znacznie wyższy niż na międzynarodowymn HI dwa lata temu.
Dziękuje wszystkim za oddane głosy w naszych zawodach. Uczestnikom za zaprezentowane maszyny. Mam nadzieje, że takie zawody rozruszają dział mindstorms na forum.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#20 Post autor: Pietruch »

Konkurs rozstrzygnięty z dwoma pierwszymi miejscami? Trochę to dziwne, ale Ty jesteś organizatorem, Twój wybór.
Pozdrawiam,
Maciej

staak
Posty: 53
Rejestracja: 2008-10-07, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: staak

 

#21 Post autor: staak »

Brawa i podziękowania dla wszystkich którzy ukończyli i zaprezentowali swoje maszynki.
Podobno prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy :P ..... coś w tym jest.
Podziękowania również dla wszystkich głosujących (z tymi co na mnie nie głosowali pogadam przy innej okazji, admin obiecał listę)

Tak sobie myślę, jak fajnie wyglądałby taki konkurs...... gdyby uczestników było tylu co dziś głosujących....ale zawsze warto marzyć.
Pietruch pisze:Konkurs rozstrzygnięty z dwoma pierwszymi miejscami?
Jakoś na prezydenta nie mam aspiracji.... taki model. Więc musi/może zostać tak jak jest.
TT pisze:Myślę, że poziom maszyn jest znacznie wyższy niż na międzynarodowym HI dwa lata temu.
Odniosłem takie samo wrażenie...i całe szczęście, że nikt z nas nie "wymyślił" automatycznej szmatki do podłogi.... :)

Co do spraw technicznych obieraka.
1. Nóż dociskany jest do warzywa za pomocą dwóch par amortyzatorów. W pozycji bez warzywa amortyzatory zapewniają ustawienie noża lekko poniżej osi obrotnic.
2. Nie zdarzyło się aby obierka zablokowała maszynę. Może maszyna trochę traci na estetyce przez spadające obierki ale ważne, że działa.

Próbowałem zrobić obieraczkę na czujniku ultradźwiękowym ale.... powiedzmy, że zabrakło mi klocków.
TT pisze:Mam nadzieję, że takie zawody rozruszają dział mindstorms na forum.
No to na co czekamy.... pomysł już mam....jednocześnie dla ms i technic.
Myślenie ma kolosalną przyszłość.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#22 Post autor: zgrredek »

Trudno mi ocenić stopień skomplikowania konstrukcji. Spojrzałem więc na te projekty przez pryzmat ich praktyczności.
Maszyna do krojenia wydaje się być mało wszechstronna; z przekrojeniem marchwi już pewnie miałaby problem.
Maszyna do obierania warzyw ma wadę konstrukcyjną - obierki nie mają się gdzie podziać. Gdyby postawić ją do góry nogami, albo chociaż bokiem to już byłoby lepiej.
Maszyna do mieszania ma raczej małe zastosowanie, bo żurek czy sok wystarczy kilka razy wstrząsnąć co zajmuje kilka sekund. Takie coś, ale np do mieszania farby w puszkach byłoby dużo praktyczniejsze.
Dozownik papieru wydaje się tu najbardziej praktyczny. I na niego zagłosowałem.

Eh ta demokracja; głos takiego ignoranta jak ja waży tyle samo co wielkich konstruktorów wiedzących jak to wszystko działa.

mkoch

#23 Post autor: mkoch »

Aż wstyd, że nie zdążyłem z konstrukcją. Maszyna gotowa, ale oprogramowanie dopiero zacząłem tworzyć. Na razie idzie pomału, ale jak skończę to zaprezentuję. No chyba że okaże się kompletnym niewypałem. Konkurs się skończył, więc mogę ujawnić, że jest to wycinarka do świątecznych ciastek. Ciasto trzeba będzie rozwałkować a potem zapuścić maszynę, która wytnie różne kształty. Mam nadzieję, że do świąt skończę:). Gratulacje dla konstruktorów - fajne maszynki Wam wyszły.

Zwierzak81

#24 Post autor: Zwierzak81 »

Może do tego czasu ruszy druga edycja :)

ODPOWIEDZ