[MOC] BMW E30 M3 M-Technic II

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
gufy
Posty: 8
Rejestracja: 2010-11-20, 12:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: gufy

 

[MOC] BMW E30 M3 M-Technic II

#1 Post autor: gufy »

**EDIT**
Chciałbym przedstawić do oceny BMW E30 M3 w ospojlerowaniu MTechnic II, na wąskiej lampie, w niebieskiej skórze (w oryginale jest duużo ciemniejsza).
Przerost pewnych elementów w modelu był moim zamierzeniem, miał na celu podkreślenie "walorów" BMW :)

Obrazek     Obrazek     Obrazek

Jak przystało na polską definicję mamy oczywiście:
- glebę na maksa,
- maksymalny negatyw na tylnej osi,
- reflektory BlackHella,
- halogeny YellowHella,
- tłumik BOSI,
- kierownicę MOMO Corse,
- felgi borbet'y - wielkie wiadra

Wnętrze oraz wygląd zewnętrzny pozostawiam Waszej ocenie.
Auto przeszło kilka modyfikacji zgodnie z Waszymi uwagami, a w szczególności z uwagami V1 (nie znam jeszcze imienia):
- gładki dach, wycieraczki, mniejsze klamki, tylna rejestracja, lekko zmienione tylne słupki, poprawione zawieszenie wraz z zakryciem niepotrzebnych otworów, ostatnią zmianą jest tylni zderzak. Bym był zapomniał, oczywiście grille na drzwiach imitujące szczelinę na szybę.

Galeria na Flickr, bo Brickshelf strasznie dziś muli.


Starsza wersja modelu
Ostatnio zmieniony 2010-11-24, 16:23 przez gufy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Der »

Hmm. Ciężko mi to ocenić. W sumie fajne całkiem autko, tylko czemu zawieszenie ma tak nisko. Wygląda, jakby ktoś spuścił powietrze i autko sobie osiadło na błotku. W Polsce taka moda by wszystkie auta obniżać na ile się da, panuje wśród młodzieży - ale drogi na to nie pozwalają. I też mnie zastanawia ten dach. Skoro już wszystko niby jest ładnie i gładko na samochodzie, to czemu na dachu widzę study. Gryzie mi się to.

Ogólnie ładne autko, tylko wygląda jak... przepraszam za wyrażenie... klocek. :)
<cisza>
Słyszysz?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Śmieszne autko. Groteskowe. Przez koła wystające poza błotniki, przedni zderzak opierający się o podłoże, i kaliber rur wydechowych.
Co do zgodności z oryginałem - nie wypowiem się, gdyż go nie znam.
Przez to nie wiem, czy samochodzik ma przypominać jakiś oryginał, czy też być przerysowaną zabawką. Jeśli to drugie - nie czytaj dalej :)

Trzy najważniejsze rzeczy wymieniłem we wstępie.
Fajne wnętrze. Kierownica faktycznie w tym samochodzie jest montowana pionowo?
Klamki faktycznie mają stanowić 2/5 szerokości drzwi i tak wystawać? Wycięcie na końcówki wydechu wydaje się być za duże.
Fajne tylne światła.
Z racji dużej skali można w nim łatwo dołożyć/poprawić wiele drobiazgów:
- wykafelkować dach
- w drzwi i w karoserię za drzwiami wstawić np. 'technic brick 1x1' z dziurami ustawionymi wzdłuż, żeby imitowały zamek,
- dołożyć tablice rejestracyjne (np. od ludzika-kukiełki z I serii ludzików :) ,
- tylny zderzak schodzi poniżej karoserii - można do karoserii dołożyć płytkę 1x1 od spodu za tylnym błotnikiem - będzie wyglądało bardziej harmonijnie,
- po wewnętrznej stronie drzwi dołożyć kieszeń i klamkę,
- jeśli to są te felgi, o których myślę - chyba lepiej by było zamontować je 'gwiazdką' na zewnątrz,
- nie ma zdjęcia z boku. Jeśli to dlatego, że za czarną płytką z reflektorami i kratką jest szpara ([ to zdjęcie ]) - to ją zlikwiduj :)
- czarna płytka z przodu nie powinna schodzić poniżej reflektorów.
- nie ma lusterka środkowego
- pomysłowe przednie słupki. Za to tylne takie sobie. A boczne jeszcze bardziej takie sobie.
- górną krawędź drzwi spróbowałbym wykończyć grillami 1x2, żeby dać wrażenie szczeliny na szybę.
- wycieraczki - fajnie że są, ale bardziej proporcjonalne byłyby chyba z dźwigienek.
- można dołożyć gdzieś kafelek 1x1 na 'headlight bricku' jako wlew paliwa.
To chyba tyle :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

W sumie V1 opisał wszystko.

Brakuje zdjęcia z profilu, bez tego praktycznie nie ma mowy o ocenieniu dobrze samochodu. Wystające na zewnątrz koła paskudne do kwadratu :D

- tylny zderzak schodzi poniżej karoserii
- akurat tak chyba ma być.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

W końcu bejca wyglądająca jak bejca.
Szkoda, że nie w skali minifig, bo można by dostawić obok dresa z plastikiem.
BMW to karykatura auta sama z siebie, więc nie ma się co czepiać ;)))
Jedynie dach mnie razi - pokombinuj jeszcze.

hal

#6 Post autor: hal »

A mi się nawet podoba jak na tą skalę.. Sam chciałbym cos podobnego sklecić, np. klasyka e34 z szerokim grillem, ale.. 90% moich części ma dziury, więc odpada.. Sprobowałbym jedynie zrobić coś z tym wydechem i podnieść zderzaki o 0,5 plate.

gufy
Posty: 8
Rejestracja: 2010-11-20, 12:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: gufy

 

#7 Post autor: gufy »

Dziękuję za wszelkie trafne uwagi, cieszę się, że przypomina to co założyłem.
Od razu na wstępie podkreślę, że nie budowałem tego auta ze 100% powagą, pomimo, że szanuje markę za jej doskonałość i niezawodność.
Zrezygnowałem z wielu szczegółów, bo denerwowały mnie swoją ilością.
Natomiast umieszczenie nad wyrost części charakterystycznych tj. koła(im większe wiadra tym lepiej), tłumik, zderzaki było jak najbardziej zamierzone, aby podkreślić to, co tak naprawdę jest "ważne" w BMW :D

Spróbuję wnieść do modelu kilka poprawek, które zdecydowanie nie pasują w wersji obecnej.

**EDIT**
Auto przeszło kilka modyfikacji zgodnie z Waszymi uwagami, a w szczególności z uwagami V1 (nie znam jeszcze Twojego imienia):
- gładki dach, wycieraczki, mniejsze klamki, tylna rejestracja, lekko zmienione tylne słupki, poprawione zawieszenie wraz z zakryciem niepotrzebnych otworów, ostatnią zmianą jest tylni zderzak. Bym był zapomniał, oczywiście grille na drzwiach imitujące szczelinę na szybę.

Galeria na Flickr , bo Brickshelf strasznie dziś muli.
Ostatnio zmieniony 2010-11-24, 16:25 przez gufy, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Teraz jest znacznie lepiej.
gufy pisze:(...) szanuje markę za jej doskonałość i niezawodność..
4 lata temu byłem aż 3 dni na urlopie na mazurach. Dużo jeździliśmy. W tym czasie minąłem na drodze 3 rozkraczone auta - spod maski 2 leciał jakiś dym. Wszystkie 3 auta to były BMW.
Widocznie jakaś zaraza.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#9 Post autor: Miszel »

Po liftingu auto wygląda duuużo lepiej niż w wersji pierwszej. Wcześniej podobał mi się tylko przód, faktycznie przypominający BMW, teraz cały samochodzik jest już przyjemniejszy. Bardzo podoba mi się patent na zrobienie słupków przy przedniej szybie z kijków narciarskich.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

gufy
Posty: 8
Rejestracja: 2010-11-20, 12:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: gufy

 

#10 Post autor: gufy »

Wiele patentów powstaje gdy nie ma pod ręką odpowiednich części w odpowiedniej ilości. Tak właśnie jest u mnie :)

Słupki rzeczywiście nieźle wyszły - tak delikatnie, zarysowując jedynie sylwetkę :)

Mrutek - widocznie jakaś zaraza, albo ludzie źle eksploatujący auto. Znam wiele osób, którzy jeżdżą BMW, w tym mój Brat (stąd zaczerpnąłem inspirację) i złego słowa o nim nie powiedzą. No chyba, ze pod maską siedzi diesel :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-24, 17:44 przez gufy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mrosik »

gufy pisze:- maksymalny negatyw na tylnej osi,
Co to jest?

Zmieniłbym lusterka zewnętrzne. Ten biały kalefek na szarym klocku z wypustką przeniósłbym z przodu do tyłu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Mrosik pisze:gufy napisał/a:
- maksymalny negatyw na tylnej osi,

Co to jest?
Taka odwrotność zawieszenia Tatry :D

Patrząc od tyłu, koła wyglądają tak:
/ /-----------\ \

Swoją drogą, to ciekawe że to już drugie BWM w tej skali, które doczekało się wersji poprawionej na skutek komentarzy :)
Ostatnio zmieniony 2010-11-24, 18:15 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#13 Post autor: Kubrick »

M_longer pisze:Patrząc od tyłu, koła wyglądają tak:
/ /-----------\ \
To sie nazywa 'negatyw' i jest stosowane po to, zeby szerokie kolo sie chowalo w nadkolu i dowod nie polecial.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ