30008 Snowman

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

30008 Snowman

#1 Post autor: Dronka »

Obrazek


Recenzja 30008 Snowman

Dane techniczne
Seria: Creator
Rok produkcji: 2009
Waga: 31 gram
Wymiary opakowania: 17,5x16 cm
Liczba klocków: 44
Spis części: BL
Cena: Bricklink: 8,12 zł- 36,35 zł allegro: 8 zł, e Bay: 4,68- 24 zł stan na 7.12.2010
Bricklink, Brickset, Lugnet

Na sam początek mojej recenzji chciałam tylko przypomnieć o poprzednikach tego bałwanka z 1989, 1991, 2003, 2004 roku.
Powspominaliśmy to teraz czas na tego eleganta.

Opakowanie i instrukcja

Opakowanie to klasyczny woreczek z delikatnym motywem zimowym, przez co nie jest przesadzone i mnie się osobiście podoba.

Obrazek Obrazek

Instrukcja wielkości prawie A4, z przejrzystym opisem budowy (prostym skoro ja, niemota dałam sobie z tym radę bez problemu). Oczywiście połowa jednej strony to reklama innych zestawów, trochę mało związanych z motywem bałwana czy zimy.

Obrazek Obrazek


Model
Przed rozpoczęciem budowy z woreczka wysypuje się nam taki ładny zestawik klocków:

Obrazek

Budowa jak pisałam jest łatwa, prosta i przyjemna i po chwili wyłania nam się taki o to osobnik:

Obrazek

A pozostaje nam jeszcze:

Obrazek

EDIT: właśnie spostrzegłam, że wg bricklink powinno zostać mi jeszcze czerwony groszek i biały serek ale mnie to nie było dane.


Wg mnie model jest bardzo sympatyczny i ładnie się prezentuje. Atrakcyjna jest możliwość powieszenia go na choince, chociaż wydaje się być na to jednak trochę za ciężki (sprawdzę to kiedy przyjdzie czas dekorowania drzewka). Podoba mi się też ta jego czerwona mucha, dodaje mu uroku i elegancji.

Jeszcze kilka zdjęć jak bałwan prezentuje się w plenerze:

Obrazek Obrazek

A tutaj z swoim mniejszym kolegą ( z kalendarza adwentowego City)

Obrazek

Bałwanek mały i ładnie prezentuje się na półeczce. Jeśli ktoś ma możliwość i myśli nad zaopatrzeniem się w tego eleganta, na przykład przy okazji jakiś większych zakupów to polecam. Oczywiście jeśli ktoś lubi takie maluszki.[/i]

EDYTA:

Niektóry marchewka bałwanka kojarzy się z tym pingwinem. Może coś w tym jest.
Ostatnio zmieniony 2011-01-26, 00:53 przez Dronka, łącznie zmieniany 2 razy.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

Klasyczny woreczkowy Creator, i jak mam być szczery, nie budzi u mnie większych zachwytów (jak np.: woreczkowe Halloween).

Tym bardziej, że ten bałwan sprawia trochę złowrogie wrażenie, te oczy, nos i mucha... brrrrr, i to nie z zimna. ;)

Dzięki Dronka za fajną recenzję!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rh

#3 Post autor: rh »

O, komuś się włączyła maruda, a sam gromadzi dziwne rzeczy ;)

Bałwanik jest świetny. Zmontowany z dość różnych elementów. Chociaż ten nos z wielką dziurą mi się średnio podoba.

Rewelacyjne zdjęcia na śniegu :) Dzięki za recenzję.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#4 Post autor: Miguel »

Bałwanek dość ciekawy. Aczkolwiek jest coś co mnie odpycha od niego. Ten nos. Była kiedyś taka dobranocka o plastelinowym pingwinku i on jak "wydawał dźwięki" to tak ten dziób robił... Brrr, nie wiem czemu ale mnie ciarki przechodzą od tego :/
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#5 Post autor: Kleymen »

Kanciasty i niesympatyczny.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Wyglada jak zly pingwin ze szczotka toaletowa w reku.. A na glowie ma breloczek do zawieszania przy kluczach.
Pasowalby tylko do jakiegos adwentowego kalendarza jako zapychacz jednego z okienek.. osobno tego bym nie kupila, chyba zeby za darmo rozdawali :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ