Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Cysterna 4x4
Autor Wiadomość
solic 
Technic/Trains

Wpisy: 376
Wysłany: 2010-12-07, 20:38   [MOC] Cysterna 4x4

Cysterna 4x4

Napęd: dwa silniki RC (wmontowane w mosty), napęd z dalszego (wolniejszego) wyjścia z przełożeniem 12,6:1
Skręcanie: z modułu RC
Zawieszenie: z przodu kolebka, z tyłu oś pływająca
Wymiary w studach: szerokość 27, długość 51, wysokość 27 (z anteną 38)
Masa: 2,012 kg

Na początku od razu zaznaczę to nie jest trialówka i nie ma ambicji nią być. Zresztą przelicznik byłby taki że już na starcie kwalifikowałaby się na pierwsze miejsce od końca:)
Chciałem zbudować coś z napędem na 4 koła, coś co w miarę dobrze będzie radziło sobie w terenie, a przy tym będzie rozwijało znośną prędkość.
Zaczęło się od przedniego mostu, który był zbudowany już kilka miesięcy temu. Później stopniowo powstawała reszta. Tylne zawieszenie początkowo było również kolebkowe, ale zainspirowany tym pojazdem Sariela przerobiłem je na oś pływającą. I przyznaję, że sprawuje się bardzo dobrze, dodatkowo stosunkowo łatwo można zmieniać charakterystykę zmieniając punkt mocowania amortyzatora.

Ponieważ nie było za bardzo miejsca na dodatkowe mechanizmy - mosty są wysokie, do tego trzeba było zapewnić miejsce do swobodnej pracy zawieszenia – nie wpychałem żadnych dodatkowych funkcji, więc zabudowa pełni wyłącznie funkcję ozdobną. Padło na cysternę, bo temat wydaje mi się mało popularny, szczególnie wśród technicowych mocy. Wcześniejsze wersje zabudowy (skrzyniowa i chłodnia) również są w galerii.

Kształt maski i kabiny jest inspirowany ZIŁem 130, choć proporcje są celowo delikatnie przerysowane. Grill i cały przód to już własna inwencja.

Poniżej kilka zdjęć, więcej w galerii.

Filmik, niestety kręcony tylko w warunkach domowych, ale tak to jest gdy jak człowiek wychodzi rano z domu jest jeszcze ciemno, wraca do domu jest już ciemno. A w niedzielę kiedy wreszcie było trochę czasu, 13 stopni mrozu skutecznie zniechęciło mnie do filmowania w plenerze.

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 20:46   

Jeździ szybko, sprawnie, to że jest na RC w niczym nie przeszkadza.

jeżeli chodzi o wygląd to cysterna z dwoma zbiornikami jest strasznie dziwna.

A Lime + metallic silver czy co to jest za kolor to niestety jedna z najgorszych kombinacji :)

Za to fajnie ze praktycznie same czesci Technic.

m4rc1n 
Ten... Tego... Marcin jestem.

Wpisy: 369
Wysłany: 2010-12-07, 20:52   

Fajna cysterna :)
Widać, że nieźle sobie radzi na przeszkodach mimo dyfrów, choć czasem troszkę przeszkadzają.
Najbardziej mi się podoba grill w połączeniu ze światłami, przez nie, całość wychodzi lekko futurystyczna :)

smyk 
VIP

Wpisy: 2103
Wysłany: 2010-12-07, 22:00   

Niby nic specjalnego, a jednak bardzo sympatyczna zabawka. Lubię RC. Ładne błotniki.

michallus 

Wpisy: 121
Wysłany: 2010-12-07, 22:07   

Nie wypowiem się w kwestii technicznej gdyż jestem laikiem. Za to skomentuje wygląd - JEST ŚLICZNA!!! Wspaniały kolor, maska i te zbiorniki. Gdyby był to zestaw seryjny skusiłbym się mimo ,iż nie posiadam prawie żadnych klocków serii TECHNIC (!!!) i sa one dla mnie czarna magią

przód mi się kojarzy z cadillakiem :)

http://cadillacforums.com...scalade-esv.jpg
Ostatnio zmieniony przez michallus 2010-12-08, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2010-12-07, 22:29   

Nietuzinkowa maszyna w nietuzinkowym kolorze. Jak dla mnie wybór właśnie takiej kolorystyki jest tu strzałem w dziesiątkę.
Ciężarówka jeździ całkiem zgrabnie i pewnie niejedną trialówkę mogłaby zawstydzić.
Wygląd dość oryginalny, wersja z zabudowaną cysterną chyba najlepsza, choć skrzynia również prezentuje się całkiem korzystnie.
Udana konstrukcja.

Pozdrawiam (:

Barteq 
Group B

Wpisy: 157
Wysłany: 2010-12-07, 22:37   

michallus napisał/a:
technicsów
Ostatnio zmieniony przez Barteq 2010-12-07, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  

SeTA 

Wpisy: 79
Wysłany: 2010-12-07, 22:49   

Bardzo mi się podoba. Ten masywny przód po prostu rządzi i świetnie komponuje się z wielkością mostów.
Dobór kolorów też całkiem ciekawy. Bardzo podobają mi się wykończenia (pod grillem i na bokach - to Bionicle?).
Cysterna wyglądałaby IMHO ciekawiej, gdyby połączyć ją w jeden szeroki zbiornik z zaokrąglonymi bokami.

lizak86 
Kombinator

Wpisy: 62
Wysłany: 2010-12-07, 22:55   

M_Longer wstawiłeś mojego Deka czyt. gramofon:)

A co do modelu to fajna zabawka i ładnie zrobiona. Chętnie chciałbym taki model mieć. Dla mnie mógłby szybciej jeździć nawet bardzo szybciej.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5362
Wysłany: 2010-12-07, 22:56   

SeTA napisał/a:
pod grillem i na bokach - to Bionicle?).

Raz:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=46456

Dwa:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30647

Pozamieniali kategorie niektórych elementów i się gorzej szuka :/
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2010-12-07, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  

Żbik 
Administrator
Radość tworzenia :)

Wpisy: 2907
Wysłany: 2010-12-07, 23:14   

Jak dla mnie wygląda jak terenowy, opancerzony pojazd asenizacyjny ;) Filmu zobaczyć teraz nie mogę, więc dopiszę więcej jutro.

ABC prezentacji MOCy | Zamienniki wężyków pneumatycznych | Sklepik z gadżetami klubowymi

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2117
Wysłany: 2010-12-08, 00:10   

Żbik napisał/a:
Jak dla mnie wygląda jak terenowy, opancerzony pojazd asenizacyjny ;)
Czad :D
Zawias pieknie wyniera przeszkody, nie moge wyjsc z podziwu. No to teraz niech to wytrzyma do wiosny i wystartuj w zawodach trialowych :D
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Atros 
VIP
Kuba

Wpisy: 784
Wysłany: 2010-12-08, 10:37   

Z wyglądu jest super, ta atrapa i obudowy świateł? wyglądają tak agresywnie. Proporcje bardzo dobre. W ogóle pierwsza fota jest fajna.
Szkoda, że ciężarówka nie ma aspiracji zmierzyć się z innymi, ale może jeszcze wyjedzie z Twojego garażu jakaś trialówka, bo wygląda na to, że byłaby niezła.

Mała uwaga co to filmu, przeszkody przyklejaj jakoś do ziemi bo głupio to wygląda jak je przesuwasz a szczególnie jak wyjeżdżasz z nimi z kadru.

solic 
Technic/Trains

Wpisy: 376
Wysłany: 2010-12-08, 11:38   

Dziękuję za ciepłe przyjęcie. Miło że się podoba.

Fistach napisał/a:
A Lime + metallic silver czy co to jest za kolor to niestety jedna z najgorszych kombinacji :)

Bardziej obawiałem się kombinacji lime + tan. A tylko tanowe ćwierćokrągłe panele na zbiorniki były na BL w sensownej cenie i ilości.

Kubrick napisał/a:
No to teraz niech to wytrzyma do wiosny i wystartuj w zawodach trialowych :D

Atr napisał/a:
może jeszcze wyjedzie z Twojego garażu jakaś trialówka, bo wygląda na to, że byłaby niezła

A będą w przyszłym roku jakieś zawody na Śląsku albo w Krakowie? To może się zmobilizuję i pojawię...

Żbik napisał/a:
Jak dla mnie wygląda jak terenowy, opancerzony pojazd asenizacyjny ;)

Ale nie ma naklejki "WUKO":)

Atr napisał/a:
Mała uwaga co to filmu, przeszkody przyklejaj jakoś do ziemi bo głupio to wygląda jak je przesuwasz a szczególnie jak wyjeżdżasz z nimi z kadru.

O przyklejaniu rzeczywiście można było pomyśleć... A co do wyjeżdżania z kadru - na pewno byłoby lepiej byłoby zatrudnić kogoś jako kamerzystę albo opanować sztukę jednoczesnego sterowania autem i filmowania z ręki.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie komentarze.

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2117
Wysłany: 2010-12-08, 14:54   

solic napisał/a:
A będą w przyszłym roku jakieś zawody na Śląsku albo w Krakowie? To może się zmobilizuję i pojawię...
Pracujemy nad tym. Ciezarowki sie nam buduja, na wiosne chcemy pojezdzic w Krk. Zapraszam :)
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu