[MOC] Po prostu ciężarówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jessie

[MOC] Po prostu ciężarówka

#1 Post autor: Jessie »

Witam. Aby bardziej zaaklimatyzować się na forum, postanowiłem pokazać także swoją konstrukję. Wiem, że nie jest to oszałamiający pojazd, ale musze się podzielić z kimś tą radością jaką jest posiadanie PF :).

Po kilku latach kompletnej ciszy, ciężko było się przestawić z bricków na liftarmy, ale jakoś próbuję sobie radzić.

Ciężarówka nie posiada żadnych funkcji oprócz właściwości jezdnych - napęd i skręt. Napęd zapewnia XL na tylną oś z przełożeniem 1:3, skręt M z redukcją 1:24. Bardzo powoli wkraczam w świat zmechanizowany, więc zawieszenie musi jeszcze poczekać. Choć PF mam już od jakiegoś czasu, to dopiero po zakupie kół 62,4x20 mogłem zbudować coś, co można pokazać ;) Dlaczego akurat 62,4x20? Bo kiedy zobaczyłem [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12096&highlight=scania]TEN[/URL] temat, moje życie nabrało nowego celu - duża scania z przyczepą + HDS... Mam nadzieję kiedyś to spełnić.

wymiary:
długość: 38cm
szerokość: 16cm
wysokość: 17cm

Kilka fotek:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=PbrW5PAebgE
Ostatnio zmieniony 2010-10-23, 00:34 przez Jessie, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

grr imageshack. zaloz konto na bs.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Mr.Z »

A może by tak założyć dział PO PROSTU moc?
Taki niewymuskany, ale przez to bardziej w zasięgu szeregowego składacza klocków?
Byłoby więcej publikacji i więcej aktywnych AFOLi...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Mr.Z pisze:A może by tak założyć dział PO PROSTU moc?
Taki niewymuskany, ale przez to bardziej w zasięgu szeregowego składacza klocków?
Byłoby więcej publikacji i więcej aktywnych AFOLi...
Nikt nikomu nie broni publikowania czegokolwiek w jakimkolwiek dziale, pod warunkiem że jest to zrobione z klocków Lego ;)
Jessie pisze:Po kilku latach kompletnej ciszy, ciężko było się przestawić z bricków na liftarmy, ale jakoś próbuję sobie radzić.
Skombinuj sobie nowy dyferencjał (szeroki na 3 study) i kilka ramek liftarmowych. Znacząco ułatwi Ci to budowanie modeli :)

Co do samej ciężarówki: Jeździ całkiem żwawo, ale szkoda że to wszystko co potrafi. Nie myślałeś o zrobieniu wywrotki, lub czegoś podobnego?

Jessie

#5 Post autor: Jessie »

Mam tylko jeden odbiornik IR i dwa silniki. Jedynie mógłbym użyć Driving Ring do przełączania. Ale mam nadzieję niedługo doczekam się nowych elementów PF, także pole manewru się trochę zwiększy :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#6 Post autor: stpman »

Mr.Z pisze:A może by tak założyć dział PO PROSTU moc?
Taki niewymuskany, ale przez to bardziej w zasięgu szeregowego składacza klocków?
Byłoby więcej publikacji i więcej aktywnych AFOLi...
Nie od razu Rzym zbudowano. Od czegoś trzeba zacząć.
Przy odrobinie chęci, klocków i czasu można by z tego sympatyczną ciężarówkę do zabawy zrobić.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#7 Post autor: Waler »

Mr.Z pisze:A może by tak założyć dział PO PROSTU moc?
Taki niewymuskany, ale przez to bardziej w zasięgu szeregowego składacza klocków?
Byłoby więcej publikacji i więcej aktywnych AFOLi...
Myślę, że w ten sposób zrobilibyśmy podział na lepszych i gorszych i ktoś mógłby poczuć się urażony, że jego model wylądował w takim a nie innym dziale. Każdy jest w innym wieku, ma inne zdolności budownicze i większe lub mniejsze zasoby klocków, więc nie można każdego mierzyć równa miarką.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#8 Post autor: Żbik »

Model przyzwoity, choć oczywiście jest niedosyt. Pozostaje czekać na dalszy jego rozwój :)
Waler93 pisze:Myślę, że w ten sposób zrobilibyśmy podział na lepszych i gorszych i ktoś mógłby poczuć się urażony, że jego model wylądował w takim a nie innym dziale. Każdy jest w innym wieku, ma inne zdolności budownicze i większe lub mniejsze zasoby klocków, więc nie można każdego mierzyć równa miarką.
W tym poście sam sobie przeczysz, bo tylko "równa miarka" zapewnia brak poczucia gorszej lokalizacji modelu.

A co do pomysłu nowego działu, to jestem na nie. To dopiero byłaby polityczna poprawność: nie mówić, że model tu i tu jest słaby, tylko "fajny inaczej" :) Czas płynie do przodu, coś już na świecie zbudowano i nie da się zaczynać od zera. Drugi raz koła nie odkryjemy. A że poprzeczka się podnosi - "trudno, co robić"? Nie ma obowiązku publikacji swoich budowli. Chcąc jednak zaistnieć w świadomości publicznej trzeba mieć siłę i odwagę zmierzyć się dorobkiem i opinią tych, którzy już coś zbudowali.

Zresztą pojawia się tu sporo modeli "weekendowych", które opatrzone stosownym komentarzem autora nie mają ambicji zdobycia tytułu MOC-a roku.

Jessie

#9 Post autor: Jessie »

Widzę, że mój temat stał się przyczyną małego podziału. Ale to dobrze, znaczy, że są ludzie, którym zależy by budować lepszą przyszłość i walczyć o nią. A szczere rozmowy prowadzą do dobrego.

Chciałbym jednak zaznaczyć jedną sprawę: na forum jestem od 21.04.2010, a publikacja mojego tematu ma datę 23.10.2010 - czyli około pół roku później. To nie oznacza, że przez pół roku nie wchodziłem na forum. Przez ten czas byłem w miarę na bieżąco z działem "Technic" na forum. Czytałem, czytałem i czytałem (no i oglądałem) wszystko co się dało w interesujących mnie kategoriach. W tym czasie złożyłem też kilka konstrukcji, jednak nie nadawały się one do prezentacji w szerszym gronie.

Po złożeniu tej ciężarówki uznałem, że czas pokazać, że też mam ... hmnmn "możliwości", "potencjał". Chyba tak można to ładnie nazwać. I choć zapewne nie jest to maks moich możliwości, to wydaje mi się, że droga do sukcesów wiedzie, przez liczne próby, które warto poddać konstruktywnej ocenie, by zyskać pomoc, dobrą radę, czy najzwyczajniej w świecie motywację!

Pozdrawiam LUGPol :)
Ostatnio zmieniony 2010-10-24, 22:26 przez Jessie, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ